reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Hej dziewczyny, przypomniało mi się, że mam jutro wizytę u dentysty na łatanie dziurki w zębie. Niestety jest dość spora i wolałabym zrobić ją ze znieczuleniem, bo wiem, że będzie boleć. Ale oczywiście przeczytałam, że w pierwszym trymestrze lepiej nie brać znieczulenia no i nie wiem co zrobić. Doradzicie według swojego doświadczenia? 🙂
Ja bym spytała dentystę na wizycie. Czytałam, że są też bezpieczne znieczulenia (aczkolwiek nie wiem czy akurat dla I trymestru). A przede wszystkim że ważniejsze jest doprowadzenie uzębienia do porządku, bo jak coś się tam będzie działo to może być bardziej szkodliwe dla dziecka niż samo leczenie :)
 
reklama
Hej dziewczyny, przypomniało mi się, że mam jutro wizytę u dentysty na łatanie dziurki w zębie. Niestety jest dość spora i wolałabym zrobić ją ze znieczuleniem, bo wiem, że będzie boleć. Ale oczywiście przeczytałam, że w pierwszym trymestrze lepiej nie brać znieczulenia no i nie wiem co zrobić. Doradzicie według swojego doświadczenia? 🙂
Ja musiałam wyrwać zeba w pierwszym trymestrze oczywiście ze znieczuleniem i wszystko było ok. Podobno lepiej wyleczyć.
 
Tak się też zastanawiam bo kurcze mój gin napisał mi że acard wprowadzamy dopiero po 12 tygodniu ciazy a narazie same heparyny a widzę że Wy macie od początku acard nie wiem sama co robić
 
Aa zmieniając temat, macie do polecenia jakoś fajny serial na netflixie albo hbo ? Może tez być film. Preferuje kryminalne, detektywistyczne aaale i te trochę infantylne tez mogą być, byle wciągające 🙏🤗
Ja polecam serial "Grace & Frankie" z Jane Fonda, zajebisty, tylko, że to nie kryminał, ale ja obejrzałam 6 sezonów w tydzień 😱
Następny jaki obejrzałam to "The good doctor" , również polecam, jeśli nie brzydzą Cię flaki, a praca lekarzy ciekawi, to nie jest dokument, ma fabułę.
 
A co do testów, bet i wizyt. Uważam, że to indywidualna sprawa. Każdy robi tak jak czuje i nie ma co krytykować. Będziemy mieć odmienne zdania w różnych dziedzinach.

Myślę że powinnyśmy być wsparciem, dobrą radą i ogólnie możliwością dzielenia się tym stanem.

Np. o mojej ciąży nie wie nikt oprócz męża a ja jestem tak szczęśliwa, że chce się z kimś tym dzielić. Od tego jesteśmy tu. 🥰
To samo pomyślałam że chciałabym wszystkim powiedzieć ale jednak nie mogę, muszę jeszcze poczekać aż komukolwiek powiem... tylko z mężem mogę pogadać o tym szczesciu🤩
 
Haha możesz robic tylko obiecaj, ze go będzie okazja użyć
😅 w środę wizyta na 13.40 także oczekuję.
Niestety obiecać nie mogę, ale bardzo bardzo Ci tego życzę 😘

Dziewczyny a zastrzyki sobie robicie codziennie o tej samej porze rano? Tak się zastanawiam jak to zrobić żeby mąż mi przed pracą robił bo sama to chyba się nie przelamie poprzednia ciąże też mąż robił na szczęście :)
Tak codziennie miedzy 8:00 a 8:30. Co do robienia samej-tez się zarzekałam ze nie ma opcji, ale wydaje mi się ze samej jak robię to mniej boli:)

Hej dziewczyny, przypomniało mi się, że mam jutro wizytę u dentysty na łatanie dziurki w zębie. Niestety jest dość spora i wolałabym zrobić ją ze znieczuleniem, bo wiem, że będzie boleć. Ale oczywiście przeczytałam, że w pierwszym trymestrze lepiej nie brać znieczulenia no i nie wiem co zrobić. Doradzicie według swojego doświadczenia? 🙂
Mi dentysta mówił ze jak chce znieczulenie to dopiero drugi trymestr, ale ja w sumie mam mały ubytek do zrobienia. Jeśli coś większego to lepiej zrobić bo próchnica zle wpływa na ciąże. A może spróbuj bez znieczulenia a jak będzie tragedia to wtedy poproś ? Może będzie to jednak ból do zniesienia

Tak się też zastanawiam bo kurcze mój gin napisał mi że acard wprowadzamy dopiero po 12 tygodniu ciazy a narazie same heparyny a widzę że Wy macie od początku acard nie wiem sama co robić
Ja biorę Acard, choć mam zalecenia od hematologa tylko do heparyny. Ale heparyna miała być od starań, to było za duzo wg mojego gine (na szczęście bo kluc sie nie w ciąży to dramat) i stwierdził ze mogę brać Acard 150mg w trakcie starań (u mnie bez acardu nawet nie zaskakiwało) i nie przestałam go brać bo nie mam plamien nawet. Wczoraj na usg tez było bez krwiaków wiec na razie biorę i to i to.
 
Hej dziewczyny, przypomniało mi się, że mam jutro wizytę u dentysty na łatanie dziurki w zębie. Niestety jest dość spora i wolałabym zrobić ją ze znieczuleniem, bo wiem, że będzie boleć. Ale oczywiście przeczytałam, że w pierwszym trymestrze lepiej nie brać znieczulenia no i nie wiem co zrobić. Doradzicie według swojego doświadczenia? 🙂
Pytałam o to samo swojego lekarza bo też mi się zrobiła dziurka chociaż rok temu byłam i wszystko było ok No ale trudno zdarza się i mówi że jak to nie pilne to się zaleca w 2 trymestrze ale nie można też dopuścić do tego żeby kobieta w ciąży cierpiała i czekała do 2 trymestru. Więc jeśli musisz to idź i weź znieczulenie jeśli się boisz i nie dasz rady bez 🙃
 
Aa zmieniając temat, macie do polecenia jakoś fajny serial na netflixie albo hbo ? Może tez być film. Preferuje kryminalne, detektywistyczne aaale i te trochę infantylne tez mogą być, byle wciągające 🙏🤗

The Sinner, Dark, Alienista, Grace and Grace, Wąż, The Stranger :) a obecnie kończę Mindhunter, więc w sumie też mogę polecić :)
 
reklama
To ja tak z innej beczki. Szukałam w Warszawie lekarza na NFZ z jakimiś normalnymi terminami i w miarę dobrymi opiniami i się nie doszukalam... wiec zapisałam się prywatnie i tak pewnie będę prowadzić ciążę, o ile wszystko będzie ok. Patrząc na ceny wizyt i USG bardzo różnie się one kształtują. Zdradzicie ile Wy mniej więcej płacicie za jedną wizytę z USG i konsultacja ?
 
Do góry