reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Kiedyś tez kupiłam prędzej 😉
Potem to spaliłam bo przypominało mi jedno 😓😓
Od tamtej pory nic prędzej 10 tyg nie kupie 😉 to zależy kto jakie miał ciąże ... po stratach ciężej jest być spokojnym ....
Ja to raczej dopiero po prenatalnych w 13tc odważę się cokolwiek kupić... o tym ze serduszko przestało bić dowiedziałam się na wizycie dopiero w 11tc :(

Nie za dobrze, pęcherzyk jest ale trochę mały jak na ten etap .zaledwie 3 mm.- 6+0tc.nie wiadomo czy coś z tego będzie. Narazie kwas foliowy i wizyta za 2 tyg.wtedy już powinno być serce ,a jak nie będzie i krwawienia tez nie dostanę to wiadomo-szpital i czyszczenie .tsh 2.345 narazie bez tabl.powiedział że do 3 może być jeśli nie mam problemów z tarczyca.
Tak że na spokojnie. Powiedział że decyzja o pracy była słuszna ze ją podjęłam tak że czekamy ..czekamy.
emoji4.png
emoji4.png
To będą trudne 2 tygodnie, ale dasz radę :) może ciąża jest młodsza. U mnie w każdej ciąży była ona młodsza niż z om i tez miałam pusty pęcherzyk i czekałam 2 tygodnie na serduszko :)

Wróciłam niedawno z laboratorium: robiłam betę i progesteron. Mam nadzieje, ze ładnie urosły.
 
reklama
Boze dziewczyny,piecze mnie gardlo,przelyk,nigdy czegos takiego nie mialam,czy to jakis refluks czy cos?co sie z tym robi?jakies domowe sposoby?
 
Cześć laseczki 💙🤍💙
Dzień trzeci bez większych komplikacji 😉 robię swoje z jeszcze większa energia 🤩😅 tak w ciąży to ja mogę chodzić 😅😅😂 powodzenia na wizytach i na betach 😉
Muszę wam się do czegoś przyznać .,.. jak byłam na wrzesniowkach to tam chyba było z 6 kobiet z bliźniakami 😄🤷🏻‍♀️ normalnie wysyp 😉
 
Podwójne gratulacje:p
Witam wszystkich [emoji846] czytam was odkąd test wyszedł mi pozytywny a to już będzie ze 3 tygodnie. Nie chciałam wcześniej pisać, dopiero wczoraj miałam wizytę u lekarza i do tej pory jestem w szoku bo będą bliźniaki [emoji33][emoji33][emoji33] a szukał jeszcze trzeciego, bo jakiś cień mu mignął ale zostało przy dwójce maluchów [emoji14], cieszę się ale jestem przerażona jednocześnie, jak się otrząsnę napiszę coś więcej o sobie [emoji2960]
 
Kurde wy wszystkie macie mdłości, objawy, bóle A ja nic:p jakbym w ciąży nie była, bo prawda dziś 4+5 więc może dopiero będą, jednak to zastanawiające xD
 
reklama
Boze dziewczyny,piecze mnie gardlo,przelyk,nigdy czegos takiego nie mialam,czy to jakis refluks czy cos?co sie z tym robi?jakies domowe sposoby?
Kochana, temat refluksu przerabiałam od marca do czerwca. Przez covida nikt mnie nie mógł zdiagnozować, zaczęło sie od duszności i pieczenia w przełyku i gardle... wiec robiłam sobie kwarantanne od wszystkich, bo sie bałam, ze covida złapałam😱 w końcu po kilku miesiącach miałam gastroskopię, wyszedł łagodny refluks i zapalenie żołądka. No wiec kwestie są 2-te objawy mogą być i z zakwaszenia organizmu i z niedokwaszenia. I weź tu zgaduj co u Ciebie jest... aczkolwiek w ciazy raczej to kwestia zakwaszenia, bo więcej kwasów sie wydziela. Najlepsza metoda jest dieta oraz tryb życia. 5-6 niedużych posiłków. Po jedzeniu unikanie uciskania brzucha i pozycji pochylania sie itd. Po jedzeniu ze 2-3 h nie kłaść sie na płasko, bo będzie wracac do przełyku. Można pic siemię lniane, tez na czczo. Albo zmielone albo zrobić kisiel z ziaren-zalać łyżkę siemienia gorąca woda i odczekać z pół godziny. Ponadto niektórym pomaga szklanka mleka i tez migdały, ale nie dużo bo są tluste. Unikaj tez „chamskich” słodyczy, typu z duża ilością kremów, zwłaszcza tłustych. No i tez smażonego powinno sie unikać. Mi baaardzo nasila objawy pozycja siedząca 😱 jak chodzę do pracy w jeansach to w czwartek juz mam tak nasilone objawy, ze ciężka sprawa (praca siedząca przy kompie). Wtedy jakiestam ciśnienie na brzuch sie robi i dlatego refluks sie nasila, aż sie boje co będzie jak brzuch będzie ogromny i uciskający. A z leków dozwolonych dla ciężarnych Gaviscon. Doraźna pastylka jak masz dolegliwości - do ssania i rozgryzienia.
 
Do góry