reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietnióweczki 2008

witam was mamusie wczoraj nie zajrzałambo byliśmy na zakupach i troche spraw sie nazbierało i jeszcze byliśmy u kuzynki i kuba bawił się z dziećmi a wieczorem to mąż dąsał się że za długo siedze przy kompie ostatnio to odpuściłam

kuba wczoraj oki w nocy też nie najgorzej ....
wiecie co te pampusiaki majtaski to urzywamy na noc bo w dzień to mi się nie chce go przebierać całego za karzdym razem ... no jakoś trzeba je wykorzystać

a dziś mały marudzi cały dzień wię nawet nie przeczytałam co pisałyście
ale coś mi się zuciło ze o jedzeniu pisałyście ...
ja kubie daje melona mały aż się trzęsie jak mu go daje

dobra lece bo już alearmuje mi że jest i trza się nim zająć ...









 
reklama
Tata zajmuje się małym ,to chwilkę mam wolną.Wyobraźcie sobie ,że to małe co ledwo od ziemi odrosło,zaczyna się złościć ,jak mu coś zabronię albo próbuję robić coś co mu nie pasuje to krzyczy i odgina się do tyłu i to tak raptownie ,że boje się ,że coś sobie zrobi:szok: ,nieważne czy siedzi ,czy stoi ,odrzuca do tyłu całe ciało i piszczy albo płacze.Wasze brzdące też się złoszczą ,wydaje mi się ,że to chyba za wcześnie!
Ada-mój też radzi sobie z jedzeniem dziąsłami ,ale wszystkiego nie daje rady pomamlać zwłaszcza jak jest coś twardszego.
Ruda-sok pewnie zaszkodził bo tam sam cukier i pewnie konserwanty ,ale sok z surowego ananasa nie powinien nic zrobić,chociaż słuchałam ostatnio ,że owoców cytrusowych nie wolno dawać do roku ,zwłaszcza zimą bo wychładzają organizm,a mój tak lubi mandarynki,a znowu wiem ,że gotowe w słoiczkach są cytrusy dla maluchów już od 6 miesięca,i bądź tu mądrym!:dry:
 
dzien dobry wieczor wszystkim
ja tak na moment
maz mi sie rozchorowal..i boje sie ze zaraz znowu bedzie "szpital w domu"
mala narazie ok..tylko marudna diablica strasznie
mlody tez narazie nie ma na co narzekac

widze ze nie tylko ja sie mecze z bolami owulacyjnymi itp..hehe udusze jak uslysze od kogos ze "jak urodzisz to nei bedzie juz bolalo":-D

p aga
hehe no tak fasolka dobra na takie rzeczy :-D

dziewczyny poczytam was innym razem bo dzis nie mam glowy w ogole do tego

pozdrawiam i sciskam wszystkie:-)
 
Hej
Ruda - wspolczuje meczocego dnia a do tego jeszcze taka noc :szok: ja to juz odczuwam uroki ciazy i pod koniec dnia jestem padnieta i krzyz boli, ale na szczescie Natka w nocy ladnie spi, tylko jak obudzi sie na karmienie to wrzeszczy w nieboglosy, a poki mąż mleko zrobi to wiecznosc :wściekła/y: ale dobrze ze na te ząbki tak sie nie budzi, kilkanocy sie budzila z placzem ale po pol godzinie zasypiala wiec nie bylo tak strasznie :tak:
Aga - moja mała tez juz niezła złośnica, a to juz nawet od dawna, teraz nawet po wyjezdzie do mamy troche gorzej, ale to mozliwe ze tam napatrzyla sie na 2 letniego rozrabiake i nasladuje :sorry2: zreszta w zlobku tez sie napatrzy na dzieciaki i kopiuje różne zachowania, wczoraj poklocila sie z kolezanka o zabawke i jak jej wyrwala to sie uderzyla :sorry2:
Lady - zaczynam miec manie przegladania wózków na allegro :-D pomyslalam ze jestem jakas dziwna ze tak wczesnie ale sobie przypomnialam ze ty tez maniaczką przeglądania byłaś :-p
no i tak juz chce sie was zapytac, bo juz doswiadczone, jaki wozek polecacie, bo moj co mialam byl z wygladu ladny i w miare mały ale ogolnie mi sie nie sprawdzil :no: teraz chce dokladnie przemyslec zakup, tym bardziej ze to musi byc bardzo dobry gleboki na zime :tak:
czytam ze uzywacie takich pampersow w formie majtek, aj to jeszcze jestem na pampersach nr 3 :cool2:
 
Iwonka my dopiero niedawno przeszliśmy na pieluszki 4. Lusia jest tydzień starsza od Natalki. Wygląda na to że nasze maluszki są drobne.

