reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Ja chodziłam do wielu innych na NFZ i nie płaciłam za badania a u tego co jestem to płacę. Muszę się jego aż zapytać jak to jest z tym wszystkim.
No bardzo dziwna sprawa, na innym forum widziałam dyskusje w tym temacie i tam wręcz padały sugestie skarg do NFZ, bo skoro sie chodzi na NFZ to jakim prawem masz płacić za badania... może sprobuj sie dowiedzieć w NFZ właśnie? Na infolinii, o ile sie dodzwonisz... w każdym razie fakt, ze pominął totalnie usg w 11-14 tygodniu to dla mnie juz dziwna sprawa😐 na tym etapie pewnie jak juz tu wyczytałas, mierzy sie przeziernosc karku, lekarz informuje o możliwość wykonania badań prenatalnych itd. Przecież kobieta może być zielona w tym temacie i lekarz jest chyba po to, żeby Cię poinformować o takich opcjach...🤔
 
reklama
Dziewczyny wiem ze chyba było już o tym ale nie mogę znaleźć. Czy możecie napisać jakie witaminy / preparaty stosujecie ? Czy wasi lekarze są wszyscy na tak odnośnie witamin? I zalecają ?
 
Och, tak. Mama nam to zawsze robiła i generalnie się sprawdza w naszej rodzinie :)
Nawet mamy kuzynka, która nie wierzyła, że może mieć 6 dzieci, to aż tyle ich ma [emoji85]
U mnie wychodziła dziewczynka i mam nadzieję, że się to potwierdzi [emoji846]
A znacie dziewczyny ta wróżbę z obrączki i nitki ? [emoji23] z moich obserwacji zawsze się sprawdza od dawien dawna [emoji23] np mój kuzyn miał problemy z jądrami od dziecka , lekarze mowili ze nie będzie mógł mieć dzieci i faktycznie nic mu nie wychodzi .... nam np wychodziło zawsze dziewczynka chłopiec dziewczynka, No i teraz mieszka dziewuszka w brzuchu [emoji23][emoji3590]
 
Dziewczyny wiem ze chyba było już o tym ale nie mogę znaleźć. Czy możecie napisać jakie witaminy / preparaty stosujecie ? Czy wasi lekarze są wszyscy na tak odnośnie witamin? I zalecają ?
Ja obecnie biorę Duphavit Pregna ale bardziej dla własnego spokoju niż z zalecenia lekarza. Ale Duphavit poleciła mi właśnie ginekolog - powiedziała że jak mam coś brać to ona poleca właśnie to😉
 
No bardzo dziwna sprawa, na innym forum widziałam dyskusje w tym temacie i tam wręcz padały sugestie skarg do NFZ, bo skoro sie chodzi na NFZ to jakim prawem masz płacić za badania... może sprobuj sie dowiedzieć w NFZ właśnie? Na infolinii, o ile sie dodzwonisz... w każdym razie fakt, ze pominął totalnie usg w 11-14 tygodniu to dla mnie juz dziwna sprawa😐 na tym etapie pewnie jak juz tu wyczytałas, mierzy sie przeziernosc karku, lekarz informuje o możliwość wykonania badań prenatalnych itd. Przecież kobieta może być zielona w tym temacie i lekarz jest chyba po to, żeby Cię poinformować o takich opcjach...🤔
Zadzwonię na infolinię i się zapytam. Dziękuję za cenne wskazówki. Co do prenatalnych to nawet nie wspomniał o tym. Ja czasem mam wrażenie że jemu chodzi o kasę z tych badań i wizytę a resztę ma w nosie ☹️. W każdym razie dziękuję za poświęcony czas.
 
Cześć dziewczyny. Chce się zapytać czy któraś z was też tak ma może, że np bardzo chciała córeczkę a okazało się że synek i ciężko się z tym pogodzić albo odwrotnie? Tylko proszę nie hejtowac

hej ;) my byliśmy pewni ze będzie chłopiec ;) ale na prenatalnym Pan Doktor zasugerował dziewczynkę i sama nie wiem co myśleć :) także Cię rozumiem i to nic złego tak czy siak i tak będziemy w nich zakochane bez różnicy na płeć :))
 
reklama
Ja tez😜 nienawidzę ich i w nich czułabym sie jeszcze bardziej głupio niż jakbym miała gołym tyłkiem świecić 😁 stopy mam w rozmiarze 36, czasem nawet i 35, wiec te jednorazowe kapcie są za duze i spadają mi ze stop. Wiec od łazienki na fotel idę w skarpetkach (latem normalnie w sandałach czy innych lekkich butach). A jesli chodzi o ciuchy to mam kilka długich rozpisanych bluz, wiec i tyłek zakryją, i łatwo brzuch wystawić do usg itd.
Pod koniec pierwszej ciazy były straszne upały. Sukienek nie chciałam na wizyty, bo jakoś przy usg nie lubiłam lezec w majtkach, żeby sobie je gin oglądał😂 z kolei jak miałam krótkie spodenki to wtedy koszulka krótka dość. I jednak swobodniej sie czułam w tych spodenkach do usg, a do fotela isc z gołym tyłkiem niż do usg świecić majtkami😁
Jesli teraz jetsem w sukience, to nie trzeba, ale jak w spodniach, to ja wole założyć tą spodniczke, jakos penwiej sie czuje niz w samych majtkach czy goła pupa. Ale dlatego ze lekarz sprawdza szyjke, to mam tez na chwilę od dołu. A Dzidzia ❤ przez brzuch.
 
Do góry