reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Ja raczej z tych średnio buściastych[emoji38] na laktatorze mi zależy, bo uznaliśmy, że mąż też chce mieć możliwość tej bliskości podczas karmienia. Interesuję mnie ten temat specjalnie dla niego, a z drugiej strony właśnie nie wiadomo jak to będzie z tym karmieniem [emoji848] moje siostry karmiły piersią, nie odciagaly i nigdy im nie brakowało pokarmu.. ale ja mam chyba inne geny zabrane, bo nie jestem do nich podobna, ani z figury, ani z twarzy, ani nic, więc u mnie nie wiadomo jak będzie [emoji53]
rozmiar tu nie ma znaczenia.
Jak już rozbuja się laktacja to będzie z górki ;)
Tym razem laktator jest na liscie, z pierwszym miałam tyle mleka od początku że mogłam inne dzieci karmic :/ a ze dostawał antybiotyki to położne go dokarmiały butelką - a ja miałam wrazenie że mi cycki wybuchną - walka z zastojami to był dramat
 
reklama
Ze mnie też duża babka, ale kupiłam detektor i słychać zwłaszcza teraz pięknie (weszłam w 15 tydzień). Zaczęłam go używać jakieś 2 tygodnie temu to też było słychać, ale znacznie słabiej niż teraz ze względu na wiek ciąży 😊 Rekomendują w ogóle wyszukiwać tętno samodzielnie dopiero koło 16 tygodnia bo wcześniej można się tylko strachu najeść że nic nie słychać, a po prostu dzidzia jest jeszcze za mała.
Ja zakupiłam detektor bedac ok 13 tygodnia i wtedy juz udalo mi się znaleźć serduszko, dzisiaj jestem juz w 15+3 i mam wrażenie, że ciężej jest mi znaleźć niż wtedy, nie wiem, dziecko chyba coraz bardziej wyczuwa i chyba ucieka bo dźwięk tez slychac chwile i za chwilę jakby właśnie uciekało:)
 
A ja mam takie pytanko do dziewczyn, które już mają dzieci.
Czy używałyście laktatora elektrycznego i możecie coś polecić?
Powoli spisuje sobie, co będzie mi potrzebne, bo wyprawka od podstaw u mnie tworzona [emoji846]
Medela swing i najlepiej podwójny ale to jeśli planujesz dużo ściągać. Mój dziad nie chciał dobrze ciągnąć z piersi i tylko dzięki ściąganiu piła moje mleko trzy miesiące. Pewnie byłoby dużej gdybym nie wracała do pracy. Bo ciężko utrzymać laktację jak się nie ściąga w nocy a młoda przesypiala 5h po pierwszym miesiącu i nie miałam siły wstawać na ścianie gdy dziecko spało.
 
Ostatnia edycja:
Ja próbowałam i taki i taki laktator, dla mnie lepszy był elektryczny, więcej wyciągał, ale nie pamietam jakiej firmy.
Odnośnie spania, ja zawsze rano wstaje czy pójdę o 21 czy 24 spać. Teraz jak się kładę np. 20 czy 21 to czasem 4 lub 5 rano oczy jak 5 zł 🙄
 
O to faktycznie sporo dziewczyn mieszka w Warszawie
emoji854.png
Ja całe życie mieszkałam na Woli :) , a teraz od kilku lat pod Warszawą 🙂
A dla mnie to jakis kosmos o 21 iść spać :D zawsze chodziłam późno szczególnie jak na drugi dzień nie musialam wstawać do pracy więc jak w ciazy chodze koło północy to uważam że wcześnie. Tylko że później śpię do 9:00-10:00 :D oj pewnie zmieni się tryb życia jak już będę miała dziecko :) a Wy dziewczyny które chodzicie spać o 21 to pewnie wcześnie wstajecie? :) ja z kolei jestem w szoku jak widzę że ktoś pisze o 6 rano. Dla mnie to niewykonalne :p
Dla mnie też 😀. Przed ciążą chodziłam spać tak 01:00-02:00 w nocy. Teraz staram się położyć tak do północy. W pierwszym trymestrze padałam już o 22:30-23:00, ale teraz stare przyzwyczajenia wróciły 😀.

Dziewczyny byłam u mojej ginekolog po zwolnienie i prosiłam , aby jeszcze raz zmierzyła szyjkę... i uwaga jest 3,4 cm, więc jest dłuższa 😀
 
A dla mnie to jakis kosmos o 21 iść spać :D zawsze chodziłam późno szczególnie jak na drugi dzień nie musialam wstawać do pracy więc jak w ciazy chodze koło północy to uważam że wcześnie. Tylko że później śpię do 9:00-10:00 :D oj pewnie zmieni się tryb życia jak już będę miała dziecko :) a Wy dziewczyny które chodzicie spać o 21 to pewnie wcześnie wstajecie? :) ja z kolei jestem w szoku jak widzę że ktoś pisze o 6 rano. Dla mnie to niewykonalne :p
Oj tak, tryb życia mocno się zmienia jak już się dziecko pojawia na świecie ;)
Mój dwulatek nie zna litości i budzi teraz po 6.00.... do tego w nocy się budzę i kiepsko śpię
 
Oj tak, tryb życia mocno się zmienia jak już się dziecko pojawia na świecie ;)
Mój dwulatek nie zna litości i budzi teraz po 6.00.... do tego w nocy się budzę i kiepsko śpię
Po wiem ci, ze kilka lat pozniej nic sie nie zmienia:p moj ma 6 a dalej wstaje przed 7😂 chociaz wiele kolezanek opowiada, ze ich dzieci w weekend to do 10-11 spia😳 a ja-ale jak to😱😂
 
reklama
Medela swing i najlepiej podwójny ale to jeśli planujesz dużo ściągać. Mój dziad nie chciał dobrze ciągnąć z piersi i tylko dzięki ściąganiu piła moje mleko trzy miesiące. Pewnie byłoby dużej gdybym nie wracała do pracy. Bo ciężko utrzymać laktację jak się nie ściąga w nocy a młoda przesypiala 5h po pierwszym miesiącu i nie miałam siły wstawać na ścianie gdy dziecko spało.
5h nieprzerwanego snu :D Złote Dziecko :D
 
Do góry