reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniowe mamy 2017

reklama
Hej, witam wszystkie nowe dziewczyny :)

Allysa87- czy po macierzyńskim chcesz wracać do tej samej pracy? jeśli nie, to powiedz i olej co pomyślą. Jeśli masz pracę fizyczną to możesz poprosić lekarza o zwolnