reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

reklama
To niech sobie zrobi z tym krajem w ktorym siedzi 🤬
Najlepiej zrobić, potem zabrac dupe i poczuwać się tylko do zarabiania. Pff 🤬
Dokładnie. A jak wraca do domu, to on wiecznie zmęczony, bo on tak ciężko pracuje. Zaznaczę, że ona też pracuje na cały etat, plus jedno dziecko jest niepełnosprawne. Także on po pracy siada z piwkiem i ogląda filmy, a ona pracuje 24 h na dobę...
 
Oo też ciekawe, czyli płatne 9miesiecy masz?a dodatek na dziecko macie jakiś fajny? Tu w NL mam Macierzyński 3miesiace i 200 e na dziecko na trzy miesiące, więc dupy nie urywa.. 🤷🏼‍♀️
Tutaj sie dostaje przez 6 tyg 90% wynagrodzenia,a pozniej okolo 600f miesiecznie plus na dziecko pierwsze 80f a na drugie z 60? To razem mi daje jakies 740f miesiecznie,malo...
 
Dokładnie. A jak wraca do domu, to on wiecznie zmęczony, bo on tak ciężko pracuje. Zaznaczę, że ona też pracuje na cały etat, plus jedno dziecko jest niepełnosprawne. Także on po pracy siada z piwkiem i ogląda filmy, a ona pracuje 24 h na dobę...
To jest właśnie to! Oni są zmęczeni choc tylko pracują. Odbija swoje 8h i maja wszystko w dupie. Wracają do domu i 0 obowiązków. A my..? Przeciez my nic takiego nie robimy. Co to takiego zajmować się cale dnie dziećmi i tym cholernym domem. Zadne zajecie.. oni idą spac 19-20 a my o takich porach możemy sobie pomarzyć. My nie mamy czasu byc zmeczone, a co dopiero znaleźć czas na odpoczynek 😱
 
No właśnie, do dziewczyn stosujących Mustele - olejek czy krem? Nie mogę sie zdecydowac😜 czy to po prostu kwestia typowo upodobania?
Próbowałam tylko krem, szybko się wchłania, nie tłuści ubrań :) dla mnie jest na tyle ok, że nie czułam potrzeby kombinowania z olejkiem;)

A ja mam pytanie do dziewczyn, które stosują Pregne, mam zamiar już przejść na Pregne plus albo DHA i nie wiem którą wybrać? Pregna DHA czy plus?
Ja biore Pregne plus, dodatkowo pregne dha. Teraz po ostatniej morfologii lekarz zlecił jeszcze kwas foliowy dodatkowo.
Nadal jestem tez na duphastonie... może we wtorek lekarz pozwoli odstawić :) widziałam, ze cześć z kwietniowej już odstawiła, wiec czuje się spokojna :)

Mama jutro ma wizytę u lekarza. Może wyznaczą datę operacji.
U mnie mama zakończyła chemioterapię indukcyjną, właśnie dzis byłyśmy na konsultacji u chirurga onkologa. Guz zmalał o ponad polowe, po 12 cyklach chemii i jest operacyjny! W poniedziałek mamy konsultacje kardio i ustalenie terminu zabiegu. Będzie dobrze!

Mój syn pod koniec kwietnia będzie miał 5 lat. Jak usłyszał o rodzeństwie to uznał, że chce brata i siostrę. Od razu oczywiście wymyślił imiona - Igor i Ala - tak mają na imię jego przyjaciele w przedszkolu 😂.
Oj, brzmi znajomo :) myślałam ze uda mi się przemycić „moje” wymarzone imiona... ale 6 latek wie lepiej - Tymon i Łucja to jego propozycje :) koniec świata :)

Niekoniecznie zrobiłaś coś złego, po prostu czasami właśnie ciężko znieść świadomość, że Ty nie możesz zajść, a wszyscy w około nie mają z tym problemu. Ja też dość długo się starałam, choć może nie dość konkretnie, raz poroniłam, a po pół roku okazało się, że szwagierka jest w ciąży (mieszka pode mną). Trudno było mi patrzeć jak przechodzi ciąże, jak brzuch rośnie, a u mnie dalej nic. Ale robiłam "dobrą minę do złej gry" ;) Na pewno nie dałam jej odczuć, że trochę mnie to zabolało, starałam się pomóc na ile mogłam. A teraz i mi się udało :)
Bliskie memu sercu Twoje słowa... jak ja po roku strań, poroniłam to bratowa zaszła w kolejną ciążę, rok po poprzedniej. Byłam kłębkiem nerwów. Ryczałam w poduszkę o wszystko. O dzieciach nie potrafiłam słuchać. Od brata nie odebrałam 15 telefonów pod rząd. Do dzis nie wie dlaczego... teraz czuje ze byłam jędzą :/ ale moja psychika wtedy całkiem siadła...

dziewczyny a jak u was z praca czy większość Już l4
Ja pracuję, ale mam ten komfort, że zdalnie :)
 
reklama
Do góry