reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniowe mamy 2022

Jak spędzasz czas? Na siedząco, czy masz trochę ruchu? Bardzo polecam Ci pilates dla kobiet w ciąży (taki z YouTube), raczej nie wpłynie jakoś drastycznie na wagę, ale Ty poczujesz się lepiej we własnym ciele. Tylko pamiętaj o regularności.
Jedyny ruch to spacery- 10 tys.kroków dziennie. Ale mam wizyte u lekarza w tym tyg i zapytam o inne ćwiczenia, bo na razie nie za bardzo moglam coś innego robić :(
 
reklama
Uważam że dużo zależy właśnie od naszego podejścia. Po porodzie czułam się jak słoń ale zdecydowana większość kobiet po porodzie nie wygląda jak modelka i miałam w nosie co powiedzą inni o mojej wadze. W poprzedniej ciąży przytyłam ponad 20 kg a nim mały skończył pół roku ważyłam 5 kg mniej niż przed ciążą. Nie byłam na żadnej diecie jedynie karmiłam piersią i dużo spacerowałam a kg same leciały. Trochę ruchu i zobaczysz u Ciebie też tak będzie😊
Mi nie chodzi o opinię innych, bo to też mnie nie interesuje, bo i tak nigdzie nie wychodzę i z nikim nie chce się spotykać. Raczej chodzi o to, że sama nie mogę na siebie patrzeć. Też chciałabym kp, bo wiem, że rośnie wtedy zapotrzebowanie kcal i może szybciej to zrzucę, ale zobaczymy jak to wyjdzie, bo będzie cc. ;)
 
Mi nie chodzi o opinię innych, bo to też mnie nie interesuje, bo i tak nigdzie nie wychodzę i z nikim nie chce się spotykać. Raczej chodzi o to, że sama nie mogę na siebie patrzeć. Też chciałabym kp, bo wiem, że rośnie wtedy zapotrzebowanie kcal i może szybciej to zrzucę, ale zobaczymy jak to wyjdzie, bo będzie cc. ;)
Będę trzymać kciuki żeby się ładnie rozkręciła laktacja oczywiście jak już będzie na to pora😁 Myślę, że przez pierwszy miesiąc to tak średnio będziemy miały czas na patrzenie w lustro🙈 Tak z ciekawości czemu będziesz mieć CC? Moja mała jest obrócona miednicowo i ja już trzęsę portkami, że się nie odwrócił i będzie CC🙈
 
Będę trzymać kciuki żeby się ładnie rozkręciła laktacja oczywiście jak już będzie na to pora😁 Myślę, że przez pierwszy miesiąc to tak średnio będziemy miały czas na patrzenie w lustro🙈 Tak z ciekawości czemu będziesz mieć CC? Moja mała jest obrócona miednicowo i ja już trzęsę portkami, że się nie odwrócił i będzie CC🙈
Mam wadę serca i tachykardię. Ale tak poza tym to zawsze wiedziałam, że będę chciała cc. Jeszcze zanim dowiedziałam się o wadzie serca 😅
 
Dziewczyny jak tam u Was z wagą? Ja jestem totalnie załamana.. 26tc a na plusie 13kg. Z ciążą wszystko w porządku. Liczę każdą kcal, nie pije nic poza wodą (3l) i jedną herbatą, nie jem śmieciowego jedzenia.. Wyjściowo 163cm i 56 kg, czyli w trakcie całej ciąży powinnam przytyć do 16kg.. A gdzie tu jeszcze 14 tygodn?

Prócz tego i tak cały czas jestem głodna, nawet w trakcie jedzenia.. Właściwie już się przyzwyczaiłam do tego uczucia. Nie mogę na siebie patrzeć- piersi urosły o 3 rozmiary, a wcześniej je lubiłam jako jedne z niewielu w swoim ciele. Teraz jest jakaś tragedia.
Kiedyś myślałam, że będę robić sesję ciążową, żeby miec pamiątkę dla dziecka, ale czuję się jak spasiona świnka i nie wiem czy chce, żeby ktokolwiek mnie taką oglądał. Nawet Męża wypraszam jak się przebieram, żeby nie oglądał mnie w takim stanie.

