reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Tak, płeć ta sama - dziewczynki 😉
A odnośnie koszul do szpitala, to przy poprzedniej ciąży zamówiłam na allegro. Ładnie wyglądały, ale w szpitalu okazały się tragiczne (a trochę tam leżałam ze względu na nadciśnienie). Materiał nie oddychający, a był to sierpień więc się pociłam w nich 🤷 Widzę, że polecasz koszule Dolce Sonno. A o koszulach od mamy ginekolog masz jakieś opinie? Bo czytałam, że fajne i zastanawiam się nad nimi 😉
ja widziałam jeszcze super ładne koszule na doktor nap. Są różne modele rozpinane po całości tak jak proponuje właśnie mamaginekolog ale uważam ze ładniejsze. Jak z funkcjonalnością to nie wiem ale składy maja dobre. Ogólnie czytałam ( ale to na pewno Ty wiesz lepiej bo już rodzilas ) ze i tak do porodu nie ma co wariować bo często się ona zwyczajnie niszczy. Jednak miło jest wyglądać ładnie i w zasadzie ceny teraz podobne to jakiej byśmy nie kupiły to każda się może zniszczyć. A u mamy ginekolog była teraz fajna wyprzedaż na koszule 50% ale nie porodowe. Tylko szybko i tak rozmiarów brakło 🤷🏼‍♀️
 
reklama
ja widziałam jeszcze super ładne koszule na doktor nap. Są różne modele rozpinane po całości tak jak proponuje właśnie mamaginekolog ale uważam ze ładniejsze. Jak z funkcjonalnością to nie wiem ale składy maja dobre. Ogólnie czytałam ( ale to na pewno Ty wiesz lepiej bo już rodzilas ) ze i tak do porodu nie ma co wariować bo często się ona zwyczajnie niszczy. Jednak miło jest wyglądać ładnie i w zasadzie ceny teraz podobne to jakiej byśmy nie kupiły to każda się może zniszczyć. A u mamy ginekolog była teraz fajna wyprzedaż na koszule 50% ale nie porodowe. Tylko szybko i tak rozmiarów brakło 🤷🏼‍♀️
Ja miałam z Italian fashion w poprzedniej ciąży, oglądałam je teraz są ok.
 
Ja właśnie ostatnio czytała jak pisaliście tu ze komuś wypadł w ciąży nagły pobyt w szpitalu i ze warto być przygotowanym. Ja właśnie nie mam nic. Nie śpię w koszulach. Miałam w planach kupić wszystko ewentualnie w styczniu. Ale sama nie wiem nie będę chyba panikować i martwić się na zapas
A ja wam polecam koszule do spania z pepco za max. 30zl 😅 juz mam 3 koszule i spie w nich na zmianę. Sa na tyle fajne, ze latem smigalam w nich normalnie po domu, bo wyglądają jak takie sukienki dzianinowe, mega wygodny materiał. I warto sobie zakupić taką na teraz, w razie wu. Jakby sie wlasnie wydarzył jakis pobyt w szpitalu to taka koszula nocna jest super, zawsze mozna jeszcze pod spod ubrac legginsy i git.
Taką typowo do karmienia będę zamawiać cos w styczniu /lutym. 🤗
 
Kochane mamusie kilka dni temu pisałam o moim pierwszym badaniu szyji i jej długości 2.7 - tak wiem jest na granicy bo 2.5 minimum. Czopek ładny, szyjka twarda jak powiedział Dr. Nie dawało mi to jednak spokoju i po Waszych radach skontaktowałam się z lekarzem żeby omówić pesser bądź szewek. No i niespodzianka.
Mój Dr nie jest za Pesserem bo niesie za sobą duże ryzyko zakażeń które mogą jeszcze szybciej doprowadzić do przedwczesnego porodu. U mnie często dochodzi do tego bo moje ciało nie akceptuje obcych. O szewku mało się wypowiadał widać było że nie jest zwolennikiem. Kazał mi po prostu więcej leżeć i odpoczywać, lecz nie zakazał drobnego chodzenia.
Jedyne co to on praktykuje po 25 tyg podawanie gestageny.
Nie wiem co o tym wszystkim myśleć 🤦‍♀️ jestem zła i zaniepokojona, ale wkacu chyba muszę mu zaufać...
08.12 mam 2 prenatalne tam poproszę lekarza o zmierzenie i zobaczę co wtedy i jakie kroki dalej zrobić.
Mało tego po ostatnim badaniu, na samolocie, pobraniu wynazu, potem dopochwowo i nabrzusznie dziwnie bolał mnie ból brzucha i kul, tak miałam do dziś w nocy, uczucie jak by pochwa mi się rozszerzała 🤷‍♀️ i pulsowała. Do tego kucie w pachwinach. Dziś jest 3 dzień po badaniu i jest troszkę lepiej, wzięłam nospe doraźnie i odpoczywam.
Co myślicie o tym wszystkim, wesprzyjcie dobrym słowem, rada.
Dziękuję 😘
 
