reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

reklama
Ja już właśnie dostałam, ale na takim świstku z Diagnostyki. Podliczyłam w koszyku badania i będzie to ponad 400 zł.
Ten drugi ginekolog jest za to położnikiem w szpitalu, to wydaje mi się, że on mógłby mi chyba wystawić skierowanie na NFZ. Chyba, że się mylę?

Tylko wtedy musisz byc u niegi na wizycie na nfz, tak czy zle pisze? Nigdy nie bylam u jednego prywatnie i na nfz, ale znajoma byla i mowila, ze wystawia na nfz ale na wizytach na nfz. Takze zagwozdkę teraz mam, chyba ze ci chodzi jeszcze o cos innego, czy po prostu wystawia... tak czy siak zadzwoń tam i podpytaj dzis, będziesz wiedzieć. Po co placic jak na nfz dostaniesz.
 
Tylko wtedy musisz byc u niegi na wizycie na nfz, tak czy zle pisze? Nigdy nie bylam u jednego prywatnie i na nfz, ale znajoma byla i mowila, ze wystawia na nfz ale na wizytach na nfz. Takze zagwozdkę teraz mam, chyba ze ci chodzi jeszcze o cos innego, czy po prostu wystawia... tak czy siak zadzwoń tam i podpytaj dzis, będziesz wiedzieć. Po co placic jak na nfz dostaniesz.

No właśnie kurcze nie wiem, jak to jest... Czy wystarczy kontrakt lekarza na NFZ, czy sama wizyta również musi być.
 
No właśnie kurcze nie wiem, jak to jest... Czy wystarczy kontrakt lekarza na NFZ, czy sama wizyta również musi być.

Żeby były badania na NFZ to wizyta na NFZ, a żeby były leki z refundacja to może być wizyta prywatna ale lekarz musi mieć podpisana umowę z NFZ


To umów sie na nfz na wizyte, aby same badania wykonać. Który u ciebie tydzień?
 
To umów sie na nfz na wizyte, aby same badania wykonać. Który u ciebie tydzień?

Ten lekarz, o którym myślę, jest ginekologiem położnikiem w jednym ze szpitali i dodatkowo ma swój prywatny gabinet.

Coś czuję, że z lenistwa zdecyduję się na badania prywatnie.

Wiecie dziewczyny ile takich badań w ciąży w ogóle będzie? Oprócz tych początkowych będzie ich jeszcze dużo?
 
Ten lekarz, o którym myślę, jest ginekologiem położnikiem w jednym ze szpitali i dodatkowo ma swój prywatny gabinet.

Coś czuję, że z lenistwa zdecyduję się na badania prywatnie.

Wiecie dziewczyny ile takich badań w ciąży w ogóle będzie? Oprócz tych początkowych będzie ich jeszcze dużo?

Nie pamiętam juz, ale jednak motywowalabym cie, abys jednak na nfz podjela sie, kasa zostanie ci w kieszeni, chyba ze nie szkoda ci. 😉 bo jednak co lekarz nie zleci to za wszystko placic trzeba
 
Nie pamiętam juz, ale jednak motywowalabym cie, abys jednak na nfz podjela sie, kasa zostanie ci w kieszeni, chyba ze nie szkoda ci. 😉 bo jednak co lekarz nie zleci to za wszystko placic trzeba

Właśnie zastanawiam się tylko, ile tego będzie. Jeśli teraz jednorazowo 400 zł, a później może raz na miesiąc 50, czy 100 zł, to bym już odpuściła. Gorzej jak to co miesiąc będzie po 500 zł, to bym się wtedy mocno zastanowiła.
 
reklama
Właśnie zastanawiam się tylko, ile tego będzie. Jeśli teraz jednorazowo 400 zł, a później może raz na miesiąc 50, czy 100 zł, to bym już odpuściła. Gorzej jak to co miesiąc będzie po 500 zł, to bym się wtedy mocno zastanowiła.

Choćbym mega chciala sobie przypomnieć jak to bylo to nie pamiętam. Kojarze, ze często mialam badania moczu, takze to nie jest drogie badanie. Chyba tez duzo od lekarza zalezy, kiedys na nfz chodziłam i mniej zlecal badan niz ci co prywatni sa bynajmniej sugerowałam sie jak to moje koleżanki mialy. Nie wiem czy to zle czy dobrze, jednak cora urodzila sie zdrowa.
 
Do góry