reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

To ja dziś po wizycie. Serduszko ładnie biło. USG 17 listopada
 

Załączniki

  • IMG_20201022_120221.jpg
    IMG_20201022_120221.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 57
reklama
Ja szczepiłam 5w1 + pneumokoki +rotawirusy. Dodatkowo zmieniałam małemu szczepienie WZW B (pierwsze, które dostaje po porodzie) z EUVAX na Engerix.
 
Co to wgl jest i skąd wiesz ze nie masz przeciwciał? Ja nawet nie wiem 🤷🏼‍♀️🤔
W pierwszej ciąży na NFZ nikt mi tego nie badał, a teraz prywatnie lekarz zlecił no i wyszło, że nie przechodziłam. Naczytałam się, że 70% dzieci chodzących do żłobka/przedszkola to przechodzi, często bezobjawowo no i teraz strach lekki jest ;) mógł mi nie zlecać tych badań :D
 
a wy nie szczepicie dzieci na choroby zakaźne takie jak ospa, odra, czy świnka? 🤔 mój ma rok i jest na wszystko zaszczepiony, bo te choroby można złapać wszędzie, nie tylko w żłobku, czy przedszkolu
Tak na to szczepimy masz racje ale niektorzy nie szczepia,no i np na ospew wietrzna tez tu sie nie szczepi obowiazkowo.pamietam jak filipinka z mojej pracy panikowala ze ona w ciazy a moze zlapac ospe a nigdy nie miala
 
My szczepiliśmy 6w1 i trochę żałowałam teraz będę szczepić 5w1
No ale temat szczepień jest jak temat karmień piersia i porodów ile ludzi tyle opinii :)
no mój synek też miał te 5w1 właśnie i ogólnie ma szczepienia na wszystko poza grypą, ale u mnie moja mama szczepi dzieci w naszej całej rodzinie, więc mam do niej zaufanie i wiem, że krzywdy by nie zrobiła nikomu 😊
 
Tak na to szczepimy masz racje ale niektorzy nie szczepia,no i np na ospew wietrzna tez tu sie nie szczepi obowiazkowo.pamietam jak filipinka z mojej pracy panikowala ze ona w ciazy a moze zlapac ospe a nigdy nie miala
no my mamy to szczęście, że u nas to pilnuje tego moja mama, bo jest pielęgniarką i szczepi od lat, także tylko dzwoni, że trzeba przyjechać z małym na szczepienie 😉 no i plus dzięki temu też taki, że nie płacimy za szczepienia, a wiem, że nie jest to tania "rozrywka"
 
Polskie Towarzystwo ginekologiczne nie rekomenduje tego badania, dlatego mi lekarz Luxmedzie nie zleciła, mimo ze mam w pakiecie i prosilam, ale nie ma ich karcie ciąży, ale lekarka prywatna jak najbardziej zlecila. Nie chorowalam nigdy, nawet nie wiem do końca co oznacza i jak sie zarazić 🤷‍♀️, oprocz od dzieci.
Ja w ogóle o tym nie słyszałam 🤷‍♀️ Zresztą tyle tego jest, że głowa mała...
 
reklama
Do góry