reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Co do rozstepow to na pewno kwestia genow i indywidualna kazdego z nas. Ja po zadnej ciazy nia mialam ani jednego rozstepu a nigdy przenigdy nie smarowalam sie niczym. Potem duzo schudlam i przytylam i znow schudlam (nie w ciazy) i wtedy pojawilo sie kilka rozstepow na udach ale to takie raczej bruzdy wglebieniowe ktore widac jak jestem chuda bo jak sie rozciagna jak przytyje to ich nie ma 😂. Nigdy nie mialam czerwonych rozstepow. Natomiast brzuch w 2 ciazach mialam wielki i nie mam ani jednego rozstepu na nim.

Co do preferencji to ja juz sie okreslilam 😂 mam 4 synow, juz po 1 synu nie marzylam o niczym innym jak o corce ale marzenia dawno poszly w zapomnienie i nadzieja umarla rowniez dawno we mnie 🤣 w 2 i 3 ciazy mimo ze czulam ze bedzie znow chlopak to baaardzo sie ludzilam. W 4 bylam bez zludzen, tez od poczatku jakos wiedzialam i w 16 tyg lekarz potwierdzil ze kolejny meski osobnik. W tej tez jestem pewna ze jest bez zmian 😅.
 
reklama
Co do rozstepow to na pewno kwestia genow i indywidualna kazdego z nas. Ja po zadnej ciazy nia mialam ani jednego rozstepu a nigdy przenigdy nie smarowalam sie niczym. Potem duzo schudlam i przytylam i znow schudlam (nie w ciazy) i wtedy pojawilo sie kilka rozstepow na udach ale to takie raczej bruzdy wglebieniowe ktore widac jak jestem chuda bo jak sie rozciagna jak przytyje to ich nie ma 😂. Nigdy nie mialam czerwonych rozstepow. Natomiast brzuch w 2 ciazach mialam wielki i nie mam ani jednego rozstepu na nim.

Co do preferencji to ja juz sie okreslilam 😂 mam 4 synow, juz po 1 synu nie marzylam o niczym innym jak o corce ale marzenia dawno poszly w zapomnienie i nadzieja umarla rowniez dawno we mnie 🤣 w 2 i 3 ciazy mimo ze czulam ze bedzie znow chlopak to baaardzo sie ludzilam. W 4 bylam bez zludzen, tez od poczatku jakos wiedzialam i w 16 tyg lekarz potwierdzil ze kolejny meski osobnik. W tej tez jestem pewna ze jest bez zmian 😅.
O a moja ciocia z wujkiem mieli 5 córek, pewnie marzyli o synu 😄
 
Cześć dziewczyny, ja już po wizycie, Wszytsko jest ok, ciśnienie tylko zbyt wysokie mam sobie mierzyć 3 razy dziennie. Dzidziuś sobie rośnie ma już 4,30cm dziś 10+6. Kolejna wizyta to prenatalne 14.10 a kontrolna 23.10. 😊
 

Załączniki

  • IMG_20210929_095609.jpg
    IMG_20210929_095609.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 79
O a moja ciocia z wujkiem mieli 5 córek, pewnie marzyli o synu 😄
U mnie ciocia z wujkiem mają 5 synów i 6 wyszła w końcu córa 😌
Apropo płci 😁 macie jakieś przeczucia?😊 ( ja wiem, ze najważniejsze żeby było zdrowe)
Ale później mogłybyśmy skonfrontować czy nas intuicja nie zawiodla😉
Całe życie wyobrażałam sobie siebie z córą, a jednak czuje ze to będzie chłopak ☺
Ja czuję dziewczynkę i moja mama i córka też mówią, że to będzie dziewczyna 🤗🥰 zobaczymy czy się sprawdzi. Mam już i dziewczynkę i chłopca także w sumie jest mi obojętne byle by było zdrowe.
Co do rozstepow to na pewno kwestia genow i indywidualna kazdego z nas. Ja po zadnej ciazy nia mialam ani jednego rozstepu a nigdy przenigdy nie smarowalam sie niczym. Potem duzo schudlam i przytylam i znow schudlam (nie w ciazy) i wtedy pojawilo sie kilka rozstepow na udach ale to takie raczej bruzdy wglebieniowe ktore widac jak jestem chuda bo jak sie rozciagna jak przytyje to ich nie ma 😂. Nigdy nie mialam czerwonych rozstepow. Natomiast brzuch w 2 ciazach mialam wielki i nie mam ani jednego rozstepu na nim.
Ja przez całą pierwszą ciążę z córką nie miałam rozstępów ale nie urodziłam w terminie tylko dwa tygodnie po i w te dwa tygodnie wyszły mi dosłownie wszędzie na brzuchu 😟 a w drugiej z synkiem tylko się powiększały jak rósł brzuch. Teraz są blade i jakoś się już chyba do nich przyzwyczaiłam 🤷😌
 
Ooo taką kanapeczke to bym zjadła, narobiłaś mi smaka 😂 Jeszcze zauważyłam, że jak wcześniej prawie codziennie mogłam jeść jajka na śniadanie, a mam takie od dziadka, od swoich kurek, to teraz patrzeć na jajecznicę nie mogę 😅
No ciekawe, czy się u Ciebie sprawdzi, że jak smaki inne, to i płeć może 😄
Musze poczekać do 4 może będzie coś widać, a jak nie to tydzień później będę wiedziała po nifty...
 
Apropo płci 😁 macie jakieś przeczucia?😊 ( ja wiem, ze najważniejsze żeby było zdrowe)
Ale później mogłybyśmy skonfrontować czy nas intuicja nie zawiodla😉
Całe życie wyobrażałam sobie siebie z córą, a jednak czuje ze to będzie chłopak ☺
Ja mam syna...w dwóch poprzednich ciążach, które straciłam byli synowie...maz mowi, że będzie corka...syn chce pierwszy raz siostrę we wcześniejszych ciążach chciał brata...ja trochę czuje ze będzie dziewczynka...a z drugiej strony mam z tyłu głowy ze może znowu jednak syn i tak sobie wmawiam ze jednak córka 🤪 ostatecznie myślę jednak co będzie to będzie byle zdrowe...chłopcy chyba maja w życiu łatwiej trochę, teraz te dziewczynki tak się czasem zachowują jak patrzę u syna w szkole to chłopcy grzeczniejsi, dziewczyny się hejtuja itd. Nie mówię że wszystkie...a jednak ciut mnie ciągnie zrby kupować sukieneczki, ładne bluzeczki, lalki, a nie znowu ciężarówki i ciągniki 🤪
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny smarujecie brzuchy już? Bo ja nigdy w życiu się nie balsamowalam, nie nawidze tego poprostu. Nie mam suchej skóry więc nie musiałam. I nie wiem czy mam kupować coś do smarowania czy to jest zależne od genów, moja mamuśka urodziła 3 dzieci nigdy się nie smarowała i nie ma ani jednego rozstępu na ciele 🙃
Ja po pierwszej ciąży nam delikatne rozstępy na brzuchu i na piersiach...teraz smaruję tak raz dziennie, jak mi się przypomni. Miałam z palmersa jakiś balsam do brzucha bo był w promocji i wzięłam, teraz kupiłam mustele i kupiłam sobie emolium do mycia. Nie wiem czy to coś da...
 
Do góry