reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

reklama
My urodziny za miesiąc najprawdopodobniej będą tylko babcie i dziadek i chrzestna na urodzinkach. Myslalam nad pieczeniem tortu ale znając moje beztalencie to wole zamowic w cukierni sprawdzony 😅 moje wyczyny to tylko kopiec kreta (z torebki) biszkopt i murzynek. Z czego jeden murzynek wogole mi nie wyszedl. Polecam dla takich jak ja ciasto bez pieczenia: 3bit.

Obudzilam się przed 7, pojechalam na badania, do kadr i do przychodni. W przychodni okazalo się że lekarz nie ma dla mnie chwili żeby wypisac samo zwolnienie i mają do mnie dzwonić. Najgorsze jest to że jestem bardzo śpiąca i boli mnie głowa. Odliczam czas do drzemki syna żeby położyć się z nim, ale znając zycie będą dzwonić z przychodni w tym czasie..

@Mama2018mama Wszystkiego najlepszego, dużo zdrówka😙
My pierwsze urodziny synka obchodziliśmy we troje bo był lockdown ale tort z cukierni był. Obawiam się że drugie urodzinki Naszego brzdąca też nie będą huczne bo będę na końcówce ciąży (mój brzdąc z 5 kwietnia a termin mam na 15go). W trzecie urodziny będziemy musieli to wszystko nadrobić😉
 
My pierwsze urodziny synka obchodziliśmy we troje bo był lockdown ale tort z cukierni był. Obawiam się że drugie urodzinki Naszego brzdąca też nie będą huczne bo będę na końcówce ciąży (mój brzdąc z 5 kwietnia a termin mam na 15go). W trzecie urodziny będziemy musieli to wszystko nadrobić😉
U nas 2 stycznia 3 latka i też niewiem jak to będzie... Pierwsze urodziny były na 24 os ale to dlatego ze najbliższych tyle osób mam których wypadało zaprosić, drugie na 16 osób a 3 to niewiem też pewnie by były na tyle ale czy to się uda...
 
Cześć dziewczyny witam się z Wami w nowym tygodniu :) dzis u mnie od rana same przyjemności ponieważ świętuję swoje 30 urodziny 😊😊😊 syn zaśpiewał mi już z milion razy sto lat :D dostałam super prezenty a o 17 mam zamiar świętować z synem tesciowa i mezem tortilla, dla nich winkiem, goframi i szarlotka 🥰🥰 tortów nie lubimy więc szarloteczka czeka ale mam chęć na tą tortille już bym zjadla. 🤣🤣🤣

U nas jutro takie usg standardowe u mojego gina, wizyta kontrolna :) Moj maz wczoraj przyszedł zestresowany, jak on będzie odganiał chłopaków od naszej Anastazji która mieszka jeszcze w brzuchu 🤣🤣 jakos o syna się nie martwi 🤣🤣🤣🤣
Oooo wspaniały dzień! NAJ NAJ NAJlepszego, zdrowia dla Ciebie i Anastazji, szczęścia, spełnienia marzeń i samych pięknych dni z NAJblizszymi ❤🌷🥧🥂🍾(picollo)! Buziaki urodzinowe 😘😘😘
 
Z 2 tyg temu pisałam, że do biura przyszła jakaś dziewczyna po łóżeczko, bo pomyliła klatki. To właśnie przed chwilą dzwoni do nas jakiś koleś i się pyta koleżanki, czy to pani Magda, ta patrzy na mnie i pyta się o co chodzi, a on, że przyjechał po łóżeczko 😂 Nie wiem, czy nie zacząć się bać 😂
 
Hej ja też że Śląska :) jakieś pół godz do Katowic mam :) co do porodówki w Knurowie to siostra w lutym rodziła i jak nam, zdjęcia wysyłała to oddzial ginekologiczny położniczy to masakra czasy PRL, w sensie o opiece nie gadała jak było ale chyba zadowolona była. Ja będę rodziła w Żorach rodziłam już dwójkę dzieci tam zadowolona byłam z opieki itd i tym razem też tam chce rodzic :) Nawet na stronie internetowej pisze ze podczas pandemii mąż może z tobą rodzic potem po porodzie być dwie godz No i tyle bo potem odwiedzin nie ma No ale lepsze to niż nic bo w niektórych szpitalach to mąż ciebie i dziecko widzi jak wychodzicie ze szpitala, czyli nie ma go podczas porodu.
Ja właśnie weszłam na stronę Gliwickiego szpitala - a tam od 15.10 odwołali porody rodzinne i kangurowanie taty po cc.
Myśle, że co do rodzinnych porodów to teraz już niczego nie można być pewnym :(

Dzięki za to ostrzeżenie o Knurowie :) będe się trzymać z daleka :) jeszcze pamietam jak w starym szpitalu w Zabrzu musiałam po cesarce wchodzić pod prysznic z brodzikiem do wysokości kolan. Myślałam ze umrę... próbując tak wysoko podnieść nogę. Problem sprawiało mi nawet dojście od muszli do umywalki podpierając się ścianami... a w starym budownictwie ktoś pomyślał ze to po przeciwny h kątach łazienki zrobią!

Dziewczyny w macie jakiś sprawdzony przepis na tort? Mój mały ma za chwilkę urodzinki i tak się zastanawiam czy nie spróbować sama zrobić 🤔🤔, póki co to chwilowy pomysł 🤣ale może bym skorzystała ze sprawdzonego przepisu..
Pati, ja robię mój ukochany biszkopt i przekładam kremem z bitej śmietany i mascarpone w równych proporcjach, dosłodzone cukrem pudrem. Krem można tez zaromatyzowac - dodać troszkę soku wyciśniętego z owoców (ja lubię np z porzeczek żeby trochę kwacha dodać).
W krem można powtykac owoce (pycha z malinami).

Biszkopt ponczuje zielona herbata z chytryną, żeby bez alko było. Przed warstwą kremu lubię smyrnąć cieniutko np powidłami z malin dla podkręcenia smaku.

Zwykle torty robię dla dziecka, wiec obładam masą maślaną i na to lukier plastyczny (ale kupny, mniej z nim roboty).

Tu torty dla synka z tego i poprzedniego roku, nie pytajcie o ulubione bajki :D
B8515823-D754-4185-AC52-6CC53D97F844.jpegBE094004-8C15-4680-A5F1-F1E3B1CC8194.png
 
reklama
Cześć dziewczyny witam się z Wami w nowym tygodniu :) dzis u mnie od rana same przyjemności ponieważ świętuję swoje 30 urodziny 😊😊😊 syn zaśpiewał mi już z milion razy sto lat :D dostałam super prezenty a o 17 mam zamiar świętować z synem tesciowa i mezem tortilla, dla nich winkiem, goframi i szarlotka 🥰🥰 tortów nie lubimy więc szarloteczka czeka ale mam chęć na tą tortille już bym zjadla. 🤣🤣🤣

U nas jutro takie usg standardowe u mojego gina, wizyta kontrolna :) Moj maz wczoraj przyszedł zestresowany, jak on będzie odganiał chłopaków od naszej Anastazji która mieszka jeszcze w brzuchu 🤣🤣 jakos o syna się nie martwi 🤣🤣🤣🤣
Wszystkiego Najlepszego :))))
 
Do góry