Kochane mamusie kilka dni temu pisałam o moim pierwszym badaniu szyji i jej długości 2.7 - tak wiem jest na granicy bo 2.5 minimum. Czopek ładny, szyjka twarda jak powiedział Dr. Nie dawało mi to jednak spokoju i po Waszych radach skontaktowałam się z lekarzem żeby omówić pesser bądź szewek. No i niespodzianka.
Mój Dr nie jest za Pesserem bo niesie za sobą duże ryzyko zakażeń które mogą jeszcze szybciej doprowadzić do przedwczesnego porodu. U mnie często dochodzi do tego bo moje ciało nie akceptuje obcych. O szewku mało się wypowiadał widać było że nie jest zwolennikiem. Kazał mi po prostu więcej leżeć i odpoczywać, lecz nie zakazał drobnego chodzenia.
Jedyne co to on praktykuje po 25 tyg podawanie gestageny.
Nie wiem co o tym wszystkim myśleć 🤦‍♀️ jestem zła i zaniepokojona, ale wkacu chyba muszę mu zaufać...
08.12 mam 2 prenatalne tam poproszę lekarza o zmierzenie i zobaczę co wtedy i jakie kroki dalej zrobić.
Mało tego po ostatnim badaniu, na samolocie, pobraniu wynazu, potem dopochwowo i nabrzusznie dziwnie bolał mnie ból brzucha i kul, tak miałam do dziś w nocy, uczucie jak by pochwa mi się rozszerzała 🤷‍♀️ i pulsowała. Do tego kucie w pachwinach. Dziś jest 3 dzień po badaniu i jest troszkę lepiej, wzięłam nospe doraźnie i odpoczywam.
Co myślicie o tym wszystkim, wesprzyjcie dobrym słowem, rada.
Dziękuję 😘
może ja będziesz na badaniu prenatalnym to powiedz tez o tym temu lekarzowi. On tez przecież się wypowie a Ty będziesz miała druga opinie. Ja wczoraj byłam na badaniu i jak wstałam z usg to tez chwile bolało mnie podbrzusze i pachwiny. Ale to nie było długo.
To może tez napisz do swojego lekarza lub zadzwoń ze już trzeci dzień Cię boli po badaniu to będziesz spokojniejsza
 
@mayfly o pani, ja jeszcze nie zaczęłam ćwiczyć, a zaraz mam skończyć 😂 muszę się w końcu zmobilizować!

@Margaretka@ trzymam mocno kciuki za wizytę! ✊✊✊

@Nadziejka2021 mi się też to czasem wydaje abstrakcja, że we mnie jest już człowieczek taki jak ja 😃 no może nie do końca jak ja, bo z siurkiem 😂

@monika21031991 niestety tylko tamte miałam, ale rodziłam w upalnym czerwcu i przez całe upalne lato je uzywalam i było ok. Możesz zamówić jedna na próbę i najwyżej odesłać :) Myślę, że te od mamaginekolog raczej będą dobre, bo ona chyba kitu nie sprzedaje :)

Jak dla mnie dużo koszul jak ogladalam było za krótkich i bałam się, że mi nawet tyłka nie zakryja. A podczas porodu koszule założyły mi za głowę, więc rodziłam z cycami na wierzchu i generalnie mogłam nic nie mieć 😂

@Waleczna36 z tym bólem to też bym skonsultowała u lekarza, a szyjkę- jeśli się martwisz to możesz właśnie albo na połówkowych skonsultować, albo z innym lekarzem. Tylko wtedy możesz mieć zagwozdke jeśli podejdzie do tematu zupełnie inaczej niż Twój lekarz i wtedy będziesz musiała decydować kogo posłuchać.
 
Ja mam wizytę o 13:30. Dobrze ze to juz dzis bo ostatnio coraz więcej różnych bóli a przez ten kaszel glowa pracuje na pełnych obrotach czy ta szyjka trzyma
Współczuje ci tego kaszlu u mnie po 4 tygodniach przeszedł nawet nie wiem kiedy..
Powodzenia na wizycie i pisz od razu co tam u dzidzi.
 
reklama
Do góry