reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2023

Mi się zdarzyło w tej ciąży kilka razy plamić, raz w terminie miesiączki plamiłam dwa dni, później tak po kropce średnio raz na tydzień, śluz zabarwiony na lekki róż albo beż. Mam nadzieje, ze to nie wróży niczego złego. Tutaj niestety nigdzie mnie nie przyjmą i nie sprawdza, bo do 12 tygodnia ciąża się nie liczy 😞

Dziwne mają tam zasady. Pisałaś, że znalazłaś Polska klinikę, może tam uderzaj jak coś Cię niepokoi.
 
reklama
Byłam - wszytsko prawidłowe nie widać krwi - wiec możliwe ze to jakieś naczynko coś albo faktycznie normalnie bym w tym terminie miała okres .. . widziałam na usg dalej bije serce ... już kształtem dziś wygadał jak człowiek :) wiec chwila spokoju ;) ps. Szkoda ze nie ma usg przenośnego 🤣 takiego podręcznego to bym co dwa dni sama sobie to usg robiła 😂

Ufff 🥰 jaki stres 😣
 
Ja coś dziś czuje się nie bardzo. Jestem wykończona, męczą mnie mdlosci i czuje sie jak wieloryb serio mam wrażenie że mój brzuch już się powiększył a w cześć swoich rzeczy już prawie się nie mieszczę tzn wejdę ale jest mi ciasno. Teraz leżę i dogorywam. Mam wrażenie że polknielam kamień. Duża zasługa w tym wzdec pewnie .

Mdłości też mam, ale jeszcze mnie nie wykańczają. A z tym brzuchem to rozumiem Cię doskonale, wzdęcia trwają u mnie od rana do nocy 😂
 
U mnie z mdlosciami lepiej odkad nosze opaski, ale czuje sie jak zwłoki 🙈😅 zmeczenie mega przez wiekszosc dnia, mam wstret do jedzenia, ale jednocześnie musze zjesc bo lapie mnie jakies dziwne ssanie. Przed ciaza do praktycznie kazdego posilku byly warzywa, owoce, salatka na kolacje itp. Teraz kompletnie mi nie wchodzą 😬 chyba musze sie jakos przemóc 🙈 tez macie problem z jedzeniem? 🙄

Zmieniają mi się apetyty. Niestety mogłabym jeść tylko nie zdrowe żarcie i wtedy jest ok. Żeby woda nie wchodziła 🤯😱 to jest niemożliwe. Napije się i czuje zaraz mdłości
 
Ja mam taki problem z jedzeniem, ze robiliśmy dziś grilla, prawie nic nie zjadłam. Jakoś nie miałam ochoty, za to właśnie pizze robię 🤣🙈 ale jestem tak śpiąca, ze nie wiem czy jej doczekam 😅

Doczekałaś?
Wiecie, że mam problem z zakupami. Nie mogę się skupić co kupić, bo mi nie dobrze jak. Widzę różne produkty... Jednym słowem lipa
 
U mnie z mdlosciami lepiej odkad nosze opaski, ale czuje sie jak zwłoki 🙈😅 zmeczenie mega przez wiekszosc dnia, mam wstret do jedzenia, ale jednocześnie musze zjesc bo lapie mnie jakies dziwne ssanie. Przed ciaza do praktycznie kazdego posilku byly warzywa, owoce, salatka na kolacje itp. Teraz kompletnie mi nie wchodzą 😬 chyba musze sie jakos przemóc 🙈 tez macie problem z jedzeniem? 🙄
U mnie tez problem z jedzeniem warzyw, w ogóle nie mam ochoty nic jeść, ale jeść muszę, bo jak mnie głód dopada to od tego ssania nie dobrze mi się robi. Przed ciąża odżywiałam się zdrowo i w ogóle byłam na diecie, bo nie wolno mi glutenu, a teraz to chyba najchętniej bym chleb jadła 🫣

Dziwne mają tam zasady. Pisałaś, że znalazłaś Polska klinikę, może tam uderzaj jak coś Cię niepokoi.
klinikę znalazłam, ale ginekolog tam jest ze 3 razy w miesiącu. Poczekam już do 12.09. na wizytę, z reszta i tak wcześniejsza wizyta niczego by nie zmieniła, bo żadnych leków by mi nie dali. Jak poszłam do swojej przychodni to nawet mnie nie umówili do mojego lekarza, tylko zadzwonił później do mnie, tłumacząc mi skąd mogą być plamienia, czytaj - przedstawił mi cała możliwa listę, która Google by mi powiedziało 🤷‍♀️
Ja jestem dobrej myśli i tego się trzymam ☺️😉
 
Ostatnia edycja:
U mnie dziś już 10 tydzień, mdłości męczą nadal od nocy (po północy już mnie budzą) do ok południa. Mam nadzieję, że ta ciąża będzie inna niż z synem i niedługo przejdą.

Z owocami mam ten problem, że jak coś jest choćby delikatnie kwaśne, to ja to czuję jakbym jadła samą cytrynę.
 
Cześć dziewczyny. Chwilę was czytam i gratuluję każdej z osobna, trzymam kciuki o bezproblemowe rozwiązania :) mam pytanie do was, jak liczycie t i d ciąży, np jeśli ostatnia miesiączka była 10.07 to który to tydzień i kiedy najpóźniej mogę pójść do lekarza? :D dlugo by tłumaczyć ale z góry dzięki za odpowiedź
Jesli OM była 10.07 to teraz jest 7+1 czyli 8 tydzien. W Polsce trzeba założyć karte ciąży do 10 tygodnia, wiec wizyta już wskazana.
 
reklama
Do góry