reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

U mnie tak samo. Lekarka mówiła, że pappa robimy wtedy, gdy coś niepokoi w usg. czytalam o wielu kobietach, które robiły ten test i wychodziło bardzo duże prawdopodobieństwo chorób genetycznych, długi czas potem żyły w stresie… a okazywało się później, ze jest zdrowe dziecko. Ja nie chcę sobie takiego stresu fundować. Spokojnie zrobię usg prenatalne i będę słuchać wskazań lekarza😁 Ale każda decyduje sama i rozumiem, jak ktoś chce zrobić wszystkie możliwe badania.

Z tego co wiem Pappa jest również ważnym badaniem ze względu na określenie funkcji łożyska, jego wad itp. To też istotny powód, pomijając kwestie wad genetycznych :) Warto sobie o tym poczytać, może to mieć wpływ na decyzję. Chciałam to jeszcze od siebie dopisać, jeśli któraś z Was się waha i szuka za i przeciw :)
 
reklama
Ja pierwsza ciąża zdrowy syn
Druga bliźniacza i strata w 12 tyg
Trzecia biochemiczna.. Wiedziałam o niej bo zbadałam betę a jak zaczęłam plamić to w szpitalu jeszcze była widoczna..

Jesteś pod kontrolą endokrynologa? Ja tak bo też mam niedoczynność tarczycy ale wynik mam teraz super 😁 ale morfologia jakaś niepokojącą wyszła
Nie jestem jeszcze właśnie pod opieką endokrynologa bo dopiero parę dni temu zrobiłam wszystkie badania które kazał ginekolog i dzisiaj będę z nim konsultować co dalej robić i pewnie będę musiała poszukać endo. Przed ciaza miałam tarczycę Ok bo też badałam.
 
Z tego co wiem Pappa jest również ważnym badaniem ze względu na określenie funkcji łożyska, jego wad itp. To też istotny powód, pomijając kwestie wad genetycznych :) Warto sobie o tym poczytać, może to mieć wpływ na decyzję. Chciałam to jeszcze od siebie dopisać, jeśli któraś z Was się waha i szuka za i przeciw :)
Mi też powiedziano przy umawianiu wizyty, że bez badań z krwi zdajemy się tylko na oko lekarza, które nie jest nieomylne i wtedy czułość samego USG spada do 70%, a jeśli lekarz ma od razu do porównania wynik Pappa to wie na co bardziej zwrócić uwagę i bardziej się doszukuje tego żeby potwierdzic czy coś jest nie tak, czy wszystko ok.
 
U mnie tak samo. Lekarka mówiła, że pappa robimy wtedy, gdy coś niepokoi w usg. czytalam o wielu kobietach, które robiły ten test i wychodziło bardzo duże prawdopodobieństwo chorób genetycznych, długi czas potem żyły w stresie… a okazywało się później, ze jest zdrowe dziecko. Ja nie chcę sobie takiego stresu fundować. Spokojnie zrobię usg prenatalne i będę słuchać wskazań lekarza😁 Ale każda decyduje sama i rozumiem, jak ktoś chce zrobić wszystkie możliwe badania.
Ja robię na chwile obecna tylko usg u swojego lekarza, jak będą tam jakieś dziwne rzeczy, które wzbudza niepokój to na drugi dzien zrobie pappe.
 
Mi też powiedziano przy umawianiu wizyty, że bez badań z krwi zdajemy się tylko na oko lekarza, które nie jest nieomylne i wtedy czułość samego USG spada do 70%, a jeśli lekarz ma od razu do porównania wynik Pappa to wie na co bardziej zwrócić uwagę i bardziej się doszukuje tego żeby potwierdzic czy coś jest nie tak, czy wszystko ok.
Czyli w sumie z tego też wynika że lepiej zrobić badanie z krwi wcześniej żeby na usg mieć już wynik i wtedy lekarz ma lepszy pogląd 🤔
 
reklama
Do góry