Dziewczyny ja każdej mamie polecam pieluchy od Rossmanna seria babydream i są zadowolone jak ja. Jakościowo tak dobre jak pampersy, a dla mnie to nawet lepsze. Ostatnio wprowadzili elastyczne boczki. Są dobrze chłonne. Mała całą noc spokojnie przesypia, a pielucha rano ciężka :) I też jest wersja pieluchomajtek od rozmiaru 4.

Lusia u dziadków się wyszalała, w drodze do domu zasnęła na mrozie, a w domu sporo zjadła. Teraz już śpi i pewnie mam ją z głowy do rana. Ale coraz bardziej się upewniam że to ząbki jej przeszkadzają spokojnie jeść.
 
mały już lula usnął ok 20.30 tak się biedny pokładał że zlitowała sie i położyłam go lulu ...zawsze staram się żeby usypiał między 20 a 21 i prawie zawsze się udaje no chyba że coś mu się odmieni ale to rzadko dobra dobra nie chwale się bo pewno jak pochwale to zapesze jak zwykle :-D

kochane a napiszcie mi taką rzecz a mianowicie czy kąpiecie maluchy codziennie i czy oliwicie je jak byłe mniejsze ? bo ja tak ale ostatnio zastanawiam się do kiedy to tak powinno byc?

a i wiecie co mojemu małemu pocą się bardzo stopki lekarz dał nam skierowanie na pobranie krwi i wyszło wszystko ok bo myślał że ma za dużo wapnia i fosforu czy coś takiego ale wszystko ok a małemu dalej sie pocą stopulki ...wieczorm jak zdejmuje mu rajstopki to są mokre :-(

p.aga
wiesz mój kuba to od jakiegoś tygodnia to jak mu zakładam jakieś ubranko przez głowę to też tak się odchyla nie zwraca uwagi na nic tylko ryp do tyłu a tak to też pokazuje swoje nerwy jak coś mu nie pasuje np nie chce go wziąć na ręce albo zabiore mu coś czym nie powinien się bawić to krzyczy i zaraz jest płacz taki jak my to mówimy na zawołanie ... :confused:

anekha
co do bóli menstruacyjnych to musze ci wyznać że od porodu to mam strasznie nieregularny okres i to fatalnie ? nie biore tabletek antykoncepcyjnych ... przed ciążą to nie narzekałam na bóle ale na długość bo zawsze bite 7 dni a po to ból straszny i jeszcze ta nieregularność nie wiem co o tym myśleć :confused::dry:

iwonkablaz
my to musimy już uzywać pampusiaków 4+ albo 4 maxi bo inne są zamałe poprostu twoja dzidzia jest drobniutka:-)a i czytam że mała do żłobka chodzi jak możesz to napisz mi jak wyglądały jej pierwsze dni tam i jak sobie radzi czy choruje i takie tam... :-)

Angie_G
to pewno ząbki smaruj bobodentem a na brzusio to my zawsze infakol dajemy bardzo pomaga i wycisza no a w ostateczności to czopki jak już bardzo nam marudzi viburkol życze spokojnej nocki



dobra kochane lece lulu zajrze jutro ale po południu bo rano jedziemy do dzieci żeby mały się pobawił papatki









 
Czesc Dziewczyny :)

Wczoraj mialam do Was zagladnac kompa odpalilam a nagle huk i placz Seba wstal podpierajac sie o moje krzeslo i nie zdazylam go zlapac!!! i ma guza na wierzchu jak nie wiem co sliwa nie dosc ze wielka to jeszcze na wierchu i fioletowa nad brwia :////// serce mialam w gardle wiec se obiecalam nie ma kompa jak maly na czuwaniu.........:)

Iwonka------- Ja Ci Nic nie doradze z tymi wozkami bo ja sama nie trafilam w dziesiatke a nawet w piatke.....:/ takze mysle ze Reni sie udalo tylko cos jej tu nie widze Ona zadowolona byla ze swojego wozia......i co racja to racja maniaczka pierwsza klasa hahah zawsze szybko wszystko robilam dluuuugooooo przed czasem ale to chyba normalka bo sie tym zyje wiec czemu nie ogladac juz teraz :)

Karola ----ja mojemu ostatnio dałąm polizac sok z ananasa chcial bo az sie trzasl za nim bo slodki ale nie odwazylam mu sie dac go wiecej jeszcze poczekam na ten etap hihihi

Adula----- a powiedz mi Amirek ma juz zabki czy dalej nie bo chyba przegapilam;)

Aguś------ jak to jest kuzwa z tymi dziecmi po tylu chorobach co moje przeszly po tylu przeziebieniach i nie konczacych katarach ja chyba powinnam byc do tego przyzwyczajona a cholera nie jestem szlak mnie zaczyna znowu trafiac.....


reszte dziewczyn pozdrawiam i sorki ale zapomnialam co bylo ja wogole nie moge sie skonentrowac jak nie jestem z wami na bierzaco tyle na glowie mam....

