reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

@magnolia1505 - nie że się czepiam, ale dalej nie rozumiem. W sensie chodzi Ci o to, że łatwiej zapiąć fotelik 0-12 kg na bazie a nie na pasy?
W ogóle jakbym miała żyć w takich warunkach jak Ty, to bym z domu nie wychodziła. Zmarzluchem jestem :p
Myślałam, że mówimy o wyciąganiu dziecka z fotelika i trzymaniu dziecka na rękach. Tak czy siak to u mnie najlepiej sprawdza się taki z baza, mowie o tym 0-13 bo jest tylko klik klik,a jakbym miała jeszcze oplatać pasami, to trwało by to długo. Oczywiście lato to inna sprawa, ale tutaj zima trwa dobre pol roku, wiec bardziej to biore pod uwagę. Tez jestem zmarzluch, ale co zrobić
Łóżeczko kupiłam używane na olx. W super stanie i z szuflada. Dokupiłam dobry materac. To, które mi się podobało kosztowało prawie 1500 zł. Bez materaca i reszty.

@magnolia1505 podobno w Volvo xc90 zmieścisz 3 foteliki w drugim rzędzie. Chcę jechać to sprawdzić.

@kika1kika nie wyobrażam sobie wytargiwac noworodka z fotelika. Bezpieczniejszy jest w łupinę. Starsze dziecko samo wyjdzie, ale póki nie chodzi najbezpieczniejsze są łupinki. Oczywiście do limitu wagowego lub póki główka nie wystaje ponad.

Ciężka orka z tą dietą szczególnie jak reszcie domowników robisz "normalne" posiłki. Zastanawiam się poważnie nad dieta pudełkową. Koszt trochę odstrasza, ale mam zamiar przeliczyć to co teraz robie+mój czas i zobaczymy... Póki co zamówiłam na próbę na 3 dni od poniedziałku.
Tak myślę, że zmieszczą się trzy foteliki, ale teraz mam inne auto nie wiem czy zmienimy i kiedy bo mi tam nie zależy :-) lubie te które mam teraz. Poza tym jedna corka juz wyrasta z fotelików, mogłaby podróżować bez wiec sie nie martwię.
 
reklama
Łóżeczko kupiłam używane na olx. W super stanie i z szuflada. Dokupiłam dobry materac. To, które mi się podobało kosztowało prawie 1500 zł. Bez materaca i reszty.

@magnolia1505 podobno w Volvo xc90 zmieścisz 3 foteliki w drugim rzędzie. Chcę jechać to sprawdzić.

@kika1kika nie wyobrażam sobie wytargiwac noworodka z fotelika. Bezpieczniejszy jest w łupinę. Starsze dziecko samo wyjdzie, ale póki nie chodzi najbezpieczniejsze są łupinki. Oczywiście do limitu wagowego lub póki główka nie wystaje ponad.

Ciężka orka z tą dietą szczególnie jak reszcie domowników robisz "normalne" posiłki. Zastanawiam się poważnie nad dieta pudełkową. Koszt trochę odstrasza, ale mam zamiar przeliczyć to co teraz robie+mój czas i zobaczymy... Póki co zamówiłam na próbę na 3 dni od poniedziałku.
Ja też zaczynam rozważać pudełka dla siebie... Niestety muszę gotować osobno obiad córce bo to wybredne jest [emoji1751] mój póki co je obiady te same co ja zobaczymy jak długo [emoji23] Daj znać jak wrażenia po tym co zamówiłaś :)
 
@LaetitiaAinos - nigdy, z żadnym dzieckiem nie miałam problemu z bezpiecznym wyjęciem z fotelika 0-12 zapinanego na pasy. To, że Tobie to się wydaje problematyczne, to nie znaczy, że innym też musi sprawiać trudność. Inna rzecz, że bardzo często po prostu wyjmowałam fotelik razem z dzieckiem i z nim szłam do mieszkania. Nikt mi bzdur nie opowiadał. Czytałam dużo na temat fotelików i doszkalałam się od znajomej, która siedzi w branży. W mojej wypowiedzi (początkowej) chodziło o to, że dla bezpieczeństwa dziecka nie trzeba wydawać miliona monet. Dobre i nowe, z 4 gwiazdkami ADAC lub 5 foteliki 0-12 można dostać za kilkaset złotych. Nie trzeba mieć bazy, ale jak ktoś chce, to kto mu broni?
 
Jak ph 6 to co wychodzi?
Niby dziewczynka 🤔.

Aż sprawdziłam jak miałam w poprzedniej. Chiński pokazywał chłopca, ph miałam ciągle 6,5 więc tak pomiędzy 😂. Nie mogę oglądać takich rzeczy bo za dużo wtedy myślę 😅.

Przeglądając książeczkę ciążową.. W całej ciąży przytyłam 10 kg, ale kluczowe jest to, że zaczynałam z wagą o 10 kg większą niż teraz 😮
 
@Majjka. w sumie mnie pocieszyłaś ta waga przed i w trakcie ciąży. Zaczęłam z tym samym 10 kg obciążeniem i wciąż spada 😅 ciekawe czy uda mi się dobić do +10kg? Idealnie byłoby z 13, ale patrząc na wagę urodzeniowa moich dzieci, to chyba trochę za dużo będzie.

@m.art. Rób jak sobie chcesz. Twoje dzieci. Moja siostra też z branży, ale nie będę się licytować 😂 tylko nie wprowadzaj innych w błąd.

@magdula36 lekarz przed samym wyjściem prosi o przyniesienie fotelika samochodowego. Wkładasz do niego noworodka i czekasz z 15 min obserwując malucha.
 
reklama
Co do wyprawki, to my też nie mamy zupełnie nic. :) Nie ma sensu kupować na razie, bo za tydzień przeprowadzka, ale jeszcze nie do końca wykończone mieszkanie będzie. Myślę że dopiero listopad tak na spokojnie już będzie. Mąż mówił, że po Nowym Roku zaczniemy kompletować. :) Zacznę od zapytania cioci o gondolę (kupowała 5 lat temu), za jakąś niższą cenę, a może sprezentuje, kto wie. :) Jeszcze teściowa ma sporo ubranek, bo kupowała w sh już dawno, bo ładne, a pozostałe wnuczki już starsze. Będę jednak selekcjonować rzeczy, bo planuję w niektóre style nie wchodzić. :) Potem dopiero będę patrzeć co dokupić.

A już wcześniej myślę, już na spokojnie w mieszkaniu obserwować grupę osiedla, bo jest nowe i sporo osób oddaje zabawki, książeczki za darmo. Też nie będę brać jak leci, bo grających zabawek nie lubię. Poza tym będę wyszukiwać darmowych próbek dla mam w internecie. :p I dopiero od stycznia zakupy po weryfikacji czego brakuje.
 
Do góry