reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Dziewczyny. Ja nadal czekam na pierwszą wizytę, ale czas leci... Wizyta dopiero za tydzień i zaczynam się zastanawiać czy nie będę miała problemu na umówienie się na prenatalne.

Czy dziewczyny w 7 TC macie już coś umówione czy czekacie?

Ogólnie wiecie jaki to koszt?
Ja byłam na wizycie w 7+4 i bez problemu umówiłam się na prenatalne, idę 17 września w 12 tc wiec jeszcze sporo czasu :(
Jaki koszt nie podpowiem bo chodzę prywatnie w ramach abonamentu i mam to wszystko w pakiecie
 
reklama
Dziewczyny. Ja nadal czekam na pierwszą wizytę, ale czas leci... Wizyta dopiero za tydzień i zaczynam się zastanawiać czy nie będę miała problemu na umówienie się na prenatalne.

Czy dziewczyny w 7 TC macie już coś umówione czy czekacie?

Ogólnie wiecie jaki to koszt?

Ja jeszcze nie mam umówionych badań prenatalnych. U mnie też teraz 7 tydzień. Martwisz się terminem na NFZ? jeśli tak, to może podpytaj jak wygladają terminy :)
Cena u mnie to chyba 320 zł. W cenie jest: ocena anatomiczna i genetyczna, bezpłatnie wykonujemy w trakcie badania ocenę w 3D/4D HDlive oraz wydruki fotograficzne (o ile warunki badania umożliwiają zastosowanie tych technologii)
 
Ja byłam na wizycie w 7+4 i bez problemu umówiłam się na prenatalne, idę 17 września w 12 tc wiec jeszcze sporo czasu :(
Jaki koszt nie podpowiem bo chodzę prywatnie w ramach abonamentu i mam to wszystko w pakiecie
Ja będę miała pierwszą w 7+5 noo i się zaczynam zastanawiać. 🤪

Widziałam temat nifti i innych testów i też się zastanawiam. Nie wiem czy jest sens właściwie pappe robić
 
Ja jeszcze nie mam umówionych badań prenatalnych. U mnie też teraz 7 tydzień. Martwisz się terminem na NFZ? jeśli tak, to może podpytaj jak wygladają terminy :)
Cena u mnie to chyba 320 zł. W cenie jest: ocena anatomiczna i genetyczna, bezpłatnie wykonujemy w trakcie badania ocenę w 3D/4D HDlive oraz wydruki fotograficzne (o ile warunki badania umożliwiają zastosowanie tych technologii)
Niee, ja nie mam 35+ więc mi nie przysługuje na NFZ taki luksus 😁
 
Dziewczyny. Ja nadal czekam na pierwszą wizytę, ale czas leci... Wizyta dopiero za tydzień i zaczynam się zastanawiać czy nie będę miała problemu na umówienie się na prenatalne.

Czy dziewczyny w 7 TC macie już coś umówione czy czekacie?

Ogólnie wiecie jaki to koszt?
U mnie w małym mieście koszt to 380 zł USG i 160 papa. Ja nie mam jeszcze umówionej wizyty a jestem 9+5. 8 września mam kontrolę u swojego lekarza i po tej wizycie będę umawiać się na prenatalne. Chciała bym mieć je zrobione 12+6 a z ostatniego USG moja ciąża wychodziła młodsza 5 dni dlatego czekam😊
 
Dziewczyny. Ja nadal czekam na pierwszą wizytę, ale czas leci... Wizyta dopiero za tydzień i zaczynam się zastanawiać czy nie będę miała problemu na umówienie się na prenatalne.

Czy dziewczyny w 7 TC macie już coś umówione czy czekacie?

Ogólnie wiecie jaki to koszt?
U mnie ginekolog polecił zapisać się do końca 6 tygodnia na prenetalne, ponieważ są problemy z terminami.
Zapisywałam się więc w 5+6 już na 12+4 (na 27 września).
Koszt u mnie to 400 zł.
 
U mnie w małym mieście koszt to 380 zł USG i 160 papa. Ja nie mam jeszcze umówionej wizyty a jestem 9+5. 8 września mam kontrolę u swojego lekarza i po tej wizycie będę umawiać się na prenatalne. Chciała bym mieć je zrobione 12+6 a z ostatniego USG moja ciąża wychodziła młodsza 5 dni dlatego czekam😊
Te ceny są zabójcze. Mój gin kiedyś(1,5 roku temu) brał za wizytę 150 zł teraz 200 minimum... i prenatalne też były tańsze.
 
