reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Powiem wam, ze ja jestem glupia z tego liczenia tygodni. Jedna aplikacja pokazuje mi 17 tydzien, druga 18... mam 17+3 i moja gin tez liczy tydzien jako skonczony czyli, ze teraz 17🤷🏽‍♀️
Ja to w pierwszej ciąży liczyłam miesiącami😱😱 a który to tydzień wiedziałam z wizyt - poważnie, w tej ciąży zainsyalowałam sobie apke więc posz£am z duchem czasu☺ ale liczę też pełne tygodnie dziś mam 17+2 i liczę że to 17 tydzień.
 
reklama
Cześć dziewczyny :) życzę udanych wizyt dziś. Chciałam Was zapytać czy możecie polecić jakieś fajne książki o pielęgnacji dzieci. Tzn chodzi mi o tym jak obsługiwać noworodka i później tez jak rośnie. Tzn. Co z takim dzieckiem robić jak kłaść co można ile i jak karmić i kiedy wprowadzać dietę. Wiem ze można tego wszystkiego dowiedzieć się od koleżanek i np. Rodziny ale ja chciałabym tez poczytać. Kurczę tak mnie wczoraj naszło ze ja nie mam pojęcia jak kłaść nawet takie dziecko. Tzn. Czytałam gdzieś w int. Ze od razu można tez na brzuszek itp. Ale wolałabym taka uporządkowana wiedzę. Korzystałyście dziewczyny z takich rzeczy ?
Ja w pierwszej ciazy czytalam bardzo duzo roznych rzeczy w internecie... i powiem ci, ze wszystko bylo kant🍑.... przez pierwsze 2 dni ponpowrocie dziecko mi sie darlo dzien i noc. Juz myslalam, ze oszaleje. Te nowe trendy to jakies bzdury... potem przyszla moja mama, pokazala mi jak to sie kiedys robilo i od tego momentu dziecko spalo o jadlo:) w poludnie nawet 4-5h. Az sie na poczatku balismy, ze cos nje tak, ze tyle spi😂 ostatnio czytalam kolejne super nowosci dot. noworodkow... czyli, ze coraz czesciej noworodkow sie nie kapie😳 zeby dziecko bylo jak najdluzej w mazi poporodowej. Ze niby pierwsza kapiel dopiero tydzien-dwa po porodzie. A potem tez kapiel max raz w tygodniu. Ja wiem, ze nawet my kapiac sie zmuwamy z siebie warstwe(ze tak powiem)izolacyjna odnotoczeni. Ale kurde to sa wzgledy higieniczne. Zaraz wrocimy do czasow, gdzie cala rodzina kapala sie raz w tygodniu w wannie w jednej wodzie🤦🏽‍♀️Ja moje dziecko kapalam i kapie codziennie inprzez pierwsze 2,5 roku bylo kompletnie zrodwe. Nie mial nawet kataru. Potem poszedl do przedszkola to zaczelo soe chorowanie.
 
Hejka. My dziś wchodzimy w 17tydzień :) ale ten czas leci.. Wybrałam się na badania i utknełam w kolejce, czekam już ponad pół godziny :( a jeszcze dziś zakupy trzeba ogarnąć i zagonić męża do sprzątania w domu😅
 
Cześć Wam 😊 jeśli chodzi o tygodnie to lekarze faktycznie liczą według tych skończonych, ale jak ktoś mnie pyta to mówię,że jestem w tym który właśnie leci (jakoś tak lepiej się z tym czuję 😁), w apce też pokazuje - jesteś w 16 TC (15+2).. ja zaraz wyciągam mojego męża na zakupy (dopóki nie utknął w remontach), bo zamierzam dziś upiec mała porcyjke domowych pierników 😁 chyba mogę to uznać za zachciankę ciążową 🤔😂
 
@Lola13 mój gin zapisuje no 14t5d/15t. A jeśli chodzi o mycie to teraz w szpitalu nie myją, ale jak wracasz do domu to przychodzi położna do 2 dni i ona robi pierwsza kąpiel. My myliśmy młoda co 2-3 dni i teraz ja myjemy co 2 dni. Wiem, że w Anglii jest trend nie mycia nawet 2 tyg do miesiąca po porodzie 🤢

