reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Powiem Ci, że ja miałam podobna sytuacje, ponieważ jedyny wolny termin w enel med miałam w terminie wg OM 13+6, a na wizycie okazało się że jestem już 14+4 i dr powiedział, że to już zbyt późna ciąża na ocenę najważniejszych parametrów. Na szczęście byłam też wcześniej w 13+1 prywatnie na prenatalnym (choć wtedy myślałam, że jestem w 12+4)😛 i na szczęście wszystko udało się ładnie zmierzyć.
Gdyby Twój termin faktycznie pokrywał się z OM to by było ok, ale nigdy nic nie wiadomo. Może spróbuj przepisać się na wcześniejszy termin? No a jak się nie uda to życzę Ci żeby jednak wszystko było ok i udało się wszystko pięknie zmierzyć 😊
Właśnie nie mają, trochę w tym mojej winy, bo do dzisiaj się zastanawiałam czy robić czy nie, w końcu się zdecydowałam i tylko taki dostałam termin :)
Dzięki za dobre słowo :) też mam nadzieję, że jednak będzie ok.
 
reklama
Ja dzisiaj robiłam badania krew,mocz żeby mieć już na sobotnią wizytę i tak moje pH to 8
Czyli niby na chłopaka tak ? 😁 I chiński kalendarz niby też chłopaka pokazuje
Ciekawe co na usg zobaczę 😋
A to jak wysoko pH moczu to chłopak? :D ja przy zeszłym badaniu tez pH 8, osttanio aż 9... ale myśle ze jakis błąd w badaniu próbki... ale w poprzedniej ciąży tez miałam pH bliskie 8 zawsze i była córka ;p
Chociaż w tej czuje, ze będzie syn :D


Witaj ja mam termin na 21 kwietnia u mnie zdiagnozowano cukrzycę ciążową (krzywa cukrowa wykazała podwyższony wynik na czczo i po 2 godz) od ponad 2 tygodni mierze cukry 4 razy na dobę wyniki są w według mnie w normach. Jutro mam wizytę u diabetologa i wszystko się okaże.
Robiłam też badanie na hemoglobinę glikowaną i wynik mam 5,3% gdzie normy są 4-6. Co do diety to jem normalnie ograniczam tylko cukier (nie słodzę) i nie jem ogromnych porcji bo wtedy to cukry miałam po160. Więc jadam częściej i małe porcje. Czasami pozwalam sobie okazjonalnie np. na pół pączka + ciasteczko maślane (wynik na glukometrze 110) więc źle nie jest. Najgorsze że trzeba pamiętać i po godzinie się kłuć 😪
Ja oficjalnie zdiagnozowanej nie mam, ale tez już zamówiłam glukometr i chce mierzyć rano, bo to ten mi wyszedł wysoki. Ja na razie dietę trzymam w miarę ścisła, wyeliminowalam białe pieczywo, kupuje tylko chleb o niskim ig, nie jem ziemniaków, frytek, białego ryżu. Całkiem wyeliminowalam słodycze i ogólnie cukier. Pewnie jak przyjdzie glukometr i będą te cukry w porządku to sobie pozwole od czasu do czasu na małe grzeszki, ale myśle ze takie zdrowsze odżywianie tylko na dobre mi wyjdzie. :)


Moja historia wygląda dokładnie jak Twoja i jeszcze mamy dokładnie ten sam dzien ciazy i porodu! Tak samo wyniki krzywej na granicy. Ograniczam cukry, ale nie wiem co jesc, bo mam wstręt do wszystkiego.
Ooo bratnia dusza <3
Tez mam problem z tym co jeść... tzn z obiadami, bo do tej pory gotowałam typowa kuchnie polska, czyli ziemniaczki, fryteczki, kluski śląskie, schabowe, mielone, ewentualne jakieś dania z białym ryżem, a teraz tych rzeczy jeść nie powinnam... a nie umiem gotować potraw np z kaszami, nie jem tez ryb ani twarogów. Za warzywami tez nie przepadam, zawsze nadrabialam zupami krem, a teraz ani zupy krem z marchewki, ani z buraków, bo to tez produkty o wysokim ig... i tak szukam ciagle przepisów i kombinuje.
 
reklama
Do góry