reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2023

Gratuluje i witam w naszym gronie :-)
Ja też się stresuje a to moja druga ciąża.. I chyba nawet bardziej jak poprzednio...
Mnie za to dopadł wstręt do jedzenia, jem bo muszę i niektórych zapachów.. ... ale na szczęście wymiotów nie mam..
Termin mam na połowę kwietnia :)

Edit :-) jak odebrałam wczoraj syna ze żłobka to Pani stwierdziła że mój syn chory bo ma kaszel i katar.. I mam go nie przyprowadzać do końca tyg... a w domu?? Ani razu nie zakaszlał. Co do katarku to leci mu woda z nosa ale to ma po swoim tatusiu zatoki napewno zawalone.. no i też idzie mu jakiś ząbek.. idę z nim dziś do lekarza po pracy po zaświadczenie do żłobka bo że swojej strony nie zauważyłam aby mój syn był chory.. zachowuje się jak zawsze.. ech.. te prywatne żłobki..
ja w zeszłym roku w państwowym przedszkolu 2 razy miałam taką samą sytuację, nawet zostawiałam syna w domu i kilka dni nic się nie działo, poszedł na kilka dni i znów, że niby chory (akurat piątek był) a w weekend nic się nie działo.
 
reklama
bo istnieje ryzyko zarażenia Salmonella że względu na zbyt krótki czas obróbki termicznej
A no to wiadomo :) to i bez ciąży trzeba uważać ;) ja to musze mieć wysmażone.
Już myślalam że coś innego. Kiedyś mi gin opowiadała że jedna z kobiet się jej pytała czy w ciąży można jeść jajka bo gdzieś przeczytała że nie wolno. Chodziło jej o to żeby na dużo nie wymyślać ;)
 
A no to wiadomo :) to i bez ciąży trzeba uważać ;) ja to musze mieć wysmażone.
Już myślalam że coś innego. Kiedyś mi gin opowiadała że jedna z kobiet się jej pytała czy w ciąży można jeść jajka bo gdzieś przeczytała że nie wolno. Chodziło jej o to żeby na dużo nie wymyślać ;)
nie no chodziło mi o to żeby surowego nie jeść. A wogole to jajka jeść ile tylko się ma ochotę 🤣
 
Już na granicy, niektórzy ginekolodzy wysłałby Cię już na test. Ja też nigdy nie miałam wysokiego cukru a w ciąży od samego początku. Może u Ciebie spadnie 😊
Najpierw mówiła o teście, ale w ko
nie no chodziło mi o to żeby surowego nie jeść. A wogole to jajka jeść ile tylko się ma ochotę 🤣
Mi dzisiaj lekarka powiedziała, że mam jeść 10 do 12 jajek tygodniowo 😱
 
Trzymam kciuki za niski wynik 🙂🤞

Ja od dzisiaj na diecie podobno dla ciężarnych z cukrzyca. I jest tragedia, nie umiem chyba żyć bez cukru. Staram się ale mam taką ochotę na słodkie. Dramat 🙈

Bonzur,
Moja diagnoza w pierwszej ciąży to też był dla mnie koniec świata. Słodkiego, jak słodkiego, ale nawet porządnej porcji nie można zjeść 😒straszna choroba, ale jak nie ma wyjścia i trzeba trzymać dietę to dasz radę dla tego małego człowieczka 😍
 
Bonzur,
Moja diagnoza w pierwszej ciąży to też był dla mnie koniec świata. Słodkiego, jak słodkiego, ale nawet porządnej porcji nie można zjeść 😒straszna choroba, ale jak nie ma wyjścia i trzeba trzymać dietę to dasz radę dla tego małego człowieczka 😍
No będę się starać ale nie sądziłam, że aż tak niewiele można jeść 🙈 czekam czy będą jakieś poprawy w wyniku na czczo to będzie na pewno motywujące 😄
 
Jest serce ❤️ 139/min, z usg wychodzi 7t1d, troche mlodsza niz z OM, ale mialam cykle rozjechane, wiec owulacja mogla sie przesunac, kolejna wizyte bede miec 20.09 i ze wzgledu na moj zespol antyfosfolipidowy będę mieć te ciążę prowadzoną w poradni patologii ciąży przy szpitalu. A tam lepszy sprzet, bo robią tez na nim prenatalne no i na NFZ, wiec mega sie ciesze ❤️❤️❤️

Super wieści 😍
 
No będę się starać ale nie sądziłam, że aż tak niewiele można jeść 🙈 czekam czy będą jakieś poprawy w wyniku na czczo to będzie na pewno motywujące 😄
Ja dzis miałam konsultacje z Endo I zwiększyła mi dawkę metforminy i narazie spróbujemy z dietą. Zleciła mi test O'sullivana do zrobienia w 9- 10 tyg I zobaczymy czy potrzebna bedzie insulina czy uda się to ogarnąć dietą i metą. Rzuciłam okiem na tą dietę ale widzę tam białe pieczywo (zawsze myslalam ze lepiej ciemne pełnoziarniste) wiec zanim zacznę ja stosować to muszę poczytać czy dieta cukrzycowa to ta sama co dieta IO.
Przeraża mnie to narazie 😁 jeszcze kazała mi po każdym posiłku spacerować ale jak ja pracuje i sniadanie czy obiad jem w 30 min to jak mam jeszcze spacerować po tym 😁😁🤔

Ps. Dziś miałam też gina I mamy 3.7mm człowieka z ❤️ 🥰
 
reklama
Do góry