reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Czeeeeść.... 9t3d, termin 18 kwietnia❣️ 3 dyszki skończone, pierwsza ciąża. Historia z poronieniami na koncie. Kilka lat nerwów za mną. Miałam dziś jechać na kolejne badania, ale na autopilocie wypiłam kawę, więc może jutro mi się uda 😆 nie wymiotuję, jakichś specjalnych zachcianek nie mam. Jedynie denerwuje mnie poziom sytości. Wstaję rano, nie głodna, nie głodna, nie głodna i nagle jeb głodna jakbym od tygodnia nie jadła wraz z mdłościami. Ma ktoś tak też? Frustruje mnie to bardzo, bo chciałabym mieć stałe pory jedzenia, ale niektóre rzeczy, które jadłam do tej pory to dłużej mi się na trawią, a nie jem jakichś końskich porcji i też nie częściej🤦‍♂️ nie mogę też jakoś przełknąć mięsa, słodycze też poszły w odstawkę, za to nabiał jem w ilości hurtowej oraz owoce i warzywa. Moim dzisiejszym marzeniem jest kwaśnica 😆 a wasze zachciewajki dzisiejsze? 😆🤭
U mnie na szczęście powoli posiłki wracają do normy, a mdłości idą w zapomnienie 🙈 Po dwuch dniach jedzenia toffifi dziś wjechał bigos🤤
Ja mam parcie ostatnio na wszystko co z kapustą kiszona. Krokiety z kapustą i grzybami mogla bym jesc caly czas, dzisiaj jakas suroweczka musi byc. 😛🤤
Jutro właśnie będą krokiety 🤣🤣🤣
 
reklama
Mam dylemat i nie wiem co zrobić 🙄 Przypałętała się do mnie infekcja grzybicza, byłam wczoraj na wizycie i mam zalecenie żeby próbować zaleczyć to probiotykiem z kwasem mlekowym i do tego podmywać się jakimś tam specjalnym płynem, bo do 12 tygodnia niezbyt wiele jesteśmy w stanie z tym zrobić, jak nie przejdzie to po 12 tygodniu można już włączyć jakieś leczenie. No i okej, liczę że się uda i że przejdzie albo chociaż się uspokoi. Z tym, że na jutro jestem zapisana na usg i teraz nie wiem czy iść czy nie… aktualnie wszystko tam na dole mam mega opuchnięte i boli więc trochę obawiam się usg dopochwowego. Z drugiej strony zastanawiam się czy nie zacisnąć zębów i jakoś tego nie przetrwać, bo w Medicoverze mam skierowanie na usg poniżej 10 tygodnia a jutro już będzie 9+3. Wątpię, że tak łatwo przepiszę wizytę na początek kolejnego tygodnia, tym bardziej że dopiero wracam z urlopu i od razu wolnego nie wezmę 😏 Jak myślicie, iść jutro na to usg? Sama infekcja podobno nie jest przeciwwskazaniem.
 
Dziewczyny, tak się zestrachałam dzisiaj ospą. Prawdopodobnie jej nie przeszłam, chciałam się zaszczepić ale ciąża jest troszkę niespodzianką i nie zdążyłam :( Dziś własnie miałam robione przeciwciała, żeby sprawdzić czy może akurat przeszłam bez objawów, ale wątpię. I 2 dni temu słyszę że znajoma ma ospę, nie miałyśmy kontaktu na szczęście. A dziś byłam na paznokciach przed jutrzejszym weselem i jakoś tak z rozmowy pod koniec wizyty wyszło że córka tej pani ma ospę o_O. Ja przerażona, mogła uprzedzić to na pewno bym nie przyszła. Twierdzi że ona ospę przeszła i na pewno nie zaraża. Tak czy siak zaczęłam się bać tej ospy jak poczytałam jak groźna może być w ciązy i pluję sobie w brodę że się nie zaszczepiłam :(. Miałyście może jakieś doświadczenia z ospą w ciąży?
 
reklama
Mam dylemat i nie wiem co zrobić 🙄 Przypałętała się do mnie infekcja grzybicza, byłam wczoraj na wizycie i mam zalecenie żeby próbować zaleczyć to probiotykiem z kwasem mlekowym i do tego podmywać się jakimś tam specjalnym płynem, bo do 12 tygodnia niezbyt wiele jesteśmy w stanie z tym zrobić, jak nie przejdzie to po 12 tygodniu można już włączyć jakieś leczenie. No i okej, liczę że się uda i że przejdzie albo chociaż się uspokoi. Z tym, że na jutro jestem zapisana na usg i teraz nie wiem czy iść czy nie… aktualnie wszystko tam na dole mam mega opuchnięte i boli więc trochę obawiam się usg dopochwowego. Z drugiej strony zastanawiam się czy nie zacisnąć zębów i jakoś tego nie przetrwać, bo w Medicoverze mam skierowanie na usg poniżej 10 tygodnia a jutro już będzie 9+3. Wątpię, że tak łatwo przepiszę wizytę na początek kolejnego tygodnia, tym bardziej że dopiero wracam z urlopu i od razu wolnego nie wezmę 😏 Jak myślicie, iść jutro na to usg? Sama infekcja podobno nie jest przeciwwskazaniem.
Idź, ale poproś o USG przez brzuch. Jest mniej dokładne w pierwszych tygodniach ciąży, więc pewnie nie zmierzą Ci CRL co do milimetra, ale zobaczysz serduszko i spytasz innego ginekologa co on myśli o infekcji. Zawsze lepiej poznać opinie kilku lekarzy.
 
Do góry