Sebek ma katar jak mial ale taki ze nic mu sie nie chce sciagac ale przeszkadza mu w jedzeniu z butli a lyzka ok wiosluje.....

Dominik zas w nocy goraczke dostal stan i z rana tez ponad 37 ale mnie wyblagal by isc do szkoly bo dzis ma bal 1 w jego zyciu wiem ze powinnam go zostawic w domku!!! ale on tak chcial tam isc tak tym zyl .... a tu ajk na zlosc ale to trwa 3 godzinki dzis tylko tazke mam nadziej ze nic nie bedzie.........ale juz kuzwa widze znowu szpital w domu ale sie nacieszylam dziecmi zdrowymi.......:/

ANITKA WSZTSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI 9 MIESIACZKSA :)
 
hej hej
co tam u Was?
moja corcia dzis ladnie spala...chyba po raz pierwszy..przespala praktycznie cala noc..raz sie obudzila..ale dala smoka i spala dalej i tak pieknie do 5 bylo..potem juz dzien dobry..ale i tak uwazam noc a udana:-)

Lady
no wiesz..co ja tu czytam..juz myslalam ze choc Was opuscily juz choróbksa..bo ostatnio byłaś taka zadowolona i bylo ok wszystko a tu znowu cos...?!szok..oby sie nie rozwinęło nic dalej...

dzieki za życzonka...oczywiscie tez najlepszego z okazji 9go m-ca!!!!:-):-):-)

zaraz lece z mlodym do zerowy i na jakies zakupy bo pingwin w lodówce z karteczka"co masz dla mnie":-Dpotem jeszcze zakukam w wolnej chwili do Was...jesli taka nastąpi:-p

pozdrawiam wszystkie..a fasolinki podwójnie:-)milego dnia:happy2:
 
A dziekuje dziekuje////////

Aga no widzisz ile z radosci skakałam??? maksymalnie chyba z 2 tygodnie nic ponadto........ nam chyba pisane tak miec.....

moj dzis ma bal ciekawa jestem czy goraczka mu nie podskoczyla...i tak se mysle w duchu ze zle zrobilam........ze go w domu nie zostawialam a z drugiej strony jeju on tak tym zyll......

maly mi wlasnie wstal godzinke pospal sobie ...ile wasze dzieci spia jeszcze ile maja drzemek?? bo sebek ma najmniej 3 ale czesciej 4 niz 3 takie jedna pozadna kolo 2 godin czasem sie przeciagnie przy ciszy...a resztee po 1 h
 
reklama
witanko

Lady Aga gratki dla waszych 9 miesięczniaków :-)

U nas nocka dziś już lepsza

Lady no to tylko tobie pozazdrościć takich drzemek
mój mały śpi tylko raz tak ok 45 min- 1 godz.
więc nie daje za dużo odpocząć :tak::-(

Iwona
ja już tez sie rozglądałam za wózkiem
bo dla takich rok po roku to nie ma za dużego wyboru
jeden jak na razie mi się spodobał
bo reszta to potwory
ale jeszcze mamy troszkę czasu:-D

ABC DESIGN ZOOM CARBON+WYS.0ZŁ+ OKRYCIE+GRATIS 2 (506620676) - Aukcje internetowe Allegro

są jeszcze takie dokładki do wózków ale czy nasze starsze dziecię będą już na takim etapie żeby z tego korzystać chyba nie:no:

Dostawka do wózka BuggyBoard WAWA (509602676) - Aukcje internetowe Allegro

Dostawka do wózka dla malucha wspaniały prezent (509707809) - Aukcje internetowe Allegro

pisałyście o złości swoich maluszków
i któraś się zastanawiała czy to już możliwe żeby dziecko w tym wieku się złościło
jak najbardziej to ten wiek :tak:
mój mały tez już zaczyna protestować jak coś ie jest po jego myśli
jak siedzi w krzesełku i coś mu nie zapasi to wali głową do tyłu w oparcie :-:)tak:
właśnie takimi gestami dziecko stara nam się przekazać że nie bardzo mu coś odpowiada
no powiedzieć nie umie więc to dla nich jedyny sposób na komunikację z nami:tak:

ok zmykam jakąś grochówkę machnąć
a czy wy już dawałyście maluchom tą zupę :confused:
bo ja tak - tylko że bez grochu
same ziemniaczki z kiełbaską
i smakuje mu bardzo :tak:

miłego dnia dziewczyny :-)
 
Do góry