reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2024

J
Dziewczyny a po co ten lekarz dał mi ten duphaston i luteinę bo nie bardzo kumam po co to. Możecie mi wytłumaczyć po co to sie bierze ? W jakim celu?

Powiedział tylko „obloze Panią hormonami i proszę sie nie stresować” ale po co w sumie ?
Ja brałam luteinę w poprzedniej ciąży,żeby ją podtrzymać bo lekarza zaniepokoiły duże wycieki z piersi w połowie ciąży
 
reklama
Dziewczyny a po co ten lekarz dał mi ten duphaston i luteinę bo nie bardzo kumam po co to. Możecie mi wytłumaczyć po co to sie bierze ? W jakim celu?

Powiedział tylko „obloze Panią hormonami i proszę sie nie stresować” ale po co w sumie ?
luteina i duphaston to progesteron w różnych postaciach, pewnie chodzi o to, aby organizm utrzymał ciążę mnoga, bo może ona wymaga więcej progesteronu, ale też progesteron zwiększa ukrwienie macicy i jej czynnosc, pomaga krwiakom się wchłaniac i ma jeszcse inne zastosowania. Wiec możemy się tylko domyślać, jaki był powód, bo nie wiemy, jakie lekarz ma podejrzenia. Jedna tylko uwaga, nie można odstawiać progesteronu z dnia na dzień, bo można spowodować poronienie, trzeba stopniowo. Tak mi ginka mowila.
 
Dziewczyny kurcze żałuję że nie jestem z wami na bierzaco, ale czytanie forum wzmaga mi mdłości jak kolwiek to brzmi...
Nawet nie mogę oglądać swoich ulubionych seriali bo wszystko nasila mdłości. U mnie jakiś koszmar mam takie mdłości że nie da się tego opisać dodatkowo doszły mi wymioty... Nie tylko rano.. Ale cały dzień...
Dzisiaj to mnie aż wątroba boli, co zjem to zwracam.
Trzymam za Was kciuki, żeby bobaski rosły zdrowo. Jak mi choć trochę ustąpią te dolegliwości to wrócę
Kup sobie prevomit.mi bardzo pomaga na mdłości.Też ostatni tydzień spuszczony w kiblu a w tym już jest lepiej
 
Jestem po wizycie! Mamy 2,2 cm człowieka. Wg USG 8+3 więc ideolo. Serce bije 150! Nigdy nie byłam na tym etapie. Mała kijanka powoli wygląda jak człowiek. Widziałam główkę i coś co wyglądało jak nóżki i rączki. ❤️❤️❤️ Za 2 tyg mogę robic nifty i nogę już umówić się na prenatalne.
Mialam tak samo ! Nawet widziałam jak ruszało nóżką! Wspaniałe uczucie. Powiedz mi bo też masz krwiaka tak? U mnie też. Ide 11.09 na kontrolę. Co twój lekarz mówi na tego krwiaka ? Super wiadomość ❤️
 
A ja mam takie pytanko. Już wczoraj chciałam zadać ale było późno...
Jakie są wasze najdziwniejsze objawy ciąży/co wam najbardziej przeszkadza?

No jestem ciekawa czy któraś mnie przebije 😂

Mi całą poprzednią ciążę mój mąż śmierdział cebulą... Ledwo wyszedł spod prysznica a juz z daleka czułam cebulę.. Ale taką zgniłą.. On cebuli oczywiście nie jadł i w domu nikt nic z cebulą nie robił. Było to do tego stopnia, że większość ciąży to spał w drugim pokoju... Pachniał/śmierdział cały on, jego skóra, oddech, poch... No cebularz 😂taką miał ksywke 😁No i jego perfum... Ulubiony, który normalnie doprowadza mnie do szaleństwa przyprawial mnie o mdłości...
Ja po covidzie do roku czasu miałam pot o zapachu cebuli... najlepsze jest to,że tylko ja to czułam
 
Mialam tak samo ! Nawet widziałam jak ruszało nóżką! Wspaniałe uczucie. Powiedz mi bo też masz krwiaka tak? U mnie też. Ide 11.09 na kontrolę. Co twój lekarz mówi na tego krwiaka ? Super wiadomość ❤️
ja mam krwiaka, 3x1 duphaeton, 3x2 magne b6, ale magnezu nie biorę, mam alergie na piguly, za dużo dla mnie, oszczędny tryb życia i nie współżyć. Mój krwiak nie krwawi i nie plami, jutro się okaże, czy się wchłania.
 
reklama
Do góry