reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Dziwne, moja koleżanka rodziła w zeszłym roku, grupę krwi robiła na początku ciąży, w połowie ciąży wyszła za mąż i dostała informacje, że do szpitala tak czy siak musi zrobić znowu, bo nazwisko się im nie będzie zgadzać i musiała robic 🤷🏼‍♀️
Dziwne przecież tam jest też PESEL i przy przyjęciu do szpitala w sumie tylko on ich interesował 🤔
 
reklama
A tak z innej beczki, do dziewczyn, które mają już starsze maluchy:
Wczoraj się dowiedziałam, że mój syn idzie do przedszkola od przyszłego tygodnia. W czerwcu podpisywaliśmy umowę na ten rok szkolny, ale miał zaczynać w listopadzie, gdy skończy 2,5 roku, a wczoraj Pani mi mówi, że od poniedziałku idzie na dni adaptacyjne do nowej grupy, a od środy już tam będzie chodził. Z jednej strony to rozumiem, bo do jego żłobkowej grupy przychodzą roczne maluchy, z drugiej strony 2,5 roku to już wcześnie na przedszkole i 'zadania', bo normalnie zaczyna się w wieku 3 lat, a wiem, że będą realizować jakiś program, a on ma dopiero 2 latka i 4 miesiące i trochę mi go szkoda i nie wiem czy sobie poradzi. 😕
Mój od miesiąc chodzi do grupy przedszkolnej (Ma 2 lata 2 miesiące) i postęp jaki zrobił przez ten miesiąc jest ogromny. Pani dyrektor na rozmowie ze mną stwierdziła, że lepiej żeby był w starszej grupie i ja "gonił" niż w młodszej bo zacznie się uwsteczniać. Wiadomo, że każde dziecko jest inne mojemu póki co wyszło to na dobre mimo, że miałam mnóstwo wątpliwości.
 
Mam tak samo... Dużo pije i bardzo mi brzuszek wychodzi w trakcie dnia. Powiedziałyście już w pracy i ciąży? Ja nie, ale czuję się fatalnie , boje się iść na zwolnienie bo jak coś nie pójdzie tak chyba nie wytrzymam kolejny raz tych spojrzeń. Jestem w kropce.
Ja nie chciałam nikomu mówić do nawet 20tygodnia, ale niestety mam tak straszne mdłości i jestem na l4 wiec się dowiedzieli. Trochę mnie to wkurza, bo firma jest spora, większość lubie, ale plotki rozchodzą się w minute. Nie chciałabym gdyby coś poszło nie tak potem każdemu się tłumaczyć :/
Jejku, ja dziś w nocy też tragicznie 😵 Obudziłam się o 4 i od tamtej pory straszne zawroty głowy i mdłości takie paskudne.. zasnęłam znów po 6-tej i teraz znowu to samo 😥
Do tej pory mdliło mnie tylko przez ostatnie dni w samochodzie, a dziś to jakieś apogeum.
Piona 😥 ja dzisiaj się obudziłam o 3 i już nie zasnęłam. Najgorzej ze doszło mi do objawów nocne siusianie i po tym mi w ogóle strasznie niedobrze i nie umiem zasnąć.
 
Ja polecam zwykłą oliwkę. Smarowalam się oliwką w pierwszej ciąży i nie mam nawet pół rozstępu 💪
Dobra jest Oliwka ale najlepszy jest olejek migdałowy 100 procent czysty naturalny. Można kupić w Rossmanie albo na Allegro. Jest zdrowy i naturalny. Powoduje, że skóra jest elastyczna i napięta. Niweluje blizny i rozstępy. Bardzo polecam stosować od początku ciąży. Jest to ważne żeby zwiększyć elastyczność skóry. Ja już stosuje od roku więc mam nadzieję że jakoś to będzie.
 
Też chodzę z rozpiętym guzikiem 😆
Dziś mi jest tak ciężko na żołądku 🤔- więc chyba mogę podpiąć to pod mdłości (bez wymiotów) nie mam apetytu,produkuję dużo śliny. Czy Was też męczą mdłości które nie kończą się wymiotami? A i baaaardzo często mi się odbija..
Wczoraj jadłam zupę, która w środę była pyszna 🤪a wczoraj.. Zjadłam bo musiałam i przespałam pół dnia żeby nie czuć się tak dziwnie 😔
Mi się odbija praktycznie od początku ciąży i nic się narazie nie zmieniło 🙄
 
Dobra jest Oliwka ale najlepszy jest olejek migdałowy 100 procent czysty naturalny. Można kupić w Rossmanie albo na Allegro. Jest zdrowy i naturalny. Powoduje, że skóra jest elastyczna i napięta. Niweluje blizny i rozstępy. Bardzo polecam stosować od początku ciąży. Jest to ważne żeby zwiększyć elastyczność skóry. Ja już stosuje od roku więc mam nadzieję że jakoś to będzie.
A pokażesz foto tego z Rossmana?
 
A tak z innej beczki, do dziewczyn, które mają już starsze maluchy:
Wczoraj się dowiedziałam, że mój syn idzie do przedszkola od przyszłego tygodnia. W czerwcu podpisywaliśmy umowę na ten rok szkolny, ale miał zaczynać w listopadzie, gdy skończy 2,5 roku, a wczoraj Pani mi mówi, że od poniedziałku idzie na dni adaptacyjne do nowej grupy, a od środy już tam będzie chodził. Z jednej strony to rozumiem, bo do jego żłobkowej grupy przychodzą roczne maluchy, z drugiej strony 2,5 roku to już wcześnie na przedszkole i 'zadania', bo normalnie zaczyna się w wieku 3 lat, a wiem, że będą realizować jakiś program, a on ma dopiero 2 latka i 4 miesiące i trochę mi go szkoda i nie wiem czy sobie poradzi. 😕 Co myślicie o tej sytuacji?
Z jednej strony to mądry chłopczyk - zna już alfabet i cyfry, kolory, bardzo dużo słów, ładnie się bawi sam i z innymi dziećmi, sam je łyżką i widelcem. Ale z drugiej strony jest zupełnie niesamodzielny - nie jest jeszcze gotowy na odpieluchowanie (kilka razy próbowaliśmy), nie umie się sam ubrać (poza kaloszami), nie używa noża, nie umie powiedzieć swojego imienia. Mam bardzo mieszane uczucia.
Jako osoba która pracowała w przedszkolu to polecam zapisać dziecko jak najwcześniej do przedszkola, dziecko bardzo szybko się rozwija, nabywa nowe umiejętności ogólnie jako nauczyciel widziałam potem wiele plusów o widać było po dziecku czy chodził wcześniej do przedszkola czy nie 🙂
 

Załączniki

  • Screenshot_20210827-164434_Chrome.jpg
    Screenshot_20210827-164434_Chrome.jpg
    112,3 KB · Wyświetleń: 53
reklama
Jako osoba która pracowała w przedszkolu to polecam zapisać dziecko jak najwcześniej do przedszkola, dziecko bardzo szybko się rozwija, nabywa nowe umiejętności ogólnie jako nauczyciel widziałam potem wiele plusów o widać było po dziecku czy chodził wcześniej do przedszkola czy nie 🙂
Młody chodzi do żłobka już od roku i faktycznie było widać super zmianę na plus w jego rozwoju, ale jakoś mnie to przedszkole przestraszyło, szczególnie tak niespodziewanie i że nie wiem nawet do jakiej grupy miałby iść, jakie będą Panie, czy będzie jakieś zebranie organizacyjne, no nic mi nie przekazali, a to kurcze już w przyszłym tygodniu.
 
Do góry