reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Super 🤗🤗🤗Na kiedy masz termin? Ja wstępnie na 7 kwietnia....ale lekarz powiedział, że jeszcze może to się zmienić jak mnie zbada w 10 tygodniu...to wtedy poda mi wiarygodny termin na 100 procent.
Dokładnie bedzie to 10+6 czyli prawie 11 tydzień na wizycie. Termin na 30.03. Ale na aplikacji pojawiło mi się 2.04 dlatego jestem w kwitniowych mamach i juz tu zostaje hhehe😆
 
reklama
A co do testów, bet i wizyt. Uważam, że to indywidualna sprawa. Każdy robi tak jak czuje i nie ma co krytykować. Będziemy mieć odmienne zdania w różnych dziedzinach.

Myślę że powinnyśmy być wsparciem, dobrą radą i ogólnie możliwością dzielenia się tym stanem.

Np. o mojej ciąży nie wie nikt oprócz męża a ja jestem tak szczęśliwa, że chce się z kimś tym dzielić. Od tego jesteśmy tu. 🥰
 
A co do testów, bet i wizyt. Uważam, że to indywidualna sprawa. Każdy robi tak jak czuje i nie ma co krytykować. Będziemy mieć odmienne zdania w różnych dziedzinach.

Myślę że powinnyśmy być wsparciem, dobrą radą i ogólnie możliwością dzielenia się tym stanem.

Np. o mojej ciąży nie wie nikt oprócz męża a ja jestem tak szczęśliwa, że chce się z kimś tym dzielić. Od tego jesteśmy tu. 🥰
A w ktorym jesteś kochana tygodniu?
 
Hej dziewczyny, przypomniało mi się, że mam jutro wizytę u dentysty na łatanie dziurki w zębie. Niestety jest dość spora i wolałabym zrobić ją ze znieczuleniem, bo wiem, że będzie boleć. Ale oczywiście przeczytałam, że w pierwszym trymestrze lepiej nie brać znieczulenia no i nie wiem co zrobić. Doradzicie według swojego doświadczenia? 🙂
 
reklama
Z tym się zgadzam. Wielu lekarzy jest zdania, że jeśli ciąża jest nieprawidłowa na początku, to nie da się z tym nic zrobić. Prawdopodobnie dlatego w wielu innych krajach pierwsze USG są dużo później, a wczesnych ciąż nie próbuje się utrzymac, jeśli coś jest nie tak. Jest to ciężki temat - szczególnie dla nas, czyli głównych zainteresowanych..
Tak właśnie jest w Irlandii, gdzie mieszkam. Zadzwoniłam pare dni temu do kliniki zapytać się czy mogę umówić się na usg przed 12 tygodniem, ponieważ wcześniej poroniłam. Usłyszałam, ze tylko raz… jak poronie dwa razy to wtedy mogę. Nie mówiąc już o podtrzymaniu ciazy lekami. Oczywiście chodzę prywatnie, bo nie wyobrażam sobie nie iść do 12 tyg.
 
Do góry