reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniowe mamy 2021

Co do wyprawki, dużo rzeczy mam po synku. Pozostaje kwestia płci dziecka. Jeśli chłopiec mam dużo ubranek, jeśli dziewczynka będę dokupować. Łóżeczko mamy, tyle że syna koło nowego roku muszę eksmitować do nowego łóżka, także to też będzie przeżycie bo i my mu znikniemy z pokoju. Wózek jest, łupina, wanienka i takie rzcezy są. Pozostanie mi tylko drobnica do dokupienia
Ja chcę kupować uniwersalne ubranka, nie przesycone różowym kolorem itp.bo planuje kolejne Dzieci. Nie jestem tez fanem ubranek przesyconych obrazkami, ale to kwestia gustu, sama zawsze stawiam na klasyke 😃👍!
 
reklama
ladybird witaj w klubie 😁 najgorzej z zakupami albo jak się czegoś zapomni że sklepu. Przez kilka minut nie jestem w stanie wypowiedzieć słowa. W pracy też biegam między piętrami.
Mieszkałam na czwartym, od niedawna na pierwszym. Ale jak wracam ze sklepu czy z przystanku to mam sporo pod górę do bloku...
Hej wiecie co pomyślałam sobie ze chyba już czas odkładać powoli pieniążki na wyprawkę a nawet cos można powoli kompletować, później na ostatnią chwilę jest kiepsko wszystko kupowac, czas tak szybko pędzi myślę że do kwietnia nam poleci aby się obejrzymy :) ja planuje zrobic wyprawke w styczniu na największych promocjach :) mam dużo rzeczy 3 łóżeczka, wózek no i takie te rzeczy które po synku się przydadzą ale dużo też trzeba zakupić chociażby nawet pościel czy materac nowy :) Moj maz nie chce kupowac nic przed narodzinami ale ja i tak będę kupowac 😅😅😅 myślicie już może o tym?
Wogole to chyba zainwestuje w rozsuwana suszarkę, przy 2 dzieci myślę że będzie duuuzo prania przy jednym nam co dobrego 😅😅macie może? Możecie jakas polecić?
Nie wiem jaka to jest rozsuwana. Ja polecam =Frosta z Ikei. Bardzo dużo się mieści, a jak jest akurat mało prania, to można rozłożyć tylko częściowo.
@LaetitiaAinos - to dużo pewnie od sieci seconhandów zależy. Jak pojechałam do vive profit, to po prostu co 4ty sweter to wełna. A np. w Bidze na cały sklep udało się mi tylko raz coś z wełny znaleźć i raz właśnie kaszmirowy. Autobus przegłubowy Ci się przyda, jeśli się zdecydujesz powiększyć rodzinę :p

Co do wyprawki, to trudno doradzać. Każda z nas ma swoje preferencje i co jednej posłuży drugiej niekoniecznie. Ja bym stawiała na minimalizm i łatwość w używaniu. I tak np. nie kupię rampersów bo nie cierpię wkładać w nie dziecko, gdyby najmłodsze okazało się dziewczynką (ponoć chłopak) nie będę kupować malusich sukienek, bo one słodkie, ale niepraktyczne. Dokupię pieluch wielorazowych, nie będę kupować chusteczek nawilżanych. Nie będę mieć karuzeli ani ochraniaczy do łóżeczka. Kupię porządną używaną chustę tkaną, nie kupię żadnego smoczka. Nie będę kupować cudownych kremów i płynów do mycia dziecka. Dokupię tetry, bo w lecie to super przykrycie dziecka do wózka. Nie będę kupować ŻADNYCH zabawek, gryzaków zwykłych też nie - zainwestuję w dwa porządne.
Pracowałam kiedyś w vive profit na wymianie towaru ;p ale kupować ledwo tam mogłam przez powierzchnię sklepu i ilość ubrań. Czym planujesz myć dziecko?
 
12+2 i od kilku dni chyba książkowo? Więcej pryszczy na twarzy, dziwnie napięty brzuch, zaparcia. Niby udaje się raz dziennie zwykle, ale to jest już takie wyczekane :D też tak miałyście?
 
@LaetitiaAinos - to dużo pewnie od sieci seconhandów zależy. Jak pojechałam do vive profit, to po prostu co 4ty sweter to wełna. A np. w Bidze na cały sklep udało się mi tylko raz coś z wełny znaleźć i raz właśnie kaszmirowy. Autobus przegłubowy Ci się przyda, jeśli się zdecydujesz powiększyć rodzinę :p

Co do wyprawki, to trudno doradzać. Każda z nas ma swoje preferencje i co jednej posłuży drugiej niekoniecznie. Ja bym stawiała na minimalizm i łatwość w używaniu. I tak np. nie kupię rampersów bo nie cierpię wkładać w nie dziecko, gdyby najmłodsze okazało się dziewczynką (ponoć chłopak) nie będę kupować malusich sukienek, bo one słodkie, ale niepraktyczne. Dokupię pieluch wielorazowych, nie będę kupować chusteczek nawilżanych. Nie będę mieć karuzeli ani ochraniaczy do łóżeczka. Kupię porządną używaną chustę tkaną, nie kupię żadnego smoczka. Nie będę kupować cudownych kremów i płynów do mycia dziecka. Dokupię tetry, bo w lecie to super przykrycie dziecka do wózka. Nie będę kupować ŻADNYCH zabawek, gryzaków zwykłych też nie - zainwestuję w dwa porządne.
Dokładnie, co mama to inne preferencje :) Ja myślę o pieluchach wielorazowych, ale trochę mnie to przeraża i nie wiem czy męża namówie :D Mam jedną chuste, która była zbawieniem i cały czas się motaliśmy. Też chcę dokupić jeszcze jedną, zobaczymy jak finanse ;) Planuje kupić materiał muślinowy i uszyc pieluchy, otulacze, bo tego mi szło mnóstwo przy pierwszym, ale on dużo ulewał i taka "szmatka" pod ręką była super ;)
 
reklama
Do góry