reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Ewon, pisząc:
"38 tydzień to akurat nam wypadnie 31 marca, czyli tuż przed świętami, czyli święta w szpitalu jak nic. 🤔" miałam na myśli nas: Ciebie i mnie, bo mamy tak samo wyliczony dzień porodu 😁
Wiem, że ty masz cesarkę w planie, ja póki co poród naturalny także muszę się dogadać z lokatorem w brzuchu :D
Mam nadzieję, że długo nie zabawię w szpitalu, że potrzymają nas tyle ile muszą i sio do domu. Ani się tam wyspać, ani spokoju ogólnego, ani bez osób postronnych budować więź z maleństwem, czasem to nawet takie mamusie na sali się trafią co już 3-4 dziecko i one wszystko wiedzą i oceniają każdy twój ruch 🤦‍♀️ A ja nie lubię jak ktoś mnie obserwuje (patrzy na ręce) i jeszcze daje "dobre rady
Aaaa heheheh no oby bo mi w szpitalu mówili że robią w 39tyg cc ale lekarz mówi żebym zagadała to może zrobią przed świetami - bo przed pandemią normalnie robili 38 tydz albo39 tydz do wyboru.
Ja też wolałabym leżeć na sali 2 max 3 osobowej, bo jak jest więcej osób to zero swobody i komfortu.
Nie lubię takich bab mądralińskich.
Pamiętam jak młodszego urodziłam to dziewczyny pytały czy pokaże jak się przewija, mówiłam że mogę pomóc ale lepiej żeby pokazała położna ( swoje to swoje dziecko - a po za tym mogę pogadać podzielić się doświadczeniem ale jak ktoś chce ). Choć ja jak rodziłam i leżałam na 5osobowej to zajmowałam się sobą i dzieckiem. Ewentualnie sobie pilnowałyśmy dzieci na zmianę jak któraś szła do toalety.
 
reklama
Hej 🙂
ja dzisiaj już od 4.30 na nogach, spać nie mogłam. Zjadłam śniadanie i wzięłam się za sprzątanie, nawet dwa okna już umyłam 🙈 chata na błysk, teraz zjadłam i myślałam że się zdrzemnę ale jak na złość mi się nie chce 😭 a na 17 przyjeżdża kuzyn i szwagra dzieci, bo mój młodszy dzisiaj kończy 13lat 😁 wczoraj robiłam torta i dwa ciasta.
 

Załączniki

  • received_3674371812689579.jpeg
    received_3674371812689579.jpeg
    210,4 KB · Wyświetleń: 81
Hej dziewczyny !
Ja dzisiaj po USG. Poprzednie miałam 2 tygodnie temu... Mała była ułożona pośladkowo i szykowała się cesarka. Dzisiaj już była odwrócona główką do dołu. Wstyd mi się przyznać...ale nastawiłam się już trochę na CC i teraz mega się boję porodu naturalnego...

Dodatkowo.. 2 tyg. temu mi powiedzieli, że Mała waży 1900 g a dzisiaj, że 2600 g. Przecież ponoć to niemożliwe żeby aż tyle w ciągu 2 tygodni...
 
Hej dziewczyny !
Ja dzisiaj po USG. Poprzednie miałam 2 tygodnie temu... Mała była ułożona pośladkowo i szykowała się cesarka. Dzisiaj już była odwrócona główką do dołu. Wstyd mi się przyznać...ale nastawiłam się już trochę na CC i teraz mega się boję porodu naturalnego...

Dodatkowo.. 2 tyg. temu mi powiedzieli, że Mała waży 1900 g a dzisiaj, że 2600 g. Przecież ponoć to niemożliwe żeby aż tyle w ciągu 2 tygodni...
Może możliwe... u mnie w ciągu 3 tygodni z niecałych 2kg zrobiły się 3kg ;) też nie chciałam uwierzyć i boję się z każdym dniem coraz bardziej, że nie urodzę...
 
@PasiastyOgon to jakieś turbopryspieszenie te nasze maluchy mają teraz.. a który Ty masz tydzień ?

Dziewczyny co robicie, żeby się fizycznie do porodu przygotować ? Robicie jakieś ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia dna miednicy ? Możecie polecić jakiś filmik instrukatażowy na YT ?

Czy któraś pije np. olej z wiesiołka ?
 
@edey teraz 37+1. 3kg były na ostatniej wizycie 36+1. Poprzedni urodził się 36+2 i panikowałam, że teraz też będzie wcześniej, a tu widzę, że nie dość, że większa to jeszcze się młodej nie spieszy...

Ćwiczenia miałam robić, ale dwulatek wysysa ze mnie energię, do tego jakieś skurcze, bóle i jakoś brak motywacji. Miałam też w planach masaż krocza, ale też nie idzie ;)
 
@PasiastyOgon to jakieś turbopryspieszenie te nasze maluchy mają teraz.. a który Ty masz tydzień ?

Dziewczyny co robicie, żeby się fizycznie do porodu przygotować ? Robicie jakieś ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia dna miednicy ? Możecie polecić jakiś filmik instrukatażowy na YT ?

Czy któraś pije np. olej z wiesiołka ?
Ja tez miałam ćwiczyć oddychanie, masaż pochwy i wgl wszystko no ale nie wyszło, jedynie parę razy oddychanie cwiczylam 🙄🤣 a co do olejku to ja raz łyknęłam i zaraz wszystko zwróciłam także czekam do 38tygodnia (w sobotę) i zaczynam go dopochwowo wsadzać na noc
 
Dzisiaj nie śpię od 3 🙈🤷 to jest już obłęd. A jak chciałam się zdrzemnąć po 6 to już mój prawie 4latek wstał i ...cóż...😅 Tak już od kilku tygodni.
Ja tak miałam wczoraj że nie spałam od 4 .🙈 ciekawe kiedy się wyśpimy 🤷‍♀️


Ja za to dzisiaj spałam jak zabita odespałam nie przespaną noc - ale oczywiście dwa razy wstawałam do wc ale to na śpiocha 😂

Co do ćwiczeń też miałam zamiar 🙈 ale oczywiście weny brak 🙉 mam nadzieję, że jak już pozwolą po cc trochę zacznę 😁
 
reklama
U mnie z ćwiczeniami jak u was, wiem że powinnam, ale jakoś ciągle brak czasu, energii. Chociaż mięśnie kegla ćwiczę co 2-3 dni. Miałam sobie robić masaż krocza, ale skończyło się na dwóch razach 🤦‍♀️

W nocy budzę się co 3h, straciłam już nadzieje że uda mi się przespać chociaż pół nocy przed porodem.
Już się cieszyłam, że zgaga odpuszcza bo brzuch się opuścił, a od 2 dni mam wrażenie że się nasiliła. 🤔

Idę zaraz na krótki spacer, bo za długo jak chodzę to brzuch twardnieje, boli kręgosłup i ogólnie czuje się jak po maratonie, zadyszka jak u emeryta.

A o co chodzi z tym wiesiołkiem? to jest na przyspieszenie porodu czy jak?
 
Do góry