reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Cześć dziewczyny. Nie wiem czy mnie pamiętacie to ja co przechodziłam covida na początku ciąży z gruczołem bartholina. Nie odzywałam się bo jakoś nie byłam pozytywnie nastawiona ciągle źle myśli że coś może być nie tak i nadal się martwię. Ostatnia wizyta w 7 tygodniu ciąży było serduszko, a juteo druga wizyta u innego lekarza bo mój niestety nie pracuje już w szpitalu i polecił mi swojego kolegę ponoć super specjalista. Jutro będę w 11 tygodniu i 2 dniu myślicie ze juz mogę zobaczyć płeć? Oczywiście najważniejsze żeby było wszystko dobrze z maleństwem. Moja waga do tej pory to - 4 kg miałam okropne mdłości które parę razy skończyły się wymiotami. Okropnie źle się czułam teraz jest lepiej ale mdłości się jeszcze zdarzają. O ciąży wie już rodzina dowiedziała się w sumie jak złapałam covida.
 
reklama
@Kropka29 o ile dobrze pamiętam masz na dniach prenatalne? Czy możesz proszę zapytać się w recepcji szpitala medi czy na te badania mozna wejsc z mężem? To pewnie też zależy od lekarza czy pozwala czy nie ale tak ogólnie czy można? Bedę bardzo wdzięczna i trzymam kciuki za Twoje wizytę, abyście weszli razem 😊😊
 
@Kropka29 o ile dobrze pamiętam masz na dniach prenatalne? Czy możesz proszę zapytać się w recepcji szpitala medi czy na te badania mozna wejsc z mężem? To pewnie też zależy od lekarza czy pozwala czy nie ale tak ogólnie czy można? Bedę bardzo wdzięczna i trzymam kciuki za Twoje wizytę, abyście weszli razem 😊😊
Tak, mam jutro o 17:30 :) Będziemy próbować wejść z mężem więc na pewno będę pytać :) raczej spytam tylko lekarza, bo jeśli chodzi o recepcję to w Medi zazwyczaj wszędzie jest informacja że tylko pacjenci mogą wejść 😅 więc liczę na dobrą wolę lekarza 😊 a u kogo będziesz mieć robione badanie?
 
Tak, mam jutro o 17:30 :) Będziemy próbować wejść z mężem więc na pewno będę pytać :) raczej spytam tylko lekarza, bo jeśli chodzi o recepcję to w Medi zazwyczaj wszędzie jest informacja że tylko pacjenci mogą wejść 😅 więc liczę na dobrą wolę lekarza 😊 a u kogo będziesz mieć robione badanie?
okej w takim razie chyba też pozostaje pojscie i liczenie na dobrą wolę lekarza 😊 ja mam u Dariusz Pietrasik. Bylam u niego na usg w 9 tyg i byl super, bardzo miły, szczegółowo mi wszystko opowiadał i pokazywał. Było widać zainteresowanie więc liczę, że i teraz będzie dobrze 😊 sprawdzałam też, że ma certyfikat do tych badań prenatalnych. A Ty do kogo idziesz?
 
Hej dziewczyny, wracam właśnie z wizyty. Oczywiście zbyt wiele się nie dowiedziałam poza tym, że ze względu na ułożenie macicy, ciężko będzie na razie wychwycić tętno dzieciątka detektorem z zewnątrz (ginekolog próbował, bo chyba nie ma aż tak zaawansowanej maszyny do USG i mu się nie udało).
Poza tym robił mi już USG przez brzuch i nawet nie przybliżył więc nie za dużo widziałam 😂 Nic też nie mierzył, pokazał mi tylko bijące serduszko, nóżki i rączki dzidzi, która chyba akurat spała, bo jakoś ruszać się nie chciała no i koniec.
Ale przynajmniej jakoś wytrwam do wtorkowych prenatalnych 😄🌺
 
Dziewczyny, a test pappa robicie prywatnie czy na fundusz? Bo ja w poprzedniej ciąży miałam skierowanie na fundusz że względu na moją mutacje mthfr, a w tej ciąży lekarz powiedzial że moja mutacja heterozygotyczna się nie łapie bo 50 % społeczeństwa ja ma i nie dostałam skierowania. Drugie pytanie czy każda z Was się zdecydowała na pappa?
 
Dziewczyny, a test pappa robicie prywatnie czy na fundusz? Bo ja w poprzedniej ciąży miałam skierowanie na fundusz że względu na moją mutacje mthfr, a w tej ciąży lekarz powiedzial że moja mutacja heterozygotyczna się nie łapie bo 50 % społeczeństwa ja ma i nie dostałam skierowania. Drugie pytanie czy każda z Was się zdecydowała na pappa?

Ja robię badania prenatalne + pappa prywatnie, pewnie na fundusz bym nie mogła (nadal mocno trzymają się swojej dziwnej granicy 35 lat), ale nie wiem, bo zdecydowałam się prowadzić calą ciążę prywatnie.
Dziwne, że raz Ci pozwolili a raz nie.. .:/
 
Dziewczyny, a test pappa robicie prywatnie czy na fundusz? Bo ja w poprzedniej ciąży miałam skierowanie na fundusz że względu na moją mutacje mthfr, a w tej ciąży lekarz powiedzial że moja mutacja heterozygotyczna się nie łapie bo 50 % społeczeństwa ja ma i nie dostałam skierowania. Drugie pytanie czy każda z Was się zdecydowała na pappa?
Ja mam na fundusz

Nie każda się decyduje z tego co czytałam na forum. Niektóre robią bardziej zaawansowane Nifty a niektóre dziewczyny nie robią pappe bo różnie z nią bywa
 
reklama
Witam się nie śmiało i czy mogę dołączyć [emoji16]
Jest to moja druga ciąża z pierwszej ma 10 miesięczna córkę [emoji85] o którą staraliśmy się z m 9 lat a teraz z pierwszym podejściem i bum
Obecnie 11+6 tc termin porodu na 22.04.
W przyszły czwartek mam prenatalne
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia [emoji8]
 
Do góry