reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

reklama
Nie bralam lekow bo nie wiedzialam ze jestem chora na niedoczynnosc,dopiero jak było już za późno zrobilam badania i wszystko wyszło. Teraz od początku roku walczyłam z obniżeniem tego tsh bo lekarz niezalecal zajscia w ciaze dopoki przez 2miesiace z rzędu wyniki nie będą poniżej 2. Zajście w ciaze ponownie zajęło mi koniec z koncow 8miesiecy . Niby taka głupia sprawa a ile dramatu i nerwow🤷‍♀️
To lekarz nie zauważył wcześniej nie kazał zrobić wyniki w krwi i tak? Przecież to podstawa przy ciąży?
 
To lekarz nie zauważył wcześniej nie kazał zrobić wyniki w krwi i tak? Przecież to podstawa przy ciąży?
Kazdy lekarz kieruje w innym terminie na badania u mnie w 6tygodniu nie bylo jeszcze serca wiec teoretycznie podstaw nie bylo zeby mnie kierować na jakieś badania, kazal zaczekać i wrocic za jakiś czas na wizyte na której juz nie bylo ratunku bo zarodek sie zatrzymał.Badania musisz zrobić do 10tc . Dopiero po stracie zaczelam szukac czytać i sama robic badania na własną rękę i wszystko wyszło . Teraz jestem poziom expert normalnie i przebadana jestem pod kątem wszystkiego. W tej ciazy tez dostalam skierowanie na badania dopiero w 8tygodniu ciazy, ale do tego czasu tsh badałam se juz z 4razy tak samo jak.progesteron i inne pierdółki 🙂
 
Kazdy lekarz kieruje w innym terminie na badania u mnie w 6tygodniu nie bylo jeszcze serca wiec teoretycznie podstaw nie bylo zeby mnie kierować na jakieś badania, kazal zaczekać i wrocic za jakiś czas na wizyte na której juz nie bylo ratunku bo zarodek sie zatrzymał.Badania musisz zrobić do 10tc . Dopiero po stracie zaczelam szukac czytać i sama robic badania na własną rękę i wszystko wyszło . Teraz jestem poziom expert normalnie i przebadana jestem pod kątem wszystkiego. W tej ciazy tez dostalam skierowanie na badania dopiero w 8tygodniu ciazy, ale do tego czasu tsh badałam se juz z 4razy tak samo jak.progesteron i inne pierdółki 🙂
Widzisz i na Twoim doświadczeniu właśnie jak tylko będę mogła zrobię badania tsh myślę że w poni3dziwlek dopiero dam radę chyba ze jutro jak będę w trasie się uda. Ale na czczo to raczej marne szanse. Jutro wyjeżdżam ze Szklarskiej tu nie ma diagnostyki żeby nawet online odebrać wynik. Niestety chyba co ma byc to będzie, jak bym jeszcze wypaliła zaraz po zrobieniu testu że tzeba szybko mi leki dac i dziecko ratować to wgl by na mnie jak na debilke patrzyli tym bardziej że jestem przejezdna.
 
Widzisz i na Twoim doświadczeniu właśnie jak tylko będę mogła zrobię badania tsh myślę że w poni3dziwlek dopiero dam radę chyba ze jutro jak będę w trasie się uda. Ale na czczo to raczej marne szanse. Jutro wyjeżdżam ze Szklarskiej tu nie ma diagnostyki żeby nawet online odebrać wynik. Niestety chyba co ma byc to będzie, jak bym jeszcze wypaliła zaraz po zrobieniu testu że tzeba szybko mi leki dac i dziecko ratować to wgl by na mnie jak na debilke patrzyli tym bardziej że jestem przejezdna.
Tsh nie musisz robic na czczo wiec mozesz zbadać je o każdej porze, ale lepiej dmuchać na zimne przy takim wysokim tsh lekarz musi wypisac leki a jeśli nie to trzeba zmienić lekarza 🙂
 
No właśnie. Ja też dostalam dziś skierowanie na TSH w 9tygodniu i zanim wrócę z wynikami to będę w 11-12tyg. a na szczescie sama zbadałam tarczyce wcześniej i dlatego od 6tyg juz biorę tabletki. A nigdy nie miałam problemow z tarczyca. Trochę to wszystko trudne ze my kobietki same musimy się orientować i dbać o takie sprawy.
 
Dziewczyny a zapomnialam zapytać lekarza dzisiaj. Jak bierzecie tabletki na tarczyce np euthyrox to jak idziecie na badanie TSH to też normalnie rano bierzecie tabletkę? Czy dopiero po pobraniu krwi?
 
reklama
No właśnie. Ja też dostalam dziś skierowanie na TSH w 9tygodniu i zanim wrócę z wynikami to będę w 11-12tyg. a na szczescie sama zbadałam tarczyce wcześniej i dlatego od 6tyg juz biorę tabletki. A nigdy nie miałam problemow z tarczyca. Trochę to wszystko trudne ze my kobietki same musimy się orientować i dbać o takie sprawy.
To fakt dla lekarza jestes jedna z wielu pacjentek, sama musisz o siebie zadbać bo dla nich to każde poronienie jest słupkiem w górę w statystykach🤷‍♀️
 
Do góry