reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

D
na ten moment (24 tc) nie jestem jeszcze na zwolnieniu,bo nie chciałam,ale lekarze już mi kręcili nosem, żebym się nie forsowała. Wiesz, to wszystko zależy od lekarza, jeżeli masz kogoś normalnego to da bez tłumaczenia, a jak masz wariata to ci powie, że ciąża to nie choroba i da zwolnienie na tydzień, łaskawca. Nie wiem kogo masz, po prostu po ludzku pogadaj, że już ci ciężko i tyle :)

Płcią się nie przejmuj, zdarzają się i takie historie, gdzie płeć znana, a podczas porodu w ogóle rodzi się co innego :) gustuję w neutralnych barwach na szczęście, więc jak z mojego chłopaka zrobi się jednak dziewczyna to i tak damy radę obskoczyć 😁🤞
Dziękuję! <3

Myślę, jeszcze o usg w lux, ale czuje, że Dzidziuś cały czas tak samo leży, w tym samym miejscu kopie. Ja tez dużo siedzę w pracy, mniej się ruszam.. może nie ma miejsca za dużo na obroty..
 
reklama
D

Dziękuję! <3

Myślę, jeszcze o usg w lux, ale czuje, że Dzidziuś cały czas tak samo leży, w tym samym miejscu kopie. Ja tez dużo siedzę w pracy, mniej się ruszam.. może nie ma miejsca za dużo na obroty..
poćwicz sobie delikatnie chociaż, proste zestawy ćwiczeń są w apce pregnlife albo zobacz jogę dla ciężarnych na yt. Wiem, że ciężko się zmotywować, ale zawsze sobie mówię, że choćbym miała poświęcić temu 10 min w tygodniu to i tak lepiej niż wcale. Pracuję w handlu, ruszam się na co dzień, więc powiedzmy, że póki co jest ok z ilością ruchu.
Jeżeli mogę ci polecić na przyszłość, umów badanie z rana, zjedz spokojne śniadanie, popij czymś ciepłym i w razie czego miej coś słodkiego w torebce. Lekarze nie mogą się nachwalić, że zawsze im się idealnie ustawia do zdjęć i mogą wszystko obejrzeć spokojnie. On dopiero mi hasa więcej popołudniami i wtedy rzeczywiście brzuch faluje 😆
 
@Colorful92 widzisz, przed chwilą gadłyśmy o el quatro i mogę ci z pierwszej ręki powiedzieć jak jest. Wczoraj brałam 3 dawkę pfizera i tak dziś mnie trochę poskładało, na tyle że wolę posiedzieć w domu i babeczka, która robiła mi zastrzyk mówiła, że to jej zalecenie na dziś dla mnie "kocyk,kawka i netflix" 😆 no więc dziś teleporada w enelmedzie i powiedziałam jej, że jestem w ciąży, że wczoraj szczepienie i po prostu czuję się połamana dzisiaj i czy mogłaby wystawić mi zwolnienie. Powiedziała że jasne i sama zapytała czy ciążowe czy zwykłe. Ja jej mówię, że w sumie to bardziej chorobowo, a ona mowi, że bardziej mi się opłaca ciążowe i takie wstawi na luzie 👍 zależy widzisz na kogo trafisz, więc po prostu szczerze i bez ogródek mów, lekarz też człowiek 👍
 
@Colorful92 widzisz, przed chwilą gadłyśmy o el quatro i mogę ci z pierwszej ręki powiedzieć jak jest. Wczoraj brałam 3 dawkę pfizera i tak dziś mnie trochę poskładało, na tyle że wolę posiedzieć w domu i babeczka, która robiła mi zastrzyk mówiła, że to jej zalecenie na dziś dla mnie "kocyk,kawka i netflix" 😆 no więc dziś teleporada w enelmedzie i powiedziałam jej, że jestem w ciąży, że wczoraj szczepienie i po prostu czuję się połamana dzisiaj i czy mogłaby wystawić mi zwolnienie. Powiedziała że jasne i sama zapytała czy ciążowe czy zwykłe. Ja jej mówię, że w sumie to bardziej chorobowo, a ona mowi, że bardziej mi się opłaca ciążowe i takie wstawi na luzie 👍 zależy widzisz na kogo trafisz, więc po prostu szczerze i bez ogródek mów, lekarz też człowiek 👍
Super! Cieszę się. Odpoczywaj w takim razie! :)
 
Cześć. Jak się macie?
Ja dziś wyszłam od diabetologa z cukrzyca ciążową. Poprzednie badania ( krew żylna na czczo były idealne) a tu zonk 😔. Cukier po dwóch godzinach 162 😔. Naczytałam się już o ryzyku autyzmu i się nakręcam.
 
Cześć. Jak się macie?
Ja dziś wyszłam od diabetologa z cukrzyca ciążową. Poprzednie badania ( krew żylna na czczo były idealne) a tu zonk 😔. Cukier po dwóch godzinach 162 😔. Naczytałam się już o ryzyku autyzmu i się nakręcam.
dobrze, że Ci wykryli cukrzycę, trzymaj teraz cukier w szachu i będzie git. Nie martw się autyzmem, badania nie są jednoznaczne w tym temacie, to nie jest przebadana i pewna korelacja 🤞
 
Dziewczyny, apropo cukrzycy, wiecie jak to z nią jest. Czy ma znaczenie dieta, jedzenie słodyczy w ciąży, czy to stricte genetyczne zależności?
Mam 5go stycznia badanie i zastanawiam się, czy nie przesadzam ze słodkim ostatanio...
 
Cześć. Jak się macie?
Ja dziś wyszłam od diabetologa z cukrzyca ciążową. Poprzednie badania ( krew żylna na czczo były idealne) a tu zonk 😔. Cukier po dwóch godzinach 162 😔. Naczytałam się już o ryzyku autyzmu i się nakręcam.
Nie denerwuj się 😊 ja już druga ciąże mam cukrzycę i naprawdę można z tym żyć 😊 jasne że są chwilę że się buntuje mam dosyć diety ale czego się nie robi dla maluszka 😊 i te różne choroby to nie jest potwierdzona informacja, ja urodziłam zdrowa córeczkę i na diecie cukier miałam ok 😊 teraz mam insuline na noc bo cukier na czczo ciągle był wysoki i jest ok u maluszka 😊
 
Dziewczyny, apropo cukrzycy, wiecie jak to z nią jest. Czy ma znaczenie dieta, jedzenie słodyczy w ciąży, czy to stricte genetyczne zależności?
Mam 5go stycznia badanie i zastanawiam się, czy nie przesadzam ze słodkim ostatanio...
Nie wiem od czego to jest zależne... Nie jestem slodyczowa, przed ciąża jadłam normalnie nie jakoś fast foody czy śmieci i już druga ciąże mam cukrzycę. Węglowodany są wszędzie, naprawdę trzeba czytać etykiety. Na stornie szpitala na karowej jest dieta rozpisana do pobrania, zachęcam na początek barfzo pomoże bo gotowe przepisy a później ww bedziesz sama zamieniać 😊
 
reklama
Na stronie NFZ są też gotowe plany żywieniowe do pobrania. Z tego co się orientuję to kiedyś można było wybrać opcję dla cukrzyków więc warto sprawdzić jeśli brak pomysłów. Dostępne są różne kaloryczności i jest naprawdę spory wybór posiłków
 
Do góry