reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniowe mamy 2021

Część wczoraj miałam pierwszą wizytę u gina. Było tylko badanie, bo to wizyta na NFZ. Zapisywałam się w poniedziałek więc czekałam tylko dwa dni ;-)
Dostałam zestaw badań do wykonania w tym obciążenie glukozą. Karta ciąży założona :-)
Dostałam też skierowanie na prenatalne, ale nie mogę się zapisać na termin bo wymagają potwierdzonej akcji serca, a u nas dopiero 5+3.
W poniedziałek wizyta u endo. TSH mam 2,25 i biorę zwiększoną dawkę od pozytywnego testu. Dziewczyny badajcie TSH bo nie każdy ginekolog zleca to badanie, a w ciąży to ważne dla maluszka.
 
reklama
Część wczoraj miałam pierwszą wizytę u gina. Było tylko badanie, bo to wizyta na NFZ. Zapisywałam się w poniedziałek więc czekałam tylko dwa dni ;-)
Dostałam zestaw badań do wykonania w tym obciążenie glukozą. Karta ciąży założona :-)
Dostałam też skierowanie na prenatalne, ale nie mogę się zapisać na termin bo wymagają potwierdzonej akcji serca, a u nas dopiero 5+3.
W poniedziałek wizyta u endo. TSH mam 2,25 i biorę zwiększoną dawkę od pozytywnego testu. Dziewczyny badajcie TSH bo nie każdy ginekolog zleca to badanie, a w ciąży to ważne dla maluszka.
Badać nie badałam teraz. Ale po pierwszej stracie gdzie tsh było wysokie dostałam euthyrox 25
 
Badań prenatalnych chyba nie można zrobić na NFZ, przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo,przy pierwszej ciąży lekarz mi mówił, że muszę to sobie sama prywatnie ogarnąć, bo on takich badań nie robi i teraz też kazał mi już sobie ustalić termin prywatnie
Badania prenatalne są na NFZ, ale tylko dla mam 35+
Wiem też, że na śląsku jest refundacja dla młodszych mam.
 
„ Program bezpłatnych badań prenatalnych realizowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia skierowany jest do kobiet, które mają więcej niż 35 lat, urodziły już dziecko z wadą wrodzoną, do nosicielek aberracji chromosomowej, kobiet, które mają nieprawidłowe wyniki badań USG albo badań biochemicznych lub stwierdzono u nich po prostu większe ryzyko urodzenia dziecka z wadą genetyczną.”
Nawet nie wiedziałam, że są przypadki, że są możliwe prenatalne na NFZ 🤔 no ale ja się nie łapie na to niestety😝
 
reklama
Ostatnio pisała, że wszystko w porządku na staraczkach, ale wczoraj jakiś smutny post dodała, napiszę do niej na priv 🥰 mam nadzieję, że wszyztko u niej dobrze 🙏
O nie, mam nadzieję, że wszystko dobrze u niej...tyle przeszła z tą ciążę od początku...😔😔 a to na staraczkach chyba czytałam co pisała, że na 28.08 wizytę?? 🤔
 
Do góry