reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietnióweczki 2008

Silka, dzieki za odpowiedz. Ostatecznie trafilam do dr Jóżwiaka. Mialam male problemy i potrzebowalam konsultacji jeszcze przed weekendem. Obdzwonilam caly Gorzow. szans nie bylo. wszyscy pozajmowani a on jeden sie zgodzil. Dostalam na niego namiar od dziewczyny ktorej prowadzil 2 ciaze. Pracuje w szpitalu i nawet mi podpasowal. Naprawde wyczerpujaco odpowiedzial na moje pytania.

A tak zupelnie z innej beczki moze to zabrzmi zabawnie ale dam sobie reke uciac ze spotkalysmy sie w windzie w Askanie. To byl czwartek okolo 13-14. Bylaś chyba ze swoim M i jakas kobieta. Kojarze Cie tylko z tego male zdjecia na forum ale wydaje mi sie ze to bylas Ty. Czy to mozliwe?

Dziewczyny powiedzcie co Wam leakrze przepisuja na grzybice? Mnie to tez dopadlo ale mam globulki i krem Clotrimazolum ktore strasznie szczypia i nie wiem czy tak to dziala czy jestem na ten lek uczulona. Pozdrawiam Wszystkich. Soltera
 
reklama
Dzień dobry.
Właśnie wróciłam od lekarza. Ja to jestem lekka panikara. Wczoraj wieczorem jak już położyłam się do łóżka oprócz skoków lokatora poczułam takie dziwne twardnienie brzuszka i ciągnięcie. Lekkie ale się wystraszyłam cio to:eek: Zadzwoniłam do lekarza, wypytał o rózna rzeczy i kazał rano przyjechać. No i wsio jest dobrze, a to są pierwsze skurcze, tzw. przepowiadające:-) Ło matko nikt mnie nie uprzedził, że to to tak wygląda. Po za tym jak już byłam no to doktorek mnie zbadał i dał odpust.
Nie muszę już siedzieć w domu. No mam uważać, ale mogę pochodzić po sklepach.
Doktorek chyba się domyślił, że chcemy pooglądać wózki itp.:-D
Z zakupów w wielkich centrach to raczej zrezygnuję, ale i tak wolę pozaglądać do hurtowni.

Aduś jak tam zakupy?? Czy dzidzia też coś dostała?? Pochwal się:-D
 
Silka, dzieki za odpowiedz. Ostatecznie trafilam do dr Jóżwiaka. Mialam male problemy i potrzebowalam konsultacji jeszcze przed weekendem. Obdzwonilam caly Gorzow. szans nie bylo. wszyscy pozajmowani a on jeden sie zgodzil. Dostalam na niego namiar od dziewczyny ktorej prowadzil 2 ciaze. Pracuje w szpitalu i nawet mi podpasowal. Naprawde wyczerpujaco odpowiedzial na moje pytania.

A tak zupelnie z innej beczki moze to zabrzmi zabawnie ale dam sobie reke uciac ze spotkalysmy sie w windzie w Askanie. To byl czwartek okolo 13-14. Bylaś chyba ze swoim M i jakas kobieta. Kojarze Cie tylko z tego male zdjecia na forum ale wydaje mi sie ze to bylas Ty. Czy to mozliwe?

Dziewczyny powiedzcie co Wam leakrze przepisuja na grzybice? Mnie to tez dopadlo ale mam globulki i krem Clotrimazolum ktore strasznie szczypia i nie wiem czy tak to dziala czy jestem na ten lek uczulona. Pozdrawiam Wszystkich. Soltera

Grzybice w ciąży, to cholerna upierdliwość.
No ja już przed ciążą miałam problemy, bo mam ponoć taką budowę sprzyjającą:sorry:
Co do leków, nie jest łatwo trafić w działający. Ale nie tylko leki mogą pomóc.
Jako iż stale szukam na ten temat info. Wiem, że powinno się nosić bawełniane majtki, no niestety odpadają piękne koronkowe itp. do podmywania używać specjalnych płynów np. Ziaja, patrzeć na skład i działanie wybierać te odpowiednie dla naszego stanu, nie podmywać się zbyt często, wycierać papierowymi ręcznikami, jeśli możesz chodzić trochę bez gatek, a i zrezygnować z wkładek higienicznych, częściej zmieniać majtki, ale nie używać wkładek.
Chodzi o to by zapewnić dostęp powietrza, zminimalizować wilgoć.
Nie jest łatwo, ale jeśli się zaprzeć, to damy radę. :-)
 
Soltera, Clotrimazolum to badziew!!! Ja też dostałam od tego uczulenia... Idź do lekarza szybko, niech przepisze coś innego, a to dziadostwo odstaw...

Ja jeszcze brałam Nystatynę, która też nie pomagała i Natamycynę, która chyba była najlepsza (dla mnie), ale generalnie infekcje powracają :-( Teraz biorę Sterovag o działaniu antybakteryjnym, do mycia roztwór Tantum Rosa, a doustnie probiotyk Lacibios z bakteriami kwasu mlekowego... I jak to nie pomoże, to już sam nie wiem... może nasiadówki w kwasie solnym ;-):-) bo ja już nie mam siły...