@Martxx1 patrzaj 🤤
 

Załączniki

  • 20201107_110318.jpg
    20201107_110318.jpg
    881,7 KB · Wyświetleń: 43
My właśnie też ogarniamy pranie i porządki a popołudniu chcemy poleniuchować bo męża coś łapie... Mam plan dziś napisać do szkoły rodzenia w sprawie zapisu oraz poprzeglądać jakieś podstawowe rzeczy dla małej żeby zobaczyć jak to wygląda cenowo wszystko- taki syndrom wicia gniazda. Dziś aplikacja wysłała powiadomienie : połowa za tobą! ☺️
 
@Lola13 mój gin zapisuje no 14t5d/15t. A jeśli chodzi o mycie to teraz w szpitalu nie myją, ale jak wracasz do domu to przychodzi położna do 2 dni i ona robi pierwsza kąpiel. My myliśmy młoda co 2-3 dni i teraz ja myjemy co 2 dni. Wiem, że w Anglii jest trend nie mycia nawet 2 tyg do miesiąca po porodzie 🤢

@Martxx1 patrzaj 🤤
Kurcze rodziłam 19 miesięcy temu i tyle się zmieniło. Mojego brzdąca myli w szpitalu a położna przyszła chyba po tygodniu i przy dziecku nic nie robiła.
 
@Lola13 mój gin zapisuje no 14t5d/15t. A jeśli chodzi o mycie to teraz w szpitalu nie myją, ale jak wracasz do domu to przychodzi położna do 2 dni i ona robi pierwsza kąpiel. My myliśmy młoda co 2-3 dni i teraz ja myjemy co 2 dni. Wiem, że w Anglii jest trend nie mycia nawet 2 tyg do miesiąca po porodzie 🤢

@Martxx1 patrzaj 🤤
Z tą położna to kwas straszny obecnie bo jak się ma środowiskowa z NFZ to ze względu na wirusa nie chcą przychodzić tylko jak coś pilnego się z dzieckiem dzieje a tak to można zadzwonić się poradzić. Lipa straszna moim zdaniem :/
 
Ja w pierwszej ciazy czytalam bardzo duzo roznych rzeczy w internecie... i powiem ci, ze wszystko bylo kant🍑.... przez pierwsze 2 dni ponpowrocie dziecko mi sie darlo dzien i noc. Juz myslalam, ze oszaleje. Te nowe trendy to jakies bzdury... potem przyszla moja mama, pokazala mi jak to sie kiedys robilo i od tego momentu dziecko spalo o jadlo:) w poludnie nawet 4-5h. Az sie na poczatku balismy, ze cos nje tak, ze tyle spi😂 ostatnio czytalam kolejne super nowosci dot. noworodkow... czyli, ze coraz czesciej noworodkow sie nie kapie😳 zeby dziecko bylo jak najdluzej w mazi poporodowej. Ze niby pierwsza kapiel dopiero tydzien-dwa po porodzie. A potem tez kapiel max raz w tygodniu. Ja wiem, ze nawet my kapiac sie zmuwamy z siebie warstwe(ze tak powiem)izolacyjna odnotoczeni. Ale kurde to sa wzgledy higieniczne. Zaraz wrocimy do czasow, gdzie cala rodzina kapala sie raz w tygodniu w wannie w jednej wodzie🤦🏽‍♀️Ja moje dziecko kapalam i kapie codziennie inprzez pierwsze 2,5 roku bylo kompletnie zrodwe. Nie mial nawet kataru. Potem poszedl do przedszkola to zaczelo soe chorowanie.
właśnie tak myślałam ze taka wiedza sprawdzona w sensie „stara” jest najlepsza. Mam tylko na myśli ze wolałabym Ew. Choć trochę poczytać żeby choć minimalnie odczytywać co to dzieciątko chce a co powinno odemnie dostać 😁
 
reklama
Cześć Wam 😊 jeśli chodzi o tygodnie to lekarze faktycznie liczą według tych skończonych, ale jak ktoś mnie pyta to mówię,że jestem w tym który właśnie leci (jakoś tak lepiej się z tym czuję 😁), w apce też pokazuje - jesteś w 16 TC (15+2).. ja zaraz wyciągam mojego męża na zakupy (dopóki nie utknął w remontach), bo zamierzam dziś upiec mała porcyjke domowych pierników 😁 chyba mogę to uznać za zachciankę ciążową 🤔😂
dokładnie ja tak samo liczę i mi raźniej ze jestem już do przodu 😁
 
Do góry