Dobra, to pofatyguje się i prześle te "amerykańskie teorie spiskowe dla plaskoziemcow" 🤣 chociaż obiecałam sobie, że nie będę już wchodziła w dyskusję z kimś kto lubi tzw świętospokojanizm, szczególnie jak już jest zaszczepiony, tym bardziej ciężko się czyta i słucha. Jeśli potrafisz po angielsku to proszę bardzo, bo to oryginalny dokument USA. I wysyłam przetłumaczony króciutki fragmencik. Polski związek niezależnych adwokatów już proceduje nad tymi dokumentami. I jeszcze chociażby spis treści dokumentów jakie wydaje WHO, ale pewnie też przerobiony w Photoshopie 🤣👍

Ach te teorie spiskowe . 12 lipca WHO wydała serię publikacji na temat zarządzania edycją ludzkiego genomu.
Tutaj zrzut z publikacji ISBN: 978-92-4-003006-0
Dokument jest przerażający.
Zmienianie DNA, kontrola, wszystko, czego się obawialiśmy, jest już oficjalnym programem WHO.

Pozdrawiam i naprawdę spokojnej głowy życzę, ciężko jest się nie wkurzac wiedząc, że przyjęło się truciznę, lepiej brnąć dalej z wiarą, że koncerny farmaceutyczne i rząd chcą nas uzdrowić. 🤣 Nie no powiem Ci, że zrobiłaś mi dzisiaj dzień, naprawdę, dziękuję 😇🤩🥳
Może powinnaś znaleźć sobie inną grupę wsparcia wśród bardziej oświeconych osób, bo tutaj zwyczajnie NIKT nie popiera Twoich poglądów, NIKT nie ma ochoty o nich czytać i byłaś proszona KILKUKROTNIE, abyś takie teorie zachowała dla siebie, bo nie od tego jest to forum. Codziennie zalewasz nas postami, a mówię teraz tylko za siebie: ja nie mam ochoty z Tobą rozmawiać i nie musimy się wszystkie lubić, ale z chęcią przeczytałabym co słychać u innych dziewczyn, a ciągle widzę tylko Twoje posty.
 

Załączniki

  • obrazerk.jpg
    obrazerk.jpg
    62,1 KB · Wyświetleń: 44
reklama
Niee, ja nie mam 35+ więc mi nie przysługuje na NFZ taki luksus 😁

Haha no tak :D absurdy NFZ :)

Dobra, to pofatyguje się i prześle te "amerykańskie teorie spiskowe dla plaskoziemcow" 🤣 chociaż obiecałam sobie, że nie będę już wchodziła w dyskusję z kimś kto lubi tzw świętospokojanizm, szczególnie jak już jest zaszczepiony, tym bardziej ciężko się czyta i słucha. Jeśli potrafisz po angielsku to proszę bardzo, bo to oryginalny dokument USA. I wysyłam przetłumaczony króciutki fragmencik. Polski związek niezależnych adwokatów już proceduje nad tymi dokumentami. I jeszcze chociażby spis treści dokumentów jakie wydaje WHO, ale pewnie też przerobiony w Photoshopie 🤣👍

Ach te teorie spiskowe . 12 lipca WHO wydała serię publikacji na temat zarządzania edycją ludzkiego genomu.
Tutaj zrzut z publikacji ISBN: 978-92-4-003006-0
Dokument jest przerażający.
Zmienianie DNA, kontrola, wszystko, czego się obawialiśmy, jest już oficjalnym programem WHO.

Pozdrawiam i naprawdę spokojnej głowy życzę, ciężko jest się nie wkurzac wiedząc, że przyjęło się truciznę, lepiej brnąć dalej z wiarą, że koncerny farmaceutyczne i rząd chcą nas uzdrowić. 🤣 Nie no powiem Ci, że zrobiłaś mi dzisiaj dzień, naprawdę, dziękuję 😇🤩🥳

Brak mi słów na to, co napisałaś, aż mnie zatkało :D Ten dokument z sądu z USA jest powszechnie dostępny a nawet na Wikipedii jest jego dokładne wytłumaczenie i prawidłowa interpretacja - polecam!

Koncerny nie robią szczepionek, bo chcą nas uzdrawiać z własnej dobroci - chcą zarabiać na skuteczności produktu. Dlatego też na świecie jest milion innych leków, których używamy. Które też te firmy stworzyły. Na tym to polega, to nie jest jakieś wielkie odkrycie.

A z tym WHO to znowu brak zrozumienia. Polecam również zapoznać się z wyjasnieniem, o co w tym chodzi. Link do: What does ‘good governance’ look like for genome editing?

Także ja wiem, że te dokumenty istnieją :) One po prostu mają inne znaczenie.

I dziękuję - myślę, że moja głowa będzie spokojna i jednak nie będę stresować się byciem humanoidem po wzięciu szczepionki na covid :D
Przepraszam dziewczyny i obiecuję, że już w to nie brnę :)
 
Do góry