reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

reklama
Jakiś typowo polski, dziadowski system płaci się te składki odciągają z pensji a na czas nie mogą wypłacić. Państwo zarządziło Lockdown i wypłacali te zasiłki pewnie dla rodziców niepracujących, tylko będący w domu pp zamknieciu szkół.
Ale co to ma do rzeczy z macierzyńskim czy chorobowym, przecież tam jest rzesza ludzi zatrudnionych nadto.
Ja az się boję isc na L4😱, mam swoje (wyłącznie moje bez M.) zobowiązania, wiec muszę mieć ciągłość finansowa.
Oszczędności mam, ale ro bie znaczy ze na będę sie nimi posilkowac 3 miesiące, rozumiem ad hoc a nie stale 🙊🙊🙊
No i zrobili sobie ustawę COVID i moga ze wszystkim sie spoznic bez konsekwencji a ty sobie obywatelu radz sam...😶
 
Zajebiscie...... Robią z nami co chcą i co potem wyplaca ci trzy swiadczenia na raz?Dobrze ze jeszcze nie piszlam na to L4 bo trzy miechy bez kasy to tak srednio widzę
Nie wiem jak będzie [emoji1745][emoji1745] ja mam już do wypłaty jedno zwolnienie i wysłana kontynuacja za kolejne.
 
A to nie jest na analogicznych zasadach jak w przypadku zasiłku chorobowego? Czyli jak pracodawca zatrudnia powyżej 21 pracowników i kobieta nadal jest zatrudniona to zasiłek wypłacany jest za pośrednictwem pracodawcy? [emoji848]
Tak dokładnie pracodawca Ci wypłaca zasiłek chorobowy.
 
A to nie jest na analogicznych zasadach jak w przypadku zasiłku chorobowego? Czyli jak pracodawca zatrudnia powyżej 21 pracowników i kobieta nadal jest zatrudniona to zasiłek wypłacany jest za pośrednictwem pracodawcy? 🤔
Tak jest... Tzn ja od 3 miesięcy jestem na l4 i dostaje zawsze przed 10tym wypłatę... Moja księgowa mi wyplaca normalnie z zakładu a oni potem dostają te pieniądze z Zusu
 
No właśnie i myślałam, że tak samo jest z zasiłkiem macierzyńskim. Mi na szczęście chorobowy jest wypłacany za pośrednictwem pracodawcy ale macierzyński już nie będzie, bo moja umowa wygaśnie z dniem porodu. Więc tak czy siak będę skazana na bujanie się z szanownym ZUS... A dziewczynom które będą zatrudnione u tzw. dużych pracodawców macierzyński tak samo jak zwolnienie wypłaca chyba nadal pracodawca.
 
Dziewczyny mam do Was pytanie juz pare dni się zbieram żeby Wam je zadać :)) ... jak u Was ze współżyciem ? Jestem w 12 tygodniu na prenatalnym usg wszystko ok.. mam obawy czy to będzie bezpieczne i jak jest u Was?
 
reklama
Dziewczyny mam do Was pytanie juz pare dni się zbieram żeby Wam je zadać :)) ... jak u Was ze współżyciem ? Jestem w 12 tygodniu na prenatalnym usg wszystko ok.. mam obawy czy to będzie bezpieczne i jak jest u Was?
Gdyby stary mnie nie wkur.... To bym miała ochotę i nie martwiłabym się... A że jest inaczej to niech spada
 
Do góry