reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2023

Hejka :) dużo z was ma cukrzycę ciążowa. Ja zawsze miałam dobry cukier. Dwa tygodnie temu na morfologii cukier na czczo 70. Dziś zrobiłam sobie w domu badanie. Po godzinie po obiedzie cukier 193. I zrobiłam sobie teraz. 5 godzin nic nie jadłam ani nie piłam i cukier 159 :o jestem przerażona. Będę badać jeszcze jutro rano na czczo. Kiedy cukier powinien mnie niepokoić??
Z rana max 90 po każdym posiłku do 1h max 140. Musisz go skontrolować z kilka dni. Jeśli nadal będzie wysoki to predko do lekarza po skierowanie na krzywą.
 
reklama
Ale ja w żadnym wypadku nic do Ciebie nie mam, po prostu ZUS ma swoje działanie i takie rzeczy sprawdza i warto być tego świadomym.



Moim zdaniem to bardzo dziwna rada. Po pierwsze L4 powinno wynikać z choroby, a nie z samego założenia ciąży. Po drugie, serio siedzieć 9 miesięcy w domu? Dla mnie masakra, no ale ja żyję bardzo aktywnie - i nie mam tu na myśli samego sportu, ale jakieś kino, knajpki, wakacje, spacery z psem
czasami l4 wynika z tego, że nie możesz pracować dalej w zawodzie, bo to niebezpieczne dla dziecka (laboratorium) ja tak mam :) jeżeli ZUS przyjdzie sprawdzić a ciebie nie będzie, to wezwie cię do wyjaśnienia. Ty mówisz że byłaś na spacerze i po sprawie :) gwarantuje, że nikt nie będzie nikogo dręczył z tego powodu ;)
 
wiesz ,u mnie to to plamienie takie między jasnobrązowe -żółto-różowe...więc chyba trochę słabo , że różowe ,ale nic nie poradzę ,zrobię co mogę . Cieszę się, że u Ciebie już jest lepiej 🙂 dodaje to otuchy ❤️ . Ja właśnie nie miałam krwawienia ...zaczęło się od plamienia lekkiego ...kilka dni przerwy i znów więc nie wiem jak to się dalej potoczy .
To może Twój krwiak jest mały i szybko się wchlonie. Mój lekarz powiedział, że takie plamienie nas nie niepokoi chyba, że pojawi się czerwona, żywa krew. Mnie za pierwszym razem leciało aż po nogach i majtki mi przemokły. Także mocno się przestraszyłam.
 
Hejka :) dużo z was ma cukrzycę ciążowa. Ja zawsze miałam dobry cukier. Dwa tygodnie temu na morfologii cukier na czczo 70. Dziś zrobiłam sobie w domu badanie. Po godzinie po obiedzie cukier 193. I zrobiłam sobie teraz. 5 godzin nic nie jadłam ani nie piłam i cukier 159 :o jestem przerażona. Będę badać jeszcze jutro rano na czczo. Kiedy cukier powinien mnie niepokoić??
A umyłaś dłonie przed badaniem ? To może mieć wpływ na wynik ...Niby wyciskanie krwi z palca też może zawyżać wynik. Glukometr też może pokazywać wyższe /niższe wyniki niż faktycznie. Tak strzelam w czym może być problem ...Sprawdź sobie na czczo jeszcze cukier . Aha...przy cukrzycy ciążowej 5 godzin przerwy między posiłkami w ciągu dnia to za długo ...nie mówię, że Ty masz cukrzycę,tylko tak ogólnie , że nie pomagają takie długie przerwy. Jak Cię będą pomiary niepokoić to najlepiej do lekarza dla swojego spokoju . Sama dopiero się wczytuję w to wszystko więc ktoś doświadczony na pewno lepiej Ci podpowie . 🙂
 
A umyłaś dłonie przed badaniem ? To może mieć wpływ na wynik ...Niby wyciskanie krwi z palca też może zawyżać wynik. Glukometr też może pokazywać wyższe /niższe wyniki niż faktycznie. Tak strzelam w czym może być problem ...Sprawdź sobie na czczo jeszcze cukier . Aha...przy cukrzycy ciążowej 5 godzin przerwy między posiłkami w ciągu dnia to za długo ...nie mówię, że Ty masz cukrzycę,tylko tak ogólnie , że nie pomagają takie długie przerwy. Sama dopiero się wczytuję w to wszystko więc ktoś doświadczony na pewno lepiej Ci podpowie . 🙂
Sprawdzę na czczo jutro :) nigdy nie miałam do czynienia z cukrzycą, zawsze cukier miałam wzorowy nawet na badaniach dwa tygodnie temu. Ale fakt faktem dużo słodkiego jem ;) mam nadzieję że wszystko będzie ok. Pokontroluje ten cukier parę dni.
 
To może Twój krwiak jest mały i szybko się wchlonie. Mój lekarz powiedział, że takie plamienie nas nie niepokoi chyba, że pojawi się czerwona, żywa krew. Mnie za pierwszym razem leciało aż po nogach i majtki mi przemokły. Także mocno się przestraszyłam.
on jest mały (miał 12*7mm) tzn.trudno powiedzieć czy się nie powiększył skoro jest też różowe plamienie ? , ale puki nie pójdę na wizytę to mogę sobie gdybać i nic to nie da 🤷
Jejku , współczuję Ci przejść z takim mocnym krwawieniem 😔
 
on jest mały (miał 12*7mm) tzn.trudno powiedzieć czy się nie powiększył skoro jest też różowe plamienie ? , ale puki nie pójdę na wizytę to mogę sobie gdybać i nic to nie da 🤷
Jejku , współczuję Ci przejść z takim mocnym krwawieniem 😔
Kochana to że była przerwa w krwawieniu to nie znaczy że krwiak się powiększa. Wg mojego lekarza krwiak ma 2 opcje: albo się wchłonie albo się oczyści. Wchłanianie jest niezauważalne, krwawienie napędza strachu. Dopóki to nie jest żywa krew to na pewno dobry objaw. Będzie dobrze. Odpoczywaj i przyciągaj dobre myśli :)
 
reklama
Tez byłam zdziwiona, ale widocznie dane mi są paczki. Ale po rafaello ( 4szt) po1h cukier 170 😱 już ich nie ruszam. 🤣 wyrzuciłam 🤣😭

Bonzur,
To jest dziwaczna choroba... Najważniejsze, że pączusie Twoje 😍
Mnie dziś dla odmiany głowa boli 🤨😐już nie pamiętam kiedy to miało miejsce. I jakoś dziś tak częściej mi nie dobrze 🤢Naleśników mi się zachciało, a teraz już długo na nie nie spojrzę.
 
Do góry