reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Nie wiem jak to jest w ciąży, ale ja poszłam na skaling jakoś w sierpniu i robiłam, ale piaskowania ponoć podczas pandemii nie robią. Podobno ministerstwo wydało takie wytyczne, bo to wszystko się baardzo w powietrzu unosi. Ale czy u każdego dentysty tak jest, to nie wiem. No a jeśli o skaling chodzi, to nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie bez ciąży dziąsła podczas tego zabiegu krwawią... A w ciąży zwykłe szczotkowanie zębów powoduje krwawienie, więc nie wiem czy to dobry pomysł.
Dzięki, zapytam! Nawet nie wiedziałam, że są jakieś obostrzenia w tym temacie, no ale to tylko dowodzi jak kocham dentystów 🤭
Co do samego zabiegu nie sądzę, żeby dało się go wykonać bez krwawieniw dziąseł. Zawsze wyglądam jak Rocky Balboa, pluję i parskam tą krwią, blee.. tak jak teraz o tym myślę to w sumie zastanawiam się czy bym dała radę czy by mnie nie mdliło od krwi.
Apropos mdłości to nie śpię od 4, mdli mnie z głodu myślę, ale jak wstanę i zjem i będę jeść w ciągu dnia to potem mam gwarancję bólu brzucha i zgagi na koniec dnia. Do tej pory miałam w miarę ustabilizowane pory jedzenia i było ok, nie wiem co jest.... Meczę się coś od piątku, głowa mnie łupie seriami i nawalają zatoki, bardzo źle sypiam, dodatkowo wykańczają mnie bóle brzucha, takie typowo jakbym miała zakwasy... Ech, wiem, że to normalne, że więzadła się rozciągają, ale czuję, że przydałoby mi się parę dni w łóżku spędzonych na "nicnierobieniu" 🤕 mam cały czas jakieś złe przeczucia, bo głowa boli mnie jak przy covidzie, dokładnie tak samo mocno. Jestem szczepiona, ale jak tak dalej będzie to rozważam test, bo serio mnie łamie wszystko 😞
 
reklama
Dzięki, zapytam! Nawet nie wiedziałam, że są jakieś obostrzenia w tym temacie, no ale to tylko dowodzi jak kocham dentystów 🤭
Co do samego zabiegu nie sądzę, żeby dało się go wykonać bez krwawieniw dziąseł. Zawsze wyglądam jak Rocky Balboa, pluję i parskam tą krwią, blee.. tak jak teraz o tym myślę to w sumie zastanawiam się czy bym dała radę czy by mnie nie mdliło od krwi.
Apropos mdłości to nie śpię od 4, mdli mnie z głodu myślę, ale jak wstanę i zjem i będę jeść w ciągu dnia to potem mam gwarancję bólu brzucha i zgagi na koniec dnia. Do tej pory miałam w miarę ustabilizowane pory jedzenia i było ok, nie wiem co jest.... Meczę się coś od piątku, głowa mnie łupie seriami i nawalają zatoki, bardzo źle sypiam, dodatkowo wykańczają mnie bóle brzucha, takie typowo jakbym miała zakwasy... Ech, wiem, że to normalne, że więzadła się rozciągają, ale czuję, że przydałoby mi się parę dni w łóżku spędzonych na "nicnierobieniu" 🤕 mam cały czas jakieś złe przeczucia, bo głowa boli mnie jak przy covidzie, dokładnie tak samo mocno. Jestem szczepiona, ale jak tak dalej będzie to rozważam test, bo serio mnie łamie wszystko 😞

Właśnie jak byłam teraz na higienizacji, trafiła się super dentystka, bardzo przejęła się ciążą i wszystko tłumaczyła. Mówiła, że higienizacja jest teraz bardzo ważna, bo dziąsła w ciąży mają tendencję do krwawień i puchnięcia, przez co kobiety nie doczyszczają zębów. Ja dodatkowo mam z tyłu aparat retencyjne i większą skłonność do kamienia. Piaskowanie też robiła, ale obie byłyśmy wyposażone w wielkie okulary plus obłożyła mnie chusteczkami w razie czego 😄 dostałam też eludril bez alkoholu do płukania.

W ogóle to piszę to o 6.50 i sama w to nie wierzę 😂 ale od kilku dni budzę się w okolicach 5 rano i już nie mogę spać 😖
 
Właśnie jak byłam teraz na higienizacji, trafiła się super dentystka, bardzo przejęła się ciążą i wszystko tłumaczyła. Mówiła, że higienizacja jest teraz bardzo ważna, bo dziąsła w ciąży mają tendencję do krwawień i puchnięcia, przez co kobiety nie doczyszczają zębów. Ja dodatkowo mam z tyłu aparat retencyjne i większą skłonność do kamienia. Piaskowanie też robiła, ale obie byłyśmy wyposażone w wielkie okulary plus obłożyła mnie chusteczkami w razie czego 😄 dostałam też eludril bez alkoholu do płukania.

W ogóle to piszę to o 6.50 i sama w to nie wierzę 😂 ale od kilku dni budzę się w okolicach 5 rano i już nie mogę spać 😖
Ja byłam na samym początku ciąży na piaskowaniu i ściąganiu kamienia, co do tych zabiegów to nie było zadanych przeciwwskazań żeby zrobić je w pierwszym trymestrze. Ale co do leczenia zębów to dopiero 2 trymestr, ale na szczęście u mnie nic nie wyszło do leczenia.
 
Ja też niemalże codziennie budzę się ok.4 i nie mogę zasnąć 🙈😔 I ciągle towarzyszy mi katar... ale mówiono mi, że to normalne w ciąży, bo śluzówka jest obrzęknięta i ma prawo być ciągłe uczucie kataru.... A głowa- dajcie spokój, pęka codziennie 😔
Łączę się w bólu. Ciągle zatkany nos i ból głowy ale ja mam napadowy.
W ogóle czuje się wielką i ciężka, w pierwszej ciąży tak nie miałam, w zasadzie byłam chudsza parę kg... Pewnie dlatego. Muszę wdrożyć więcej ruchu...
 
reklama
Hej cieszę się że już stres badań pappa za nami wszystkimi. To był okropny okres. Powiem wam że ja swoich to nawet nie czytałam, bo się boję, że coś mi się nie spodoba. Lekarz powiedział że dobre to mu wierzę. Teraz przyjemny czas do połówkowych.
U mnie macica chyba się podniosła, bo już w nocy nie biegam do łazienki kilka razy. Ogólnie to mam stan depresyjny mały problem urasta do poziomu soku z mostu te hormony mi głowę lasują. 🙈 wczoraj płakałam cały dzień- cały.
 
Do góry