reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietnióweczki 2008

Zapowiadają znów upaly a ja cały czas nie wiem co z tmy dopajaniem? Ile tego rumianku może wypić?

Aga .Ada wiec tak ja bylam teraz u lekarki i nie weim jak jest to w Twoim przypadku bo ty karmisz piersia ale w przypadku karmienia butelka.lekarka mowila mi zeby karmic miedzy posilkami tylko nieprzed godzina zblizajaco do posilku.. bo potem moze odrazu niechetnie zjesc badz mniej takze poic ile dziecko tego potrzebuje.... powiedziala ze nie ma znaczenia i reguly ile i kiedy oby nie przed posilkiwem... dziecko jak bedzie potrzebowalo bedzie ssalo herbatke a jak nie bedzie chcialo to samo jezykiem odrzuci... mowila ze nic na sile ze maluszkii same sobie reaguja i pija i jedza tyle ile organizm ich od ich wymaga.... i mowila ze jezeli pije bardzo duzo...i je normalnie to ok bo dzieciaczki tak samo sa spragnione w te upaly co my i to samo odnosnie jedzenia...

dzien doberek kochaniutkie!!!
Iza, ja miałam podobny przypadek wtedy, jak mielismy imprezę parę dni temu, Jarecki bardziej zainteresowany był goscmi niz pomocą przy Hani i wszystko biegiem, poprosiłam go zeby mi pomógł podac KOSZMAR!!!!

Lene tak zazwyczaj sie dzijej jak malenstwo sie zachlysnie.... najlepiej i bezpieczniej wydaje mi sie ze podawac z tego dozownika co czasami sa w syropach takie strzykawkowe tylko z zakonczeniem okraglym ...i powoli dawac ...

No Ala dobrze myslalas mam na imie Kasia hahah dla uscisnienie Katarzyna Marta,zreszta chyba gdzies pisalam historie mojego imienia :-Di metliku z tym zwiazanego.

RESZCIE KOZ ..............CZESC.:-):-)

Przegapilam chyba ten dzial haha

Tak Adunia dzieciaki po szcepieniu nie chce jesc.. zazwyczaj wiecej pija

Maksio ma sie dobrze wlasnie ucina komara ...

a laseczki moj Maksio tez ma skaze bialkowa .... podajecie dodatkowo probiotyk???




CZESC KASIU
ja ostatnio beznetowa bylam wiec dlatego mnie malo :-)a co do imienia :rofl2:no coz mam dwa ale to zadna nowosc:-)
ja malego nie wystawiam na slonko smaruje na dzien dzisiejszy kremem z faktorem 40 z Jonssona

ja podaje ten probiotyk tyle ze nazywa on sie Biogaia sa to krople z probiotykami... nie sa za tanie ale bardzo dobre ponoc i mozna je podawac dozywotnio jak jest potrzeba i jak kogos stac ....



Ja juz po wizycie maly w odsluchu ma czysciutko tylko ten katar no nic mowila ze przejdzie...a tym czasem czyscic nosek mowila ze moge robic inchalacje malemu z soli fizjologincznej ze mu tam nawilzy i ten katarek co mu zalega to splynie i lepeij bedzie mu sie oddychalo no nic dzis zakupie ten sprzecior.... tak opoza tym w ciagu 5 dni przybral mi 350 gram czy do dobra waga tygodniowa wedlug Was? nie no mowi ze pomimo katarku to juz okaz zdrowia...ladnie wyglada...i wsio gra i 11 czerwca do szczepianie i u mnie to 6 w 1 kosztuje 120 zl... i to co 6 tygodni chyba jakos 4 razy jak sie nie myle a wy na jakie sie zdecydowalyscie szczepionki? nie no ciesze sie ze z malym jest ok bo sie cholera martwilam z tym jego jedzeniem i piciem....
 
reklama
Kochane kwietnioweczki....

jade dzis do rodzicow jutro wraam wieczorkiem...tazke nie martwcie sie jajk nalotu na Was nie zrobie hahahaha no moze uda mi sie wejsc do was ale oni na forum bb maja takie male literki ze nie idzie nic nawet pod lupa przeczytac nie wiem czemu a na inne stronki jest ok cos z ta rozdzielczoscia maja czy jak w kazdym badz razie zmywam sie stad bo drugi dzien sama nie bede siedziala w domku moj maz znowu jedzie do krakowa hahaha wiec ja ide na male co nieco do mamusiiiiii hahahahahahahi znowu kalori tam mase przybiore no nic ;) tazke milego weekendu i do zobaczyska caluski dla was ui Waszych pociech ;):-D
 
Ale się lawina zaproszeń posypała na naszej klasie - dzięki cioteczki, jesteście kochane :)
Dzięki temu będę miała stały dostęp do foteczek Waszych cudności i nie będę musiała szukać w pocie czoła po galerii :)))


specjalnie dla Ali do jutra piszemy taką dużą czcionką żeby mogła nas rozczytać hihihi :)
 
Alunia czytałam że ogólnie dzieci przybywają na wadze 35-40gr tygodniowo czyli około 200-250gr standard choc i tu zależy od dzieciaczka a twój w ten w 5 dni 350gr duuuuuuzo....a mówiłaś że mało je mój je 6 razy po 130 a przytył 200gr i co...????
 
Jeju ale tu się dzieje, nie nadązam:-)

Wróce na chwile do tematu aktywnosci i spania. Pytam bo własnie u nas jest tak, ze Marcelek spi twardym snem pierwsze 45 minut. Potem ma jakby taka fazę wybudzenia (jak w Jezyku Niemowląt) i jak dam mu smoka, albo pić to czesto zasypia dalej. W sumie spi albo te 45 minut albo własnie zalicza co najmniej kolejne 45 (zykle wiecej) po ponownym zasnieciu:-p Staram się zwykle dobić z tym spaniem do godziny karmienia bo inaczej całe planowanie daje w łeb.
Jesli spi dłuzej to mu pozawalam:rofl2::cool2::ninja2::wink: Jesli przekracza to 30 minut w stosunku do planowanego karmienia (nie czesto się zdarza) budzę go sama:tak:

Zasypia zawsze sam, nie lulam nie bujam. Jak widze, ze ziewa (około godziny od poprzedniej pobudki) zaczynam szykowac go do spania. Od tego moentu za 10 minut odkładam go do łozeczka, wózka etc. Daje smoka i pueluszke tetrową do przytulenia. I Marcelek zasypia. Trwa do chwilkę, zwykle kiedy na dobre odpływa, patrzę na zegarek zeby zapisać i jest dokładnie 1,5 h od momentu poprzedniego obudzenia.

Co do zasypiania wieczornego. Czytałam jak niektóre z Was pisały ze dziecko grymasi , płacze etc. Wydaje mi się, ze to wynika z przemęczenia. Widzę po Marcelu, ze jak się zdarzy, ze przetrzymam go dłuzej niz 2 h od momentu poprzedniego obudzenia potrafi trochę pomarudzić. Zwykle tego piluje, bo nie chce zeby sie meczył. I ja przy okazji:rofl2:

Mój Marecl zasypia ok18.30

Ja trochę za duzo "mieszam" zwłaszcza nocami i ustawiam i przestawiam i odstawiam te karmienia ...i sama juz nie wiem jak byłoby najlepiej:nerd:
Nasz plan wyglada mniej wiecej tak (choc wkurzają mnei noce bo nam mieszają szyki:baffled:).
Ale z grubsza np dzis wyglada to tak:

śpimy do ok 8.00
8.00 papu (sen 9.00 - 11.30) - tu jakos dłuzej spi i szybciej idzie spać, nie wiem czemu)

11.30 papu( sen 13.00 - 14.20)

14.30 papu (sen 16.00 własnie zasnął:rofl2: - 17.30)

17.30 papu

to go trzymam, kąpie etc.

19.00 papu i spać....:-)Ostatnio tego nie chce, wiec daje mu przez sen jak juz dobrze zasnie.

czasem się to trochę zmienia , to zalezy od nocy, ale za duzo mieszam ostatnio sama i troche mi się przestawia wszytsko.

Moje mieszanie polega na tym, ze daje Marcelkowi jesc przez sen. Ok 3 h od moentu kiedy zje ostatni raz. Wyjmuje go pi cichutku, daje mleczko. Trwa to tylko 10 minutek, a ja mam nadzieje, ze przespi noc:nerd::happy::-p Oczywscie tak się nie dzieje. Próbowałam dawac smoka, picie, potem się poddawałam , potem znów zaczynłam od nowa i juz sama nie wiem co robić:-p


Matko Boska moje dziecko przekreciło się dziś z brzucha na plecki:szok::szok::szok::-) przezyłam szok:-)


I jezscze chciałam powiedzieć, ze kupiłam juz papmersy 3 i sa duzo fajniejsze niz 2. bardziej miękkie i wieksze przez co mam wrazenie, ze mój mały misio się juz nie posiusia:-)
 
Ostatnia edycja:
nianiu a ile zje twój mały mleczka na dobe a ile picia

Tak patrze średnio, ze ma ok 7-8 karmień na dobę po ok 100 ml czyli jakieś 700-800 ml. Picie - nie kontroluje tego jakoś mocno, ale zawsze np po karmieniu rano , jak jzu wstaniemy robię mu herbatkę np Plantex (zeby kupa poszła) i tego jest ok 60 ml, to staram dac się mu na raz, maksymalnie dwa, tak do południa. Daje mu mp picie jak zasypia:tak: To wypija, potem daję mu jzu tylko wodę i tez gdzies nalewam ok 60 ml i to raczej do końca dni wypije ale nie zawsze.
Ja bym się nie stresowała Ada tym. Kiedys wcale tego nie liczyłam przy Maksie i było wszytsko ok. Dawaj małemu pić jak zasypia i sobie postekuje. Bedzie akurat miedzy karmieniami i nie zmneijszy mu apetytu:tak::happy: Bedzie git.
I po moim maksie juz wiem, ze warto dawac do picia wode. Olac te herbatki ( chyab ze czasm, jednorazowo, nie do przepajania, tylko jednroazowo do wypicia). Dziecko szybko się przyzwyczaja i nie chce nic innego, a potem ma np roczek albo wiecej i budzi sie na picie w nocy.
 
Aha to mój je 6 razy 120 czasami 130 czyli średnio około 740 ml czyli dziś chciałam mu dać co równe 3 godziny w dzień to se ćmukał mniej i nie hciał a jak mu dam 4 razy to zje po 120-130ml zależy....wiec je 9.00 potem 12.30 16.00 i 19.30 i czasami zje 20.00 i potem 1.30 i 6 rano a mi mówią cały czas że źle je....
 
reklama
NiaNia ja na twoim miejscu juz bym wykorkowala zapiski rozpiski
a wszytko po to aby maly przespal noc...blad robisz ze go karmisz na spiacha pozwol mu samemu sie nauczyc przesypiac noc.. nie karm na spiocha o bedziesz go karmic do roku co 3 godz
 
Do góry