reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

reklama
U mnie wszystko ok, zdj nie mam ale lekarz (calkiem mily ufff) pokazywal mi skaczacego bobasa na ekranie. Maly ma juz okolo 6 centymetrow i wiek ciazy jak to okreslil lekarz by sie zgadzal, wymiarowo odpowiada cytuje "dwanascie tygodni i kilka dni". Pytal czy bede decydowac sie na prenatalne i kolejna wizyta za 3 tyg. Morfologia i mocz na kolejna wizyte.
 
U mnie wszystko ok, zdj nie mam ale lekarz (calkiem mily ufff) pokazywal mi skaczacego bobasa na ekranie. Maly ma juz okolo 6 centymetrow i wiek ciazy jak to okreslil lekarz by sie zgadzal, wymiarowo odpowiada cytuje "dwanascie tygodni i kilka dni". Pytal czy bede decydowac sie na prenatalne i kolejna wizyta za 3 tyg. Morfologia i mocz na kolejna wizyte.
Super ❤️ Ostatnio trochę dobrych wiadomości po paru przykrych. Oby tak już zostało u wszystkich do końca 💪🏽
 
U mnie wszystko ok, zdj nie mam ale lekarz (calkiem mily ufff) pokazywal mi skaczacego bobasa na ekranie. Maly ma juz okolo 6 centymetrow i wiek ciazy jak to okreslil lekarz by sie zgadzal, wymiarowo odpowiada cytuje "dwanascie tygodni i kilka dni". Pytal czy bede decydowac sie na prenatalne i kolejna wizyta za 3 tyg. Morfologia i mocz na kolejna wizyte.
Super! Czekałam od 10 na wieści z wizyt. 😁 Super, że ostatnio same dobre wiadomości! :) To już było Twoje USG prenatalne (11-14 tydzień) czy idziesz na nie prywatnie?

@Paolx a jak u Ciebie?
 
U mnie wszystko ok, zdj nie mam ale lekarz (calkiem mily ufff) pokazywal mi skaczacego bobasa na ekranie. Maly ma juz okolo 6 centymetrow i wiek ciazy jak to okreslil lekarz by sie zgadzal, wymiarowo odpowiada cytuje "dwanascie tygodni i kilka dni". Pytal czy bede decydowac sie na prenatalne i kolejna wizyta za 3 tyg. Morfologia i mocz na kolejna wizyte.
Wspaniałe wiadomości ❤️
 
U mnie wszystko ok, zdj nie mam ale lekarz (calkiem mily ufff) pokazywal mi skaczacego bobasa na ekranie. Maly ma juz okolo 6 centymetrow i wiek ciazy jak to okreslil lekarz by sie zgadzal, wymiarowo odpowiada cytuje "dwanascie tygodni i kilka dni". Pytal czy bede decydowac sie na prenatalne i kolejna wizyta za 3 tyg. Morfologia i mocz na kolejna wizyte.
Cudowna wiadomość ❤️😍
 
Super! Czekałam od 10 na wieści z wizyt. 😁 Super, że ostatnio same dobre wiadomości! :) To już było Twoje USG prenatalne (11-14 tydzień) czy idziesz na nie prywatnie?

@Paolx a jak u Ciebie?

Nie to nie bylo prenatalne. Wlasnie ostatnio duzo nad tym myslalam. Chcialam test nifty, ale potem stwierdzilam ze chyba zrobue podstawy a na sam koniec zastanawialam sie czy nie isc jedynie w 20 tyg na polowkowe. Nie bede sie rozpisywac szczegolowo bo nie chce nakrecac innych kobietek :) ale u mnie sytuacja jest o tyle inna ze mam juz jedno dziecko z wada genetyczna (nie dziedziczna, losowa) i do czasu dopuki sie synek nie urodzil mial byc zdrowy. Jedynie mniejszy byl. Kazde badanie usg, pappa wychodzilo pieknie i ksiazkowo a mimo to taka niespodzianka. Najpierw wlasnie dlatego rozwazalam nifty ale doszlam do wniosku ze wiekszosci wad i tak mi nie pokaze (jak u synka ultra rzadka i nawet amniopunkcja by nie pokazala bo nawet z jego wlasnej krwi nie wychodzilo co to i musial miec biopsje skory). Dlatego powanie rozwazam przeskoczenie pierwszych prenatalnych i zrobienie poprostu polowkowe zeby sprawdzic juz wtedy dokladnie serduszko itp.
 
Nie to nie bylo prenatalne. Wlasnie ostatnio duzo nad tym myslalam. Chcialam test nifty, ale potem stwierdzilam ze chyba zrobue podstawy a na sam koniec zastanawialam sie czy nie isc jedynie w 20 tyg na polowkowe. Nie bede sie rozpisywac szczegolowo bo nie chce nakrecac innych kobietek :) ale u mnie sytuacja jest o tyle inna ze mam juz jedno dziecko z wada genetyczna (nie dziedziczna, losowa) i do czasu dopuki sie synek nie urodzil mial byc zdrowy. Jedynie mniejszy byl. Kazde badanie usg, pappa wychodzilo pieknie i ksiazkowo a mimo to taka niespodzianka. Najpierw wlasnie dlatego rozwazalam nifty ale doszlam do wniosku ze wiekszosci wad i tak mi nie pokaze (jak u synka ultra rzadka i nawet amniopunkcja by nie pokazala bo nawet z jego wlasnej krwi nie wychodzilo co to i musial miec biopsje skory). Dlatego powanie rozwazam przeskoczenie pierwszych prenatalnych i zrobienie poprostu polowkowe zeby sprawdzic juz wtedy dokladnie serduszko itp.
Jestem zdania, ze każda z nas - obecna już mama czy dopiero swiezynka - wie co najlepsze dla naszego maleństwa 😍 Najważniejsze, żeby to była Twoja decyzja i żebyś Ty się z nią dobrze czuła bez względu na to co uważają inne mamy. Nie w naszej kwestii oceniać decyzje innych. Przesyłam dużo zdrówka dla synka i przyszłego rodzeństwa bo to najważniejsze moim zdaniem ❤️
Ja aż wstyd się trochę przyznać, ale absolutnie nie ogarniam tych prenatalnych badań. Mam nadzieje, ze na przyszłej wizycie z moim lekarzem prowadzącym, wytłumaczy mi dokładnie wszystko co i jak bo ta wizyta właśnie wypada na te badania prenatalane. Muszę chyba się trochę doinformować w tym temacie bo pierwszy raz dzisiaj spotkałam się z „testem nifty” na przyklad... Z dzisiejszej wizyty niestety nic się nie dowiedziałam, ponieważ lekarz z NFZ był ciut oschły a ja chciałam odebrać wyniki i sprawdzić czy wszystko ok z maleństwem i szczerze mieć to z głowy.. Całe szczęście to była ostatnia wizyta u niego 😌
 
reklama
Do góry