Też się tak ciulowo czujecie w "nowym" ciele? Ja marzę o przejściu na dietę, a z drugiej strony podejrzewam, że będę należeć do tej grupy kobiet co ze szpitala wyjdą z taką samą wagą jak przed porodem..
Po pierwsze To tylko 13 kg to a nie 30 kg i jeszcze mieścisz się w normie.
Tak jak dziewczyny wyżej piszą staraj się trzymać dietę cukrzycową. Ja chudzinka nie byłam przed ciążą BMI powyżej 30- i dopiero w ciąży doczytałam jak to może wpływać na maluszka. Do tego mam cukrzycę ciążową i
od tygodnia nad nią panuje( wiem późno ale późno postawiono diagnozę bo cukier na czczo jest idealny) . Ale nawet bez cukrzycy starałam się nie przytyć za dużo i podświadomie trzymałam dietę. Jestem 6 kg na plusie za co chwali mnie gin.
A jeśli masz ataki głodu to może kompleks witamin który bierzesz nie jest wystarczający?
Może dzidzia czegoś "szuka" w posiłkach które zjadasz?
Mi po zmianie witamin odechciało się wogóle jeść🙂 musiałam się zmuszać.
A jeśli chodzi o samoocenę- to tylko kilogramy, raz są a potem ich nie ma. Masz wsparcie partnera? To bardzo ważne.
Na zdjęciach ciążowych jest dużo retuszu, dużo ciężarnych mocno tyje w ciąży czasami grafik musi się natrudzić - taka kolej rzeczy, czasami to geny.
Wysyłam dużo wsparcia 💕
 
Po pierwsze To tylko 13 kg to a nie 30 kg i jeszcze mieścisz się w normie.
Tak jak dziewczyny wyżej piszą staraj się trzymać dietę cukrzycową. Ja chudzinka nie byłam przed ciążą BMI powyżej 30- i dopiero w ciąży doczytałam jak to może wpływać na maluszka. Do tego mam cukrzycę ciążową i
od tygodnia nad nią panuje( wiem późno ale późno postawiono diagnozę bo cukier na czczo jest idealny) . Ale nawet bez cukrzycy starałam się nie przytyć za dużo i podświadomie trzymałam dietę. Jestem 6 kg na plusie za co chwali mnie gin.
A jeśli masz ataki głodu to może kompleks witamin który bierzesz nie jest wystarczający?
Może dzidzia czegoś "szuka" w posiłkach które zjadasz?
Mi po zmianie witamin odechciało się wogóle jeść🙂 musiałam się zmuszać.
A jeśli chodzi o samoocenę- to tylko kilogramy, raz są a potem ich nie ma. Masz wsparcie partnera? To bardzo ważne.
Na zdjęciach ciążowych jest dużo retuszu, dużo ciężarnych mocno tyje w ciąży czasami grafik musi się natrudzić - taka kolej rzeczy, czasami to geny.
Wysyłam dużo wsparcia 💕
Dzięki za pocieszenie ;)
Wyniki wszystkie mam dobre, jedyne co to zaczynała mi się anemia miesiąc temu, ale przy suplementacji żelaza teraz już wszystko się super ustabilizowało ;)

Mąż mnie wspiera i twierdzi, że nie widać tej wagi. Ale tu raczej chodzi tylko i wyłącznie o moje odczucia. Zawsze miałam fiksa na punkcie wagi i po prostu teraz mi się to odbija. :(
 
Hej dziewczyny. co tu tak cicho?
Jak się czujecie?
Moje dziecię tak kopie że muszę dbać o pusty pęcherz bo może być "wypadek" 😂.
Organizujecie pokoik malucha? Szukam mebelków ( szafa , komoda) takich aby rosły z dzieckiem. Któraś widziała coś ładnego i nie w kosmicznej cenie?
Pozdrawiam serdecznie w nowym roku 🙂
 
Hej dziewczyny. co tu tak cicho?
Jak się czujecie?
Moje dziecię tak kopie że muszę dbać o pusty pęcherz bo może być "wypadek" 😂.
Organizujecie pokoik malucha? Szukam mebelków ( szafa , komoda) takich aby rosły z dzieckiem. Któraś widziała coś ładnego i nie w kosmicznej cenie?
Pozdrawiam serdecznie w nowym roku 🙂
Hej😊 tutaj cisza bo mamy wątek zamknięty i raczej tylko tam debatujemy 😊😊 długo Cie u nas musiało nie być 😊 u nas też tematy wyprawkowe a makuszki szaleją 🤩
 
Hejka dziewczyny dawno mnie tutaj nie było za dużo na głowie. Dzisiaj byłam na usg z dzidzią wszystko wporządku waży 661gram jestem w 24 tygodniu. Czuję sie dobrze chociaż schudłam 2 kg bo mialam troche stresu ale już jest ok.
Pochwale sie będzie córeczka.
20220110_184200.jpg
20220110_184223.jpg
20220110_184234.jpg
20220110_184241.jpg
20220110_184252.jpg

Wszystkie badania mam wporządku i to mnie najbardziej cieszy.
 
reklama
Hejka laski ja też nie mam czasu nadgonić, jeszcze pracuje, mam pytanie bo w przyszłym tyg planuje robić glukoze. Czy ta smakowa ma jakiś wpływ na wynik? Nie chce mi się iść na badanie z cytryną i tak pomyślałam o tej smakowej. Jakie macie doświadczenia? Wszystkim zdrówka i gratulacje pięknych bobasków.
 
Do góry