reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Już po wizycie... Muszę się zgłosić do mojego lekarza prowadzącego a najbliższą wizyta dopiero w sobotę 18.09 wyszedł mi krwiak koło dzidziusia 11,2 x 7,1 mm strasznie się boję lekarka mi nic więcej nie powiedziała pytałam czy to się jakoś leczy to uzyskałam Odpowiedź że mam się zgłosić do lekarza prowadzącego. A z dziaiusiem jest ok ma 1,62 cm akcji serca nie zbadała mówiła tylko ze jest w normie. Czy któraś was miała coś takiego?
Może spróbuj się umówić na teleporadę? Jeśli nie do swojego lekarza to do jakiegokolwiek? Raczej nie powinien odesłać Cię z kwitkiem a może taka rozmowa Cię uspokoi.
 
reklama
Ja akurat mam to w pakiecie w Medicoverze, ale gdzieś widziałam że koszt badania tam to też było coś koło 650 zł.
A powiedz mi jak to się nazywa w medicoverze ? W sensie w opisie tego pakietu mam np. Taka tabelkę na prowadzenie ciąży i pełno tam badan i ilości i np. mam test podwójny PAPPa oraz USG ciąży 11-14 tydz., 18-22 i 28-32. Czy to jest to badanie prenatalne ten 11-14 tydz ?
Ogólnie wszystkie badania ze skierowaniem sa w nielimitowanych ilościach.
 
Albo wieczorem tak Cię pobolewa ze zmęczenia...też tak miałam w tamtą sobotę cała chodzona...I wieczorem mnie ciagnelo
Być może😊 Poki nie pójdę na zwolnienie to nic z tym nie zrobię🙈
Umówiłyście się już na na badania prenatalne ? Przeraził mnie ich koszt, wszędzie piszą, że koszt około 400 zł, a u mnie 650 zł. Ile placicie za badania podwójne- USG plus krew ?
U mnie podwójne badanie 520zł. Cena zwala ale dla swojego spokoju wolę zrobić 🙈
 
A powiedz mi jak to się nazywa w medicoverze ? W sensie w opisie tego pakietu mam np. Taka tabelkę na prowadzenie ciąży i pełno tam badan i ilości i np. mam test podwójny PAPPa oraz USG ciąży 11-14 tydz., 18-22 i 28-32. Czy to jest to badanie prenatalne ten 11-14 tydz ?
Ogólnie wszystkie badania ze skierowaniem sa w nielimitowanych ilościach.
@Kropka29 chyba coś pomyliłam.. :) chyba ten test podwójny pappa wg fmf to ogólnie nazwane badanie prenatalne czyli i usg i pappa :)
"Czyli tak zwane USG genetyczne z testem pappa (testem podwójnym)." - to znalazłam w necie.
Mam tam jeszcze jakiś test potrójny ale doczytałam ze to w 2 trym. Się robi.
Także wychodzi ze mam wszystko w pakiecie :)
 
A powiedz mi jak to się nazywa w medicoverze ? W sensie w opisie tego pakietu mam np. Taka tabelkę na prowadzenie ciąży i pełno tam badan i ilości i np. mam test podwójny PAPPa oraz USG ciąży 11-14 tydz., 18-22 i 28-32. Czy to jest to badanie prenatalne ten 11-14 tydz ?
Ogólnie wszystkie badania ze skierowaniem sa w nielimitowanych ilościach.

@Kropka29 chyba coś pomyliłam.. :) chyba ten test podwójny pappa wg fmf to ogólnie nazwane badanie prenatalne czyli i usg i pappa :)
"Czyli tak zwane USG genetyczne z testem pappa (testem podwójnym)." - to znalazłam w necie.
Mam tam jeszcze jakiś test potrójny ale doczytałam ze to w 2 trym. Się robi.
Także wychodzi ze mam wszystko w pakiecie :)
Lekarz wystawił mi skierowanie na usg 11-14 tyg + skierowanie na „Test podwójny PAPP-a wg FMF” :)
 
Lekarz wystawił mi skierowanie na usg 11-14 tyg + skierowanie na „Test podwójny PAPP-a wg FMF” :)
ok dzięki, czyli tez to mam i nie muszę się zatem martwić :)
Ale tak myślimy z mężem, że jeszcze pójdziemy sobie prywatnie na takie usg, aby i on mogl zobaczyc i to przeżyć a i by mieć 2ga opinie ewentualnie 😊
 
Ja nie mialam ale szwagierka moja miała krwiaka, nawet o tym nie wiedziala. Zaczela krwawić myślała że poroniła ale okazało się że to krwawienie przez krwiaka i nie miało to wpływu na dziecko. Aktualnie nie wiem co z krwiakiem ale wiem że nie miała już krwawienia i miała się oszczędzać i nie dźwigać, dużo odpoczywać. Ogólnie wszystko jest ok 🙃
Dzieki trochę mnie to uspokoiło 🙂
 
Cześć dziewczyny
Dlugo mnie nie było ale podczytywalam
Troche w rozjazdach byłam ale prawda jest taka ze dalej mocno męczą mnie mdlosci.
Az sie martwilam bo zaczelam chudnac.
Piszę bo jestem po wczorajszej wizycie usg. Dzidzius ma 2,4 cm :) widzialam i slyszalam serduszko. Zaraz koncze 9 tc i to by sie zgadzalo z tym co wyszlo na usg wiec jestem spokojniejsza, że mimo fatalnego samopoczuvia to wszystko tam jest ok. Bylo nawet widać gdzie ma glowe, rączki, nóżki:)
Teraz najblizsze usg to pewnie dopiero przy tych prenatalnych w 11-13 tc.
 
Ja się nie umawiałam na żadne prenatalne z moją Panią doktor. Po prostu mam wizytę 30.09 i tyle. W pierwszej ciąży też lekarz robił tylko takie szczegółowe USG, przezierności karkowej, narządów itd. Ja nie wiem, ale ja się raczej na jakieś specjalne prenatalne nie umawiam 🤷.
Mnie też wcale na tych badaniach nie zależy 🤷🤷🤷 A mam 38 lat...wyszłam z założenia, że musi być dobrze a cokolwiek się by nie działo i tak urodzę Dziecko❤️Jestem dobrej myśli po prostu 🤗
 
reklama
To aż tak się mogą wymiary różnić?
Wiesz, na marcowych mamach jest dziewczyna, która u jednego lekarza na NFZ miała crl 0.54cm i brak akcji serca, a u prywatnej, na lepszym sprzęcie tego samego dnia crl 1.21cm i bijące serducho. Dlatego nie porównuje wyników od różnych lekarzy :)
 
Do góry