reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2023

@kinga2110 nie wiem czego nie mogę zacytować. W każdym razie - nie rozumiałaś, ale już tłumaczę jak krowie na rowie. Chodzi o to, że zwolnienie lekarskie możesz realizować w innym miejscu zamieszkania. Nie musi być to Twoje miejsce zameldowania. I tak większość zwolnień realizuje poza Warszawą (gdzie mieszkam na stałe) podając adres mojej działki w jednej z podwarszawskich wsi ponieważ jest to dla mnie miejsce w którym lepiej się regeneruję (cisza, spokój, brak dzieci). Jeżeli ktoś ma działkę w Gdyni i będzie tam leżał w domu z anginą czy plamieniami to jak najbardziej nie widzę przeszkód, ZUS i Polskie prawo też. Oczywiście masz obowiązek poinformować też o tym pracodawcę
Podstawa: Link do: Strona główna - ZUS
 
reklama
Ej wy tu pitu pitu a ja mam plamienia ! I cholera nie wiem co robić - blech trzymam się zasady niema
Żywej krwi nie panikuje ale ten zabarwiony śluz mnie niepokoi ;/ wizyta we wtorek .. na szybko się zapisałam dla uspokojenia głowy No do tych prenetalnych 26 osiwieje :0 ten niepokój chyba nigdy mnie nie opuści
ja bym pewnie pojechała sprawdzić ...tym bardziej, że tydzień temu miałam taką sytuację. Okazało się , że mam krwiaka . Pojechałam , sprawdził , dostałam lek ,zalecenie odpoczynku i przynajmniej wiem o co chodzi i że serce bije . Działaj tak jak czujesz /chcesz ❤️
 
Nie będę tutaj mówić o psychicznym stanie swojego zdrowia, ale doskonale wiem co to jest depresja.
Ale jeśli chodzi o zwolnienia od psychiatry to właśnie one są często wystawione bezpodstawnie niż zwolnienia w ciąży. Nie wiem jak z wyjazdami bo nigdy nie korzystałam z wakacji podczas l4.

Zadałam to pytanie bo jeżeli miałaś takie sytuacje z powodu np. przebywania sama ze sobą w 4 ścianach to może łatwiej Ci by było postawić się w sytuacji osoby, która była w takiej sytuacji. Ja nigdy nie byłam bo moja depresja wynika z czego innego, ale myślę że musi to być bardzo trudne i to jest JEDYNA sytuacja w której jestem wstanie zrozumieć wyjście do knajpy ze znajomymi w ramach L4.

Oczywiście zgadzam się, że takie zwolnienia od psychiatry nie powinny być wystawianie bez wskazań. Tu nie ma znaczenia czy ciąża czy jakakolwiek inna choroba

Edit. I jeszcze dodam, że jeżeli ciężarna ma L4 wystawione przez psychiatrę i w zaleceniach jest np. wychodzenie do ludzi bo problemem jest jest ciężki stan psychiczny. To okej, ale jak ma plamienia to niestety, dla mnie to wyłudzanie. Od początku dyskusja tyczy się polecenia L4 bez wskazań i potem traktowania tego L4 jako wolnego podczas którego masz prawo robić wszystko
 
Znowu to samo?! Czy naprawdę pomiędzy postami dotyczącymi ciąży, jej przebiegu, ubrań ciążowych, badań etc. musza obligatoryjnie znaleść się przepychanki dot. L4? Doskonale wiemy, ze żadna z nas nie przekona drugiej do swojego stanowiska, wiec na co to komu? 🤷🏻‍♀️😅 Jak to leci w jednej z piosenek „po co? Po co? Po co?” 🤣

Kiedyś usłyszałam od koleżanki, ze odkąd się zobaczy te dwie kreski na teście to już człowiek czuje permanentny stres, tylko powód się zmienia 🙈
Przepraszam, nie mogłam sobie darować 🙏 Ale to
@kinga2110 nie wiem czego nie mogę zacytować. W każdym razie - nie rozumiałaś, ale już tłumaczę jak krowie na rowie. Chodzi o to, że zwolnienie lekarskie możesz realizować w innym miejscu zamieszkania. Nie musi być to Twoje miejsce zameldowania. I tak większość zwolnień realizuje poza Warszawą (gdzie mieszkam na stałe) podając adres mojej działki w jednej z podwarszawskich wsi ponieważ jest to dla mnie miejsce w którym lepiej się regeneruję (cisza, spokój, brak dzieci). Jeżeli ktoś ma działkę w Gdyni i będzie tam leżał w domu z anginą czy plamieniami to jak najbardziej nie widzę przeszkód, ZUS i Polskie prawo też. Oczywiście masz obowiązek poinformować też o tym pracodawcę
Podstawa: Link do: Strona główna - ZUS
Albo w parku rozrywki 😉
 
Ej wy tu pitu pitu a ja mam plamienia ! I cholera nie wiem co robić - blech trzymam się zasady niema
Żywej krwi nie panikuje ale ten zabarwiony śluz mnie niepokoi ;/ wizyta we wtorek .. na szybko się zapisałam dla uspokojenia głowy No do tych prenetalnych 26 osiwieje :0 ten niepokój chyba nigdy mnie nie opuści
Jaki kolor tych plamień? Dobrze zrobiłaś, że się zapisałaś. Z tym niepokojem też tak mam 😒
 
Ja przed ciąża 69 i nadal tyle mam mimo ze ciagle siedzę w jedzeniu 🙈 mdłości nadal są ale wymiotów odpukać od 3 dni nie ma😃 wczoraj na wizycie Pani doktor mówiła ze tak do 14 tygodnia jest najgorzej. A w którym tygodniu jesteś ?
Kurcze mi przy córce w 13 tc przechodziło. Teraz jestem w 12 tc a wczoraj mnie naciągało 🙈 masakrycznie się czułam. Dzisiaj ciut lepiej. Ale najgorzej mam wieczorami. I ten okropny posmak w ustach :/ jak sobie z tym radzicie ?
 
Przepraszam, nie mogłam sobie darować 🙏 Ale to

Albo w parku rozrywki 😉

Generalnie cytujesz inny wątek dotyczący innej kwestii i próbujesz go przerobić pod swoje. No nie dziwi mnie to. Więc jeszcze raz powtórzę bo widać trzeba z 10 razy, że nie widzę powodu dla realizowania zwolnienia w miejscu zameldowania bo nie trzeba tego robić (podałam Ci link do podstawy prawnej). Nie zmienia to faktu, że powinnaś realizować zwolnienie ZGODNIE Z ZALECENIAMI jeżeli masz je na anginę, plamienia czy skracającą się szyjkę to wybacz, ale suntago tam nie widzę

Tamta dyskusja dotyczyła tego, że w zaleceniach od mojego lekarza miałam basen i jogę ;) bo uwaga moje problemy nie dotyczyły anginy, skracającej się szyjki ani plamień :D Ale przecież wiemy, że tutaj każda z was jest moim ginekologiem :D
 
reklama
U mnie też nadal mdłosci i wymioty. Coraz rzadziej, ale jednak. Dzisiaj 10c6t. Wczoraj dostałam lek na refluks , bo byłam na kontroli po tym zapaleniu oskrzeli. Może też mi po tym będzie lepiej
 
Do góry