reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Hej. Po wczorajszym dniu w głowie mi się kotłuje. Do tego to odklejające się jajo płodowe i kosmowka. Za dużo, ale trzeba jakoś to udźwignąć.
Co do wyniku Nifty, to żałuję że nie wybrałam Sanco. On bada wszystkie chromosomy, a nie tylko te, w których najczęściej występuje trisomia. Dziś już bym miała pewność, a tak pomału będę siwieć, aż do ostatecznej diagnozy. Mam ochotę opieprzyc te dziunie z recepcji, pielęgniarki z bożej łaski które sprzedają produkty o których nic nie wiedzą. Liczyłam na fachową poradę a dostałam ulotki i teraz się męcze bo źle wybrałam.
Trisomia w chromosomie 3 jest mega rzadko. Po polsku żadnych artykułów nie znalazłam. Po angielsku kilka przypadków więc modlę się żeby to była fatalna pomyłka.
Usiłowałam namówić partnera na wybranie imienia dla chłopca, ale nie potrafił się zdecydować. A ja nie chce mówić o dziecku "ono", więc na razie biedzie Fifi, a potem zobaczymy czy zostanie Filip, czy nie...
 
reklama
Hej. Po wczorajszym dniu w głowie mi się kotłuje. Do tego to odklejające się jajo płodowe i kosmowka. Za dużo, ale trzeba jakoś to udźwignąć.
Co do wyniku Nifty, to żałuję że nie wybrałam Sanco. On bada wszystkie chromosomy, a nie tylko te, w których najczęściej występuje trisomia. Dziś już bym miała pewność, a tak pomału będę siwieć, aż do ostatecznej diagnozy. Mam ochotę opieprzyc te dziunie z recepcji, pielęgniarki z bożej łaski które sprzedają produkty o których nic nie wiedzą. Liczyłam na fachową poradę a dostałam ulotki i teraz się męcze bo źle wybrałam.
Trisomia w chromosomie 3 jest mega rzadko. Po polsku żadnych artykułów nie znalazłam. Po angielsku kilka przypadków więc modlę się żeby to była fatalna pomyłka.
Usiłowałam namówić partnera na wybranie imienia dla chłopca, ale nie potrafił się zdecydować. A ja nie chce mówić o dziecku "ono", więc na razie biedzie Fifi, a potem zobaczymy czy zostanie Filip, czy nie...

Hej, wiem, że jest Ci bardzo ciężko, ale myślę, że wybór Sanco mógł tu nie zmienić wiele - prawdopodobnie nadal musiałabyś iść do genetyka, bo te testy nie mają jednak 100% skuteczności i nie dałaby odpowiedzi. Ja widzę te badania bardziej jako nakierowanie na ewentualną dalszą diagnostykę.
A co do samego chromosomu - u Ciebie chyba kluczowe jest to wyrażenie wyższego stężenia, może gdyby to była trisomia napisaliby jasno - dodatkowy chromosom? To może być dość istotna różnica..
 
Hej, wiem, że jest Ci bardzo ciężko, ale myślę, że wybór Sanco mógł tu nie zmienić wiele - prawdopodobnie nadal musiałabyś iść do genetyka, bo te testy nie mają jednak 100% skuteczności i nie dałaby odpowiedzi. Ja widzę te badania bardziej jako nakierowanie na ewentualną dalszą diagnostykę.
A co do samego chromosomu - u Ciebie chyba kluczowe jest to wyrażenie wyższego stężenia, może gdyby to była trisomia napisaliby jasno - dodatkowy chromosom? To może być dość istotna różnica..
Na wyniku zakwalifikowano to jako aneuploidie autosomalna...to nie brzmi dobrze. ZD to też rodzaj aneuplodi...trudne to 😒
 
W którym tygodniu jesteś? Ja jutro mam prenatalne i już się mega boję że coś nie tak chociaż byłam na wizycie w piątek i Wszytsko ok dziecko 5cm jednak od ta tgeo czasu piersi całkowicie przestały boleć wszystkie dolegliwości odeszly w siną dal a jutro to będzie 13 tc. I zaczynam się stresować.
Ja nie mam żadnych dolegliwości i wszystko i mojego malucha jest ok. Więc ciesz się że dobrze to znosisz i się nie martw 🙂🙂🙂🙂
 
Również dołączam do słodkich mam
Moja cukrzyca została wykryta w pierwszej ciąży i nie stety została [emoji3061] obecnie na noc 24j dzień 12j
Ja też łączę się w tym bólu [emoji17] w dodatku bez glutenu, to podwójne kombinowanie[emoji85] i w dzień cukry za każdym razem w porządku, a na czczo nic innego, jak tylko insulina nocna pomogła [emoji1745] aktualnie 21 jednostek i na tym trzymam się chyba czwarty tydzień, co mnie baaardzo cieszy [emoji6] Nie jest to łatwe, zwłaszcza jak się idzie w gości i tego nie można, tego nie można... Ale jak nie my, to kto [emoji6] Damy radę, dziewczyny [emoji123]
 
Oj też byłam na tej grupie i się wypisałam bo nie którym dziewczyna po prostu odwalało nic nie było można napisać o nie dozwolonych produktach ,a co do kakao to potwierdzam również piłam zawsze przed snem przed ostatnią dawka insuliny zwykle nie słodzone kakao z mlekiem bez cukru [emoji106] muszę do tego wrócić [emoji39]
Tak, kakao na noc. [emoji28] W sumie polecam, ja słodzę erytrytolem i przed snem czasem sobie robię bardziej dla "smaka dzieciństwa". [emoji846]Jest taka grupa na fejsie "cukrzyca ciążowa bez strachu" i tam różnymi sposobami się dziewczyny dzieła ALE uważaj, bo jakbyś napisała to o plackach ziemniaczanych to byś od razu została zjechana, że na pewno wywaliło Ci cukry wcześniej albo później i że placki są zakazane i koniec! Także, też trzeba uważać żeby nie wkręcić się za bardzo, bo człowiek oszaleje. [emoji2370]
 
reklama
Też tak myślę że chyba najważniejszy wynik to ten po 1 godz bo chodzi o to żeby organizm w ciągu tej godziny sobie poradził z cukrem [emoji848] no ale lekarzem nie jestem to tylko takie moje gadanie
A ja jak słyszę o tym wcześniejszym/późniejszym wywaleniu cukru to się zastanawiam po co się w takim razie mierzy 1 albo 2 h po. Przecież normy są na ten moment ustalone...
 
Do góry