reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Mała nie chciała sie pokazać, lekarz powiedział, że na pewno wszystko ok, bo wyniki są super. Przezornośc 2,3 a pappa piękne. Niskie ryzyka.

Chyba zrezygnuje z nifty i poczekam do wizyty, która ma być w 18 tc. ❤️

Będzie wszystko dobrze, musi być ❤️
Trzymam za Was kciukasy✊✊✊ musi być dobrze.
 
reklama
Niepotrzebnie czytam w necie za dużo i bez sensu się nakręcam.
Dokładnie teraz jestem w dobrych rękach teraz tylko odpoczywać muszę i mieć nadzieję na szczęśliwe zakończenie. ☺
Oj czytanie może wyrządzić więcej szkody niż cokolwiek czasem - niestety wiem z autopsji 🙄 ja staram się nie tykać doktora Google l, jedynie forum i aplikacja inaczej bym zwariowała..
Będzie dobrze tym razem uwierz w to i się oszczędzaj (jak nie teraz to kiedy? 😊)
 
Oj czytanie może wyrządzić więcej szkody niż cokolwiek czasem - niestety wiem z autopsji 🙄 ja staram się nie tykać doktora Google l, jedynie forum i aplikacja inaczej bym zwariowała..
Będzie dobrze tym razem uwierz w to i się oszczędzaj (jak nie teraz to kiedy? 😊)
Pani profesor powiedziala tryb dama 😂
Sama spaceruje wypoczywa i tyle mówi kto co ma robić ☺
Więc stosuje się mam może trochę wyrzut sumienia ale stwierdzam że całe życie przecież w ciąży nie będę chodziła 😊
Po za tym ma mi kto pomóc męża mam na złoty medal śmieje się że tacy faceci jak on są już na wyginięciu, 😇
Jak chłopcy się urodzą będą pełne ręce pracy 🙂
 
Ja wczoraj mialam mierzona szyjke i ma tylko 35mm a to dopiero 15tc.w tamtych ciazach na tym etapie miala dobrze ponad 4 cm. I tak trochę mi to z głowy nie schodzi ze lekarza o to nie podpytalam. Pierwsza ciąża właśnie zakończyła sie w 33 tc bo szyjka byla coraz krotssa i miękka a pessara nie mogli zalozyc bo non stop jakas infekcje lapalam. I teraz temu trochę o tym myślę ze nie za dluga jka na ten etap. A moze z każdą ciąża szyjka jest slabsza i krotsza? Macie kobietki jakies doswiadczenie?
U mnie w 16 tygodniu 3,5 cm... wcześniej było 4... Masz jakąś dodatkową kontrolę?
Najgorzej że na leżenie sobie pozwolić w razie czego nie mogę, bo nikogo do pomocy, a w domu dwulatek ;)
Poprzednia ciąża zakończona porodem w 36 tc
 
Co do szyjki to ja przez cała pierwsza ciąże miałam szyjkę długości 3,5 cm😉 pierwszy pomiar był robiony jakoś w 16 tygodniu jak sie wystraszyłam twardnien brzucha. Grunt, żeby była taka sama dlugosc i sie nie skracała... w tej ciazy mam dłuższa - 4,5 cm
 
U mnie w 16 tygodniu 3,5 cm... wcześniej było 4... Masz jakąś dodatkową kontrolę?
Najgorzej że na leżenie sobie pozwolić w razie czego nie mogę, bo nikogo do pomocy, a w domu dwulatek ;)
Poprzednia ciąża zakończona porodem w 36 tc
U mnie w trakcie 16 tygodnia była 3,0 cm, a po 5 dniach się wydłużyła do 3,4 cm.
Dzisiaj zaczęłam 20 tydzień (19+0) i za 10 dni mam połówkowe. Jestem ciekawa czy szyjka też będzie wtedy mierzona 🤔 . Kolejną wizytę u mojej ginekolog mam 23.11 i wtedy już na pewno zmierzy szyjkę i powie co i jak. Na razie w sumie kazała nie panikować i żyć normalnie :)
 
Mała nie chciała sie pokazać, lekarz powiedział, że na pewno wszystko ok, bo wyniki są super. Przezierność 2,3 a pappa piękne. Niskie ryzyka.

Chyba zrezygnuje z nifty i poczekam do wizyty, która ma być w 18 tc. ❤

Będzie wszystko dobrze, musi być ❤
Czekaj czekaj kochana to u Ciebie była ta sytuacja, co dzidzia odwrócona na prenatalnych i lekarz nosa nie widział? Dobrze kojarzę? A na następnym usg już było widać nos?
 
U mnie w 16 tygodniu 3,5 cm... wcześniej było 4... Masz jakąś dodatkową kontrolę?
Najgorzej że na leżenie sobie pozwolić w razie czego nie mogę, bo nikogo do pomocy, a w domu dwulatek ;)
Poprzednia ciąża zakończona porodem w 36 tc
10 listopada mam u innego lekarza. Ja dwoje maluchow tez nie poleze. Pomoc mam ale to i tak za malo bo roczniak uczy sie chodzic i tak go pelno ze ciężko nadążyć
 
reklama
U mnie w 16 tygodniu 3,5 cm... wcześniej było 4... Masz jakąś dodatkową kontrolę?
Najgorzej że na leżenie sobie pozwolić w razie czego nie mogę, bo nikogo do pomocy, a w domu dwulatek ;)
Poprzednia ciąża zakończona porodem w 36 tc
Ja w poprzedniej ciąży leżałam od 28 do 38tc. Teraz tez nie poleże bo też dwulatek w domu. Mam nadzieję że teraz tak drastycznie się nie będzie skracać. Chociaż coraz częściej mam schiz że twardnieje mi brzuch, ale jak dotykam to jest miękki. Albo każde zakucie a ja już myśle że szyjka leci.. :(
 
Do góry