reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Przekonalyscie mnie tymi naleśnikami i w piekarniku właśnie siedzą muffinki marchewkowe z orzechami (miały być dyniowe z wiśniami ale nie chciało mi się bawić z dynią 🤦) - jakiś nowy przepis więc zobaczymy co to wyjdzie 😊 wracając do tych Waszych naleśników. Koniecznie muszę spróbować z parówka i serem. W życiu nie jadłam i nie wpadlabym na to. Parówki z serem zawsze zawijalam w ciasto francuskie 🤔 to na tej samej zasadzie? Jak dokładnie robicie?
Ja osobno podgotowuje troche parowki, smaze nalesniki. Potem na nalesnik klade parowke, obok parowki ukladam ser zotly w takie cieniutkie slupki po obu stronach na calej dlugosci parowki, na ser klade tez takie slupeczki(cwiarteczki)ogorkow kiszonych i zawijam w rulon. Potem w jajku i bulce tartej i na patelnie az sie zrumieni. Potem polewam juz tylko keczupem. Pyyyyszne. Kolezanka mnie kiedys uraczyla takimi dobrociami w pracy j przepadlam:p
 
reklama
To prawda, ja na USG trzy tyg temu wielkość głowy miałam termin na 21.03 a długość uda na 03.04 więc duża różnica. A wczoraj głowa na 24.03 a noga na 29.03 więc to się mega zmienia. Mój doktor i tak trzyma się terminu 27.03 i nie wprowadza chaosu a ja te terminy ze zdjęć też traktuje dzieci temu ze spokojem że po prostu na dwoje babka wróżyła czy marzec czy kwiecień 😂
moja koleżanka miała mieć cesarkę wcześniej bo niby przy końcu okazało się ze dziecko większe o tydzień co do wyliczonego terminu i ze duże. Na końcu okazało się przy porodzie (cesarka była) ze jednak mniejsze i wg terminu. To już jak w szpitalu mierzyli 🤷🏼‍♀️
 
moja koleżanka miała mieć cesarkę wcześniej bo niby przy końcu okazało się ze dziecko większe o tydzień co do wyliczonego terminu i ze duże. Na końcu okazało się przy porodzie (cesarka była) ze jednak mniejsze i wg terminu. To już jak w szpitalu mierzyli 🤷🏼‍♀️
Te wielkosci na usg... przy pierwszym dziecku przed samym porodem badala mnie moja ginekolog prowadzaca i 2 dni pozniej lekarz w klinice. Oboje powiedzieli to samo-dziecko bedzie mialo max3200g i to z bledem sprzetu(jakies 500g) wiec nie licza, ze bedzie wieksze niz 2800g... i co? Maly urodzil sie 3850g.
 
Ja po wizycie:) wszystko ok. Dzidzia rosnie, wierci sie caly czas, macha nogami itp:) pani doktor powiedziala, ze nie widac jeszcze dokladnie co tam sie kryje. Ale, ze jak by miala zgadywac to wg niej idzie to bardziej w kierunki chlopca niz dziewczynki:) no i mowila, ze poki co zapowiada sie duze dziecko😊
Gratuluję, powoli chłopcy dorównują ilością dziewczynkom na tym forum 😊
 
Ja 16 tydzień a brzucha zero 🤔
Jak oglądam te laski z insta z tymi piłeczkami wielkimi to zaczynam się martwic.
spokojnie :) są i takie laski z insta :) co do końca nie maja :) a ja np. Tez jakoś nie miałam. Od dwóch dni a jestem teraz 18 tydz. Ciągnęło mnie w brzuchu i dziś nagle widzę ze on jakby większy. Wiec to może tak jest ze zaraz wyskoczy
 
reklama
Do góry