reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Hej :) Baaaaardzo dawno sie nie odzywałam, co jakiś czas tylko podczytuje. Bardziej mało dziewczyn zostało z tych początkowych tygodni .
U mnie termin 02.04, także sam początek miesiąca, niestety córeczka chyba i tak kwietniowa nie będzie, ponieważ czeka mnie cesarka. We wtorek na wizycie dowiem się dokładnie co i jak, na poprzedniej mowił tylko doktor, że okoloce 25marca.
Cesarke będę miała ze względu na pierwszy porod przez cesarskie cięcie, stwierdził, ze nke warto ryzykowac naturalnym i lepiej zrobic druga cesarke.
Szyjke mam mięķka i mi się skraca od 27tyg, aktualnie 33 tydzień :) Jestem na luteinie, polocardzie + nie umiałam wytrzymac z żołądkiem i zgaga i biore jeszcze helicid ( 1 tabletka od razu pomogła i nie czuje juz tego okropnego pieczenia!) Co ja z nia przeszłam.. w nocy co 1,5h brałam i ssałam 2 tabeltki reni + szklanka mleka i tak całą noc..
Co do wagi, to do dzisiaj przytyłam jakies 8kg ;)
Rzeczy spakowanych jeszcze nie mam, codziennie sie do tego zabieram i jakoś nie mogę tego zrealizowac :D
Jak tam u was z ubieraniem butow?
Ja sie czuje jak jakas sparalizowana przy ubieraniu :D
Witaj z powrotem 😁 współczuję z zgagą, mi jak narazie pomagają migdały, po renie mi nie dobrze :(
Ja już przeszłam na botki nie wiązane, niestety duży już miałam problem z wiązaniem butów. U mnie przy ostatniej wizycie +11kg zobaczymy w poniedziałek ile przybyło.
Ale brzuch mam już duży.
Co do ubierania też nie jest lekko, najgorsze i tak są schody mieszkam na 4pietdze bez windy 😓 sapie wtedy strasznie. Ogólnie już po jakiś czynnościach mam ssapke :(
 
reklama
Witam się w 29+0. :) Mam nadzieję że Mały jeszcze posiedzi, bo ogółem całą noc się czułam jak kiedyś przed okresem, może delikatnie lżej. :o
 
Dzień dobry,
U mnie z ubieraniem butów nie ma tragedii, ale przy obcinaniu paznokci u stup to już gorzej. Radze sobie, ale jestem po tym bardzo zmęczona 🤦‍♀️
U mnie zgaga też nasiliła się ostatnio. Wcześniej tylko 1 tabletkę przed snem, a teraz i w ciągu dnia muszę brać. Dzień bez zgagi jest dniem straconym...
Czy wasze maluszki mają już swoje stałe pory na fikołki i na sen? Ja zaobserwowałam że młody zawsze od 20 nawet do 23 czasami jest bardzo aktywny, chyba najbardziej w ciągu dobry. W nocy jak tak się wyhasa wieczorem to ładnie śpi do 4-5 bo zwykle wtedy mnie budzi wierceniem (wcześniej może też się wierci ale ja śpię jak kamień? 🤷‍♀️ ). Potem w okolicach śniadania 8-9. Przez cały dzień zwykle są to lekkie ruchy, delikatne rozpychanie się, raczej leniwe, co jakiś czas tylko girę rozprostuje :) I tak mniej więcej od tygodnia ten schemat się powtarza. A ja u was?
 
Dzień dobry,
U mnie z ubieraniem butów nie ma tragedii, ale przy obcinaniu paznokci u stup to już gorzej. Radze sobie, ale jestem po tym bardzo zmęczona 🤦‍♀️
U mnie zgaga też nasiliła się ostatnio. Wcześniej tylko 1 tabletkę przed snem, a teraz i w ciągu dnia muszę brać. Dzień bez zgagi jest dniem straconym...
Czy wasze maluszki mają już swoje stałe pory na fikołki i na sen? Ja zaobserwowałam że młody zawsze od 20 nawet do 23 czasami jest bardzo aktywny, chyba najbardziej w ciągu dobry. W nocy jak tak się wyhasa wieczorem to ładnie śpi do 4-5 bo zwykle wtedy mnie budzi wierceniem (wcześniej może też się wierci ale ja śpię jak kamień? 🤷‍♀️ ). Potem w okolicach śniadania 8-9. Przez cały dzień zwykle są to lekkie ruchy, delikatne rozpychanie się, raczej leniwe, co jakiś czas tylko girę rozprostuje :) I tak mniej więcej od tygodnia ten schemat się powtarza. A ja u was?
Mój maluszek jest aktywny głównie w dzień i mam wrażenie, że on mało co śpi, wciąż czuję jak się wypina,rozciąga, chyba, że więcej chodzę ale nawet wtedy nieraz czuje jego aktywność 🙂 w nocy zauważyłam, że śpi ze mną, a jak wstaje np. na siku to chwilę się pokotluje i zasypia i oby mu tak zostało po urodzeniu 😁
 
