reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Jest temat: dużo przytyłyście?
Ja zacznę ,w sobotę będzie 22 tydzień -
BMI na początku ciąży 30,
od początku ciąży doszło 6 kg - to dużo?
Google mówi różnie 🤷
A BMI 30 to otyłość? Bo mój ginekolog mówił że jeśli kobieta ma nadwagę to nawet możliwe że w ciąży schudnie a nie przytyje 🤷‍♀️ale to też na pewno nie reguła 😁zapytaj ginekologa myślę że on biorąc pod uwagę Twoje wyniki badań i historię ew chorób będzie wiedział najlepiej. Nie ma co sugerować się internetowymi wpisami, ciąża to nie książka i każda z nas przechodzi ją inaczej
Ja mam ponad 5kg do przodu w 22 tyg
BMI przed ciążą 20.
 
reklama
Jest temat: dużo przytyłyście?
Ja zacznę ,w sobotę będzie 22 tydzień -
BMI na początku ciąży 30,
od początku ciąży doszło 6 kg - to dużo?
Google mówi różnie 🤷
u mnie BMI przed ciąża 23 i przytulam na razie 1 kg. Wczoraj byłam na prenatalnych i w opisie mam napisane ze trudne warunki badania ze względu na BMI pacjentki😳
 
Dziewczyny, jak planujecie wyprawkę? Zakładałam, że od stycznia zajmę się tematem. Dostałam od koleżanki listę na prawie 4 strony a4, wg mnie to trochę przesada, nie chce się przytłoczyć ilością rzeczy i bajerów, przeglądam więc internet w poszukiwaniu jakiejś optymalnej listy. Macie coś fajnego? Głównie podział wyprawek jest na bobasy urodzone latem lub zimą, a co do dzieci urodzonych wiosną zalecają kupowanie wszystkiego po trochu, dla każdej pory roku... Ja mam termin na 22 kwietnia, ni to ciepło, no zimno, często mam problem z ubraniem siebie o tej porze roku... Macie jakieś wskazówki w tym temacie?
 
Jest temat: dużo przytyłyście?
Ja zacznę ,w sobotę będzie 22 tydzień -
BMI na początku ciąży 30,
od początku ciąży doszło 6 kg - to dużo?
Google mówi różnie 🤷
Z 52.5 startowej obecnie 58. Leci 23 tydzień :) jak na moje normalnie, poszło tylko w brzuch jakbym miała piłkę lekarską doklejoną 🤭
Dziewczyny, robiłyście sobie usg 3d/4d? Bo nie wiem czy warto wydawać kasę.
Mam już zrobione połówkę w 2d.
Ale ponieważ nie znam płci, pomyślałam, że jak bym teraz poszła to może na 4d. Tylko też chyba nie powiedziane, bo jak schowa buzię to nic z tych fot nie będzie, nie mówiąc już o tym co ma między nogami.. 🤔 :D
Warto! Mam z prenatalnych, na połówkowych niestety nie, ale teraz w styczniu na wizycie kontrolnej idę do gabinetu, gdzie takie cuda mają. Z połówkowych mam nagrane filmiki, żałuję, że nie mam z prenatalnych,bo wtedy mojego malucha było widać w całości 😥 na swoją obronę byliśmy z mężem tak zestresowani, że nie wpadliśmy na to, po prostu.
Witam Dziewczyny mam do was pytanie kiedy zaczelyscie czuc pierwsze ruchy dziecka w pierwszej ciazy?
Jestem obecnie w pierwszej ciazy w 20 tygodniu i nie czuje jeszcze ruchow dziecka.
10.12 ide na USG polowkowe i caly czas sie zastanawiam kiedy bede czula pierwsze ruchy maluszka.
Z gory dziekuje za odpowiedz
Ja miałam gdzieś w 14 tygodniu, gdzie też dużo osób się w głowę pukało, że wymyślam "bo ciotka kuzynki sasiadki Zosi to miała później i to na pewno jelita". Nie ma słonko regjły, zależy od twojej budowy ciała, zależy od samoobserwacji, jak masz ułożone łożysko. Nie masz co się martwić, przyjdzie i czas na Ciebie. Ruchy nie są cały czas wyczuwalne. Te pierwsze były krótkie i niezbyt często, raz, dwa na dzień, czasem nic. Teraz mam codziennie, widać jak mi skóra faluje jak się wyciąga, ale to też dlatego, że byłam szczuplakiem przed ciążą. Nie wrzucaj sobie na głowę! Zjedz coś, połóż się na kanapie, odsłoń brzuch i poczekaj - jest duża szansa, że zobaczysz upragnione ruchy :)
 
reklama
Dziewczyny, jak planujecie wyprawkę? Zakładałam, że od stycznia zajmę się tematem. Dostałam od koleżanki listę na prawie 4 strony a4, wg mnie to trochę przesada, nie chce się przytłoczyć ilością rzeczy i bajerów, przeglądam więc internet w poszukiwaniu jakiejś optymalnej listy. Macie coś fajnego? Głównie podział wyprawek jest na bobasy urodzone latem lub zimą, a co do dzieci urodzonych wiosną zalecają kupowanie wszystkiego po trochu, dla każdej pory roku... Ja mam termin na 22 kwietnia, ni to ciepło, no zimno, często mam problem z ubraniem siebie o tej porze roku... Macie jakieś wskazówki w tym temacie?
Po pierwsze - nie szalej :) ja mam termin na 19, więc podobne rozterki. Planuję słownie 5/6 bodziaków, portki 2/3 pary, skarpetki mam chyba łącznie 5 par. Dwa kombinezoniki, jeden taki bawełna podbita futerkiem, drugi bawełniany cieńszy. Dwie czapeczki cienkie. Żadnych kurtek 👍 z pogodą na dwoje baba wróżyła, więc wolę zaopatrzyć się w kołderkę i kocyk cieplejszy, a jak będzie trzeba,bo zimno jednak to kurde laska, na pustyni nie żyjesz, zamówisz raz dwa najwyżej śpiworek z neta, nie bój żaby 😁 większość z nas zaopatrzyła się w rozmiar 56 i 62, sporo z H&Mu albo używki, bo te łaszki są na chwilę dosłownie.

Na ten moment mam już wózek i fotelik. W planach na najbliższe miesiące jest zakup na pewno podstawowych artykułów dla siebie na połóg, kosmetyki minimalistycznie dla młodego, szczotka na ciemieniuchę, kołderka, poduszka, łóżeczko, dwie wymiany poszewek na pościel, komoda z przewijakiem i szmoczki, butelki i w razie czego 1 opakowanie MM. Mam w planach skończenie pokoju dla dzieciorka, ale to ambitnie na marzec myślę 👍😁
 
Do góry