reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Dziewczyny ja mam takie pytanie do tych co już czują ruchy. Bo nie wiem czy to to 😄 ja mam wrażenie, że mam bańkę w brzuchu, która pęka. Dwie koleżanki mówią, że to pierwsze ruchy a mąż, że to bączek po jelitach 😜sama nie wiem czy się ekscytować bo to trochę wcześnie.
Na początku to jest właśnie takie bardzo subtelne, najlepiej położy się na płasko, ręka na brzuszek i nasłuchuj:) Najbardziej przemawia do mnie opis, że to jakby rybka przepływała i lekko dotykała pyszczkiem od środka, tak właśnie to czuję :)
 
reklama
Poproszę! Ale może już w wątku zamkniętym żeby nikt o naruszenie praw autorskich Cię nie ścigał. 😉
Jasne racja :) Tylko proszę przypomnij się bo mózg ciążowy może zapomnieć :p

@Bulmaa wspaniale, że u Ciebie wszystko dobrze się skończyło. Swoje przeszłaś, ale było warto💗 oby już teraz wszystko było ok do końca ciąży, niech maluch oszczędzi Ci już więcej stresów. Też staram się myśleć pozytywnie, bo tak szczerze niewiele mi pozostało jak wierzyć. Stosuję się do zaleceń lekarza i odliczam dni, chociaż czasami mam wrażenie, że za chwilę zwariuję z tych nerwów. Dobrze, że już jesteś na chodzie!🌸
Ja mówię, że ja już cały limit pecha wyczerpałam na tą ciążę 😂
Polecam sobie włączyć chociaż namiastkę normalnego życia np. mnie stary woził na "spacery" samochodem 😂 Albo szłam do kawiarni obok w bloku na jakieś dobre ciastko żeby chociaż poczuć na chwilę, że gdzieś "wyszłam" :D

Na tel suwaczek nie jest widoczny😊

Prawie moje rodzinne strony😍

Te wózki są śliczne, myślałam o nim w poprzedniej ciąży ale jak okazało się, że będzie chłopak to zdecydowaliśmy się na inny😊 Moja koleżanka ma i sobie bardzo chwali😊

Ja po intensywnym dniu to mam ból w pachwinach🙈 Ledwie chodzę w tedy🙈

Który masz tc🤔 Pierwsze ruchy tak właśnie czułam jak pękająca bańka😁 Teraz czuję jak by mi ktoś pstrczka dał od środka w brzuch🙈
No ja jestem nimi zauroczona zwłaszcza, że na żywo wyglądają jeszcze lepiej :D Tylko muszę właśnie sprawdzić praktyczne aspekty, ale przyznam, że mam słabość do ładnych rzeczy a zwłaszcza, że to pierwsze dziecko i nie wiadomo czy planujemy więcej :) U mnie dziewczynka, ale pierwszy z nich, który mi wpadł w oko na ulicy to był ten w kolorze butelkowej zieleni kiedy jeszcze myślałam, że będzie syn :D Ale wydaje mi się, że ta zieleń jest taka unisex, ale te różowe też kuszą...
 
Na tel suwaczek nie jest widoczny😊

Prawie moje rodzinne strony😍

Te wózki są śliczne, myślałam o nim w poprzedniej ciąży ale jak okazało się, że będzie chłopak to zdecydowaliśmy się na inny😊 Moja koleżanka ma i sobie bardzo chwali😊

Ja po intensywnym dniu to mam ból w pachwinach🙈 Ledwie chodzę w tedy🙈

Który masz tc🤔 Pierwsze ruchy tak właśnie czułam jak pękająca bańka😁 Teraz czuję jak by mi ktoś pstrczka dał od środka w brzuch🙈
Dziś zaczęłam 15 tc
 
Mi na ostatniej wizycie diabetolog powiedziała, że mam jeść wtedy, kiedy chcę i że mam nie dopuścić do tego, by chodzić głodna. Nie trzymam się zatem konkretnie godzin czy odstępów czasowych. Oczywiście w granicach rozsądku. Zjem główny posiłek, to przez jakiś czas nie podjadam niczego aż zmierzę cukier i trochę odczekam. Ale wszystko zależy od tego, co zjem. Staram się, żeby te główne posiłki były zbilansowane. Nie trzymam się kurczowo rozpiski, bo bym chyba zwariowała 😉 Do tego moje menu bezglutenowe i tak mnie ogranicza, więc nie daję się zwariować i jak mam ochotę np.na słodką mandarynkę, to ją jem😉 Z tymże mój organizm sobie dobrze radzi w ciągu dnia z glukozą, dlatego poziom cukru mam mierzyć tylko po głównych posiłkach i na czczo. To bardzo pomaga i lżej człowiekowi, że po prostu słucha swojego organizmu, a nie- tak jak piszesz- na przymus o wyznaczonych porach🥴

I to jest zdrowe podejście. ✌️
 
Ja uwielbiam wszystkie takie gadżety 🤩 A jak dodatkowo są darmowe to już w ogóle biorę odrazu 😎 Bez zastanowienia 😅😅
W Niemczech jest tego masę , każda drogeria daje wyprawkę i firmy produkujące mleko . Ja już dostałam chustę do karmienia . I muszę do rosmana isc odebrać kosmetyczkę z rzeczami dla dzidziusia
 
A mnie zastanawia jak wiele z Was już na tym etapie musi pilnować cukrów. Czy to z powodu cukrzycy ciążowej w poprzedniej ciąży? Skąd wiecie, ze jest z tym problem? Ja do czasu krzywej cukrowej to nawet nie wiem czy jest ok czy nie.

Mnie w tych ciążach poronionych wyszło że mam przekroczenia na czczo. Zalecenia są żeby starając się mieć poniżej 93 a ja miałam tak 95-99 (czyli jak bez ciąży w normie ale górna granica), więc byłam u diabetologa jeszcze przed staraniami i miałam zalecenie żeby po zajściu mierzyć samodzielnie cukier ok 10 dni i przyjść. Przekroczenia na czczo były od razu także od razu dostałam insulinę. Oczywiście dieta była wdrożona. 🤷🏻‍♀️
 
A mnie zastanawia jak wiele z Was już na tym etapie musi pilnować cukrów. Czy to z powodu cukrzycy ciążowej w poprzedniej ciąży? Skąd wiecie, ze jest z tym problem? Ja do czasu krzywej cukrowej to nawet nie wiem czy jest ok czy nie.
Mialam wysoki na czczo, ok 98 chyba i odrazu krzywa w ok 19tyg tam podwyższony i diabetolog. U mnie pierwszy raz nie miałam wcześniej z glukoza problemu😔
 
reklama
Do góry