A ten Clotrimazol odstaw, powiedz lekarzowi, ze Cię uczula i dostaniesz coś innego :-)

Masiek, mnie tez tak brzuch twardnieje, zwłaszcza wieczorami i jak się za bardzo zmęczę... Nie jest to zbyt przyjemne, ale trudno, trza przetrzymać :-) Lepiej dużo odpoczywaj, wtedy skurcze będą rzadziej...

Dobra, ja już naprawdę uciekam :-)
 
No to pieknie. Odstawiam to w cholere. Kurde ze wczesniej Was o to nie podpytalam.
Wczesiej , chodzac do lekarki w gdansku dostalam globulki i krem PIMAFUCORT i szczypania nie bylo. Ale po tygoniu od skonczonej "kuracji" swedzenie powrocilo i dlatego nie czekajac dlugo poszlam do lekarza w gorzowie i dal mi ten shit!!

Masiek ja dostalam od swojego lekarza taka ulotke i tam jest napisane o tej bawelnianej bieliznie (ale ja juz od lat taka nosze, nie mam w swoich zasobach zadnych sztucznych koronek) ale co ciekawe jest tam rowniez napisane ze do podmywania tylko zwykle mydlo glicerynowe. Mam zamiar sie w takie zaopatrzyc tylko w weekend jak pojade do Gdańska na USG bo tu - w Gorzowie nie widzialam zadnej mydlarni ani sklepu z takimi wynalazkami.
I jeszcze co ciekawe, moj lekarz twierdzi ze nie wolno sie golić zwlaszcza w czasie ciazy. Bo wtedy wszystko odslaniamy i ulatwiamy dostep dla bakterii i sprzyja to tym wszystkim infekcjom i grzybicom.



Pozdro.
 
Witam kwietnióweczki1:-)

Soltera z tą grzybica to współczuję bo to nic przyjemnego , a co do mydła glicerynowego to nie słyszałm nic na ten temat słyszałam zato o szarym mydle że nie tylko do mycia ale i do prania bielizny powinno sie stosować , a te mydła to kupisz w każdym sklepie chemicznym i szare i glicerynowe, oby szybko coś zadziałało na to swędzenie

Masiek. Niebo to mnie teraz zszokowałyście tymi skurczami mnie coś takiego dopadło w sobotę ale myślałm że to przez przemęczenie i łażenie bo najpierw u lekarza trochę po sklepach i wzięłam nospę więc przeszło a tu w niedzielę powtórka z rozrywki to znowu myslę przez to że nie odpoczywałm nic w dzień bo mieliśmy cały dzień gości , ale to teraz męczące , to jakieś skurcze z tego co mówice:baffled:

Co do naszej wizyty i Usg wszystko jest w porzadku wszystko odpowiada terminowo w wielkości termin niby przesunął się na 6.04., dzidzia miewa się dobrze ma już 550g i chyba do tej pory największa z tu obecnych ale nie dziwię sę jej bo ja juz mam 10kg na +:szok: skąd niewiem i wcale niejest to podobno chłopczyk żeby był taki wielki , podobno ma być dziewczynka więc zasilam grono spodziewjących się nielicznie dziewczynek w kwietniu
Buziaki dla wszystkich a ten net tp trochę wkurza też nie mogłam się ostatnio dostać tu , ale miejmy nadzije zę to już się nie powtórzy :happy2:
 
Soltera możesz również używać lactovaginal dostępny bez recepty - są to pałeczki kwasu mlekowego tworzące naturalną florę bakteryjną pochwy i zapobiegające infekcjom. Jeśeli masz uczulenie na clotrimazolum to rzeczywiście miżesz zamiast tego stosować nystatynę czy pimafucort. Wydaje mi się że lekarz nie popełnił błedu Ci to zapisując bo jest to skuteczny i często używany lek i równie dobrze można mieć uczulenie na ten lek jak i na inny. Każdy ma inną tolerancję. Jeżeli leki przeciwgerzybicze nie pomoga warto spróbować sterovag - może to infekcja bakteryjna? Ja do mycia używam płynu nivea do mycia ciała dla niemowląt od pierwszych dni życia i jest baardzo łagodny. Powodzenia.
A tak swoją drogą to fajne są takie rady od kilku osób bo każda z nas ma inne doświadczenia, ale przynajmniej jest w czym wybierać i coś sobie dopasować.
 
Witam wszystkich,

dziewczyny, czy któraś z Was może wie, co oznacza mocno obniżony poziom cukru we krwi? Czy ma to coś wspólnego z anemią (bo wszystkie wskaźniki krwinki, hemoglobinę i hematokryt mam poniżej normy)?
Będę wdzięczna za pomoc.

Pozdrowionka dla wszystkich.
 
reklama
Czesc dziewczynki

Rany chyba z dwa tygodnie mnie tutaj nie bylo:( Przyjechala siostra z Paryza, nie widzialysmy sie 1,5 roku no i trzeba nadrobic zaleglsci :) Dzis jest 3 dzien 21 tygodnia i wiecie co mnei spotkalo? Siedzialm rano w pizamie , nagle patrze a na bluzce mam dwie plamy , tam gdzie mam piersi:baffled::confused: Czy to mozliwe ze mam juz pokarm?? Mowie wam szok! Dobrze ze w piatek do gina ide to sie o wszytko doladnie wypytam. Mam nadzieje ze u was wszytsko dobrze. Jak znjade troszke czasu to zagladne co tam naskrobalysie przez ten czas. Buziaki
 
Do góry