reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Ja tez się tak ostatnio jakoś negatywnie nakręciłam, ale szczerze to nic dobrego nie wnosi takie nastawienie. Pomysl sobie, ze dbasz o siebie, jesz dobrze, nawadniasz się, łykasz suple, czzzyli ogólnie dbasz o to, co możesz .. reszta jest już nie w naszych rękach ... 🤷‍♀️ Tez wole wszystko ogarniać i mieć pod kontrolą. Najbardziej w życiu nienawidzę bezradności, a w tym momencie ją czuje najmocniej. No cóż, Pozostaje nam tylko wierzyć, ze dobrze bedzie, bo kuuurde czemu miałoby być zle? :) główka do góry ❣️
No właśnie czytam że wszystkie już przed wizytą zaczynacie suplementację, ja nic nie biorę, nie wiem czy mam sama decydować co powinnam brać. Betę zrobiłam tylko raz, dla potwierdzenia testu, nie sprawdzałam przyrostu :( Nie wiem co mam robić, żeby czegoś nie spieprzyć :( wizytę mam w środę, z aplikacji wychodzi że będzie to połowa 8 tygodnia
 
reklama
No właśnie czytam że wszystkie już przed wizytą zaczynacie suplementację, ja nic nie biorę, nie wiem czy mam sama decydować co powinnam brać. Betę zrobiłam tylko raz, dla potwierdzenia testu, nie sprawdzałam przyrostu :( Nie wiem co mam robić, żeby czegoś nie spieprzyć :( wizytę mam w środę, z aplikacji wychodzi że będzie to połowa 8 tygodnia

Ja myślę, że te podstawowe suplementy nie zaszkodzą - szczególnie witamina D, której niemal każdy w naszej szerokości geograficznej ma niedobór :) i dobrze ją brać.
 
Dzień dobry wszystkim 😊 Ja od dwóch dni przestałam mieć mdłości. Pocieszam się tylko tym, że może to nie oznaczać nic złego 😔 Wszystkie musimy być dobrej myśli 😊 Czekamy na dobre wiadomości po wizytach! Odnośnie bólu w krzyżu- też mam co jakiś czas. Czytałam, że może to być objaw normalny, ciążowy, bo te różne więzadła się rozciągają nie tylko w brzuchu. Także bądźmy dobrej myśli 🥰🥰🥰 Ja też staram się myśleć tylko pozytywnie, bo tak samo jak Wy robię wszystko, co mogę, jestem obstawiona lekami, dbam o siebie i nic więcej ode mnie nie zależy... Chociaż ostatnie dni łapię trochę smutku, bo na 7 września miałam termin porodu córki, którą straciliśmy w 12 tyg. Nie sposób nie myśleć 😔 Ale cieszę się, że udało się nam i dziś 7t. Wizyta za dwa tygodnie. Tak bardzo pragnę dobrych wiadomości ♥️♥️♥️
Mi też mdłości przeszły chyba na 3 dni a potem wróciły z podwójną mocą 🙈
 
No właśnie czytam że wszystkie już przed wizytą zaczynacie suplementację, ja nic nie biorę, nie wiem czy mam sama decydować co powinnam brać. Betę zrobiłam tylko raz, dla potwierdzenia testu, nie sprawdzałam przyrostu :( Nie wiem co mam robić, żeby czegoś nie spieprzyć :( wizytę mam w środę, z aplikacji wychodzi że będzie to połowa 8 tygodnia
Tak jak Co napisała @Starlights - witamina D, a ja jeszcze sugeruje kwas foliowy. Jeśli chodzi o jakieś inne witaminy to już powinien poinformować Cię gin. Myśle ze wit. D i kwas to podstawa. Ja jeszcze suplementuje magnez, a dokładnie ASMAGforte
Najgorzej teraz to chyba działa na nas stres. Uwierz mi babo, jak sobie tak pomyśle o tym wszystkim to tez stresuje się jak cholera.. dlatego jak mamy myśleć o ciąży, to przywołujmy obraz zdrowego, pachnącego bobasa a nie same przykre historie ;) 🤞ps. 8 tydzień to super tydzień , już wszystko powinno być ładnie widać :)
 
No właśnie czytam że wszystkie już przed wizytą zaczynacie suplementację, ja nic nie biorę, nie wiem czy mam sama decydować co powinnam brać. Betę zrobiłam tylko raz, dla potwierdzenia testu, nie sprawdzałam przyrostu :( Nie wiem co mam robić, żeby czegoś nie spieprzyć :( wizytę mam w środę, z aplikacji wychodzi że będzie to połowa 8 tygodnia
Ja brałam tylko pregna start potem jak zaszłam w ciążę mama dha ale na wizycie lekarz polecił znów pregna plus. Mówił że jak skończy mi się mama dha to żeby kupić właśnie pregna plus i tak zrobię 😉
 
No właśnie czytam że wszystkie już przed wizytą zaczynacie suplementację, ja nic nie biorę, nie wiem czy mam sama decydować co powinnam brać. Betę zrobiłam tylko raz, dla potwierdzenia testu, nie sprawdzałam przyrostu :( Nie wiem co mam robić, żeby czegoś nie spieprzyć :( wizytę mam w środę, z aplikacji wychodzi że będzie to połowa 8 tygodnia

Mi położna powiedziała, że jak beta będzie dodatnia to mam sama wybrać jakiś dostępny na rynku suplement dla kobiet w ciąży i następnego dnia zacząć koniecznie go brać 🙂
 
Dziewczyny odkąd jestem w ciazy to nie mogę myslec nawet o żurku a tak lubiłam jeść. Co tydzień praktycznie był gotowany a teraz na sama myśl o nim to mi nie dobrze. Najlepsze jest to że nawet go nie próbowałam już w ciąży ale nie dam rady go nawet ugotować 🤣🤣
Tez tak macie ? Jeśli tak to z jaką potrawa?
 
reklama
No właśnie czytam że wszystkie już przed wizytą zaczynacie suplementację, ja nic nie biorę, nie wiem czy mam sama decydować co powinnam brać. Betę zrobiłam tylko raz, dla potwierdzenia testu, nie sprawdzałam przyrostu :( Nie wiem co mam robić, żeby czegoś nie spieprzyć :( wizytę mam w środę, z aplikacji wychodzi że będzie to połowa 8 tygodnia
Jeśli do tej pory nie brałaś to obowiązkowo kwas foliowy! Powinno się go suplementować już przed ciążą, jeśli tego nie robiłaś to szybko kupuj i zaczynaj brać bo jest bardzo ważny w początkowym etapie :) Myślę, że ogólnie możesz kupić sobie dowolne witaminy dla kobiet w ciąży, polecam ranking u Pana Tabletki Link do: Witaminy w ciąży - jak wybrać najlepsze? Ranking 33 popularnych suplementów diety. - Pan Tabletka :)
 
Do góry