reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2025

reklama
O proszę, ja przeszłam już wszystkie badania na toxo, różyczka, hiv, itd ale o krzywej cukrowej nic nie mówił, a na ten moment 8+6
Mi dziś na te wszystkie badania pobierali krew .
A lekarz zlecił mi już teraz krzywa cukrowa bo jestem w wysokiej grupie ryzyka . W poprzedniej ciąży miałam regularnie cukier mierzony bo wyniki były na pograniczu .
 
Właśnie mam taką samą sytuacje. Może dlatego, że glukoza jest w porządku, to na razie nie ma sensu badania krzywej cukrowej
ja w poprzedniej cukrzyca, przytyłam sporo i jeszcze nie zdążyłam zrzucić więc i BMI wysokie, ale cukier na czczo wyszedł 88 i nie dostałam jeszcze skierowania, ale zakładam że
będą się przyglądać cukrowi przy każdym pobieraniu krwii i jak cokolwiek tam się zaświeci to wlepia krzywą. na na wszelki wypadek jestem cały czas na diecie z niskim IG
 
Ja jestem aktualnie w trzeciej ciąży, nigdy nie miałam cukrzycy. W pierwszych dwóch ciążach skierowanie na krzywą cukrową dostawałam dopiero po 20 tygodniu ciąży.
 
ja w poprzedniej cukrzyca, przytyłam sporo i jeszcze nie zdążyłam zrzucić więc i BMI wysokie, ale cukier na czczo wyszedł 88 i nie dostałam jeszcze skierowania, ale zakładam że
będą się przyglądać cukrowi przy każdym pobieraniu krwii i jak cokolwiek tam się zaświeci to wlepia krzywą. na na wszelki wypadek jestem cały czas na diecie z niskim IG

Jeżeli miałaś w poprzedniej ciąży cukrzycę ciążową i poinformowałaś o tym lekarza to zgodnie z zaleceniami powinnaś mieć krzywą wykonana w I trymestrze nawet przy prawidłowym cukrze na czczo 🤷‍♀️
Tym bardziej, że będąc na wszelki wypadek na diecie z niskim IG nie wiesz jak naprawdę jest bo nie podchodzisz do badania prawidłowo.
Chyba że do tego mierzysz cukier 4 razy dziennie i generalnie robisz wszystko tak jakbyś te cukrzycę miała. Bo w takim wypadku nie wyłapiesz np skoków które są pod koniec ciąży i są szkodliwe i dla matki i dla dziecka.
 
Jeżeli miałaś w poprzedniej ciąży cukrzycę ciążową i poinformowałaś o tym lekarza to zgodnie z zaleceniami powinnaś mieć krzywą wykonana w I trymestrze nawet przy prawidłowym cukrze na czczo 🤷‍♀️
Tym bardziej, że będąc na wszelki wypadek na diecie z niskim IG nie wiesz jak naprawdę jest bo nie podchodzisz do badania prawidłowo.
Chyba że do tego mierzysz cukier 4 razy dziennie i generalnie robisz wszystko tak jakbyś te cukrzycę miała. Bo w takim wypadku nie wyłapiesz np skoków które są pod koniec ciąży i są szkodliwe i dla matki i dla dziecka.
jestem na tej diecie od poprzedniej ciąży w sumie. byłam u kilku gin i żaden mi nie kazał jeszcze robić krzywej, dobrze że mówisz bo coraz częściej widzę że ci lekarze są wszyscy gowniani, a ciężko samemu wszystkie wytyczne mieć w małym palcu.
 
reklama
To można jeść łososia w ciąży? 😁 wszędzie czytałam, że nie
a miałam takiego wędzonego w zamrażalce to pomyślałam, że zjem. Chodzi pewnie o rodzaj wędzenia. Tych wędzonych na zimno nie powinno się jeść. Ja przemroziłam tego łososia to myślę, że wybiłam tym groźne mikroorganizmy. Do tego był to kawałek z większej porcji co już jadłam przed ciąża 🙂
 
Do góry