reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

reklama
Co do żłobka to u nas obyło się bez - babcia dostawała malucha na 3 godzinny dyżur :)
Jako 3 latek poszedł do przedszkola - ale na 4 godzinki :) ja uważam ze w sam raz. Bo mam typa niejadka... który jako maluch miał refluks... do 3 lat dzień bez wymiotów u nas to było święto lasu. Wiec jak poszedł do przedszkola to tam w zasadzie nic nie jadł :)

Myśle ze z tym żłobkiem, wiele zależy od dziecka :) jedne są na to szybciej gotowe i akceptują dłuższy pobyt, inne nie :)
Na początek myśle że ważna jest właśnie systematyczność, żeby malucha nauczyć nowego planu dnia :)
 
@Patii_666 mieszkasz we francji? 😂 tam też środy wolne

Moja poszła do żłobka jak miała 14 miesięcy, bo ja czułam, że jak nie wrócę do pracy to zwariuje i w pracy odżyłam, ale po roku czasu z koroną i chorobami, gdzie potrafiła być tylko tydzień w żłobku na miesiąc, dalej nie jest zadowolona z tego, że musi chodzić, pomimo tego, że później się tam super bawi. I po tym roku też nie widzę, by była jakoś bardziej otwarta na dzieci i chciała się dzielić, ale może mi się trafił trudny przypadek ;) Ja twierdzę, że krzywdy tam nie ma, a może się lepiej rozwijać, bo ja tyle cierpliwości i pomysłów nie mam, nie mówiąc o tym jak jedna opiekunka pięknie śpiewa 😍 i później moja w domu też tańczy i śpiewa :)
W Holandii 🤣, dokładnie o to nam też chodzi, ja widzę że mały potrzebuje już kontaktu z dziećmi, widzę że się nudzi że mną i może dlatego zaczyna mnie testować na każdy sposób, a tak to pójdzie, rozwinie się, wróci wymęczony i nie będzie miał w głowie tyłu psot, tymbardziej w czasie gdzie ja teraz kompletnie do niczego się nie nadaje 🤷🏼‍♀️🤢 myślę że to jest jego czas jest bardzo otwarty do dzieci i bardzo do nich ciągnie więc nie chcę żeby to gdzieś zginęło..
 
reklama
Do góry