Moja to w dzień ma swoje godziny najczęściej między 12 a 17 , a najbardziej fika godz 20-22 , 2-3 i 5 rano .
A tak rośniemy
 

Załączniki

  • IMG_20210212_091855.jpg
    IMG_20210212_091855.jpg
    620,3 KB · Wyświetleń: 71
Cześć wszystkim 😁 u mnie 30+3. Wczoraj wróciłam z USG i dzidziuś ułożony pośladkowo. Jak tam u was? Maluszki już się obróciły do porodu? :D

Cześć :)
Mój synek już główkowo ułożony, pozycja 2 czyli po prawej stronie. Jest duży i raczej już nie zmieni pozycji, aczkolwiek ginekolog mówi że istnieje taka możliwość, jakby się postarał to fiknąć salto jeszcze może 😁

Spokojnie do 35-36 tyg. (tak twierdzi gin. i w necie też tak przeczytałam) dzidziuś może jeszcze zmienić pozycję i ustawić się prawidłowo do porodu.
 
Dzień dobry,
U mnie z ubieraniem butów nie ma tragedii, ale przy obcinaniu paznokci u stup to już gorzej. Radze sobie, ale jestem po tym bardzo zmęczona 🤦‍♀️
U mnie zgaga też nasiliła się ostatnio. Wcześniej tylko 1 tabletkę przed snem, a teraz i w ciągu dnia muszę brać. Dzień bez zgagi jest dniem straconym...
Czy wasze maluszki mają już swoje stałe pory na fikołki i na sen? Ja zaobserwowałam że młody zawsze od 20 nawet do 23 czasami jest bardzo aktywny, chyba najbardziej w ciągu dobry. W nocy jak tak się wyhasa wieczorem to ładnie śpi do 4-5 bo zwykle wtedy mnie budzi wierceniem (wcześniej może też się wierci ale ja śpię jak kamień? 🤷‍♀️ ). Potem w okolicach śniadania 8-9. Przez cały dzień zwykle są to lekkie ruchy, delikatne rozpychanie się, raczej leniwe, co jakiś czas tylko girę rozprostuje :) I tak mniej więcej od tygodnia ten schemat się powtarza. A ja u was?
U mnie stałe pory aktywności są odkąd czuję ruchy, czyli jakoś 2 miesiące :p najaktywniej ok 17 i potem 1 w nocy :)
 
Cześć wszystkim 😁 u mnie 30+3. Wczoraj wróciłam z USG i dzidziuś ułożony pośladkowo. Jak tam u was? Maluszki już się obróciły do porodu? :D
Moj to w ogóle się ułożył poprzecznie, gdzie tylko 1% dzieci tak się układa, ostatnio na USG dotykał stopa swojego czoła ale ma bardzo długie nogi aż lekarz dwa razy mierzył 😃 U koleżanki jak córka się ułożyła w po 20 tyg. pośladkowo to tak już zostało no ale dziewczyny różnie mówią, też czekam czy młody zmieni pozycję.....
 
reklama
Wróciłam z laboratorium musiałam się wepchać, bo ludzi z 40osob 🙉
Choć i tak godzinke stałam.

Cześć wszystkim 😁 u mnie 30+3. Wczoraj wróciłam z USG i dzidziuś ułożony pośladkowo. Jak tam u was? Maluszki już się obróciły do porodu? :D
Moja już główką do dołu od dłuższego czasu. Ale jak piszą dziewczyny masz jeszcze czas ;)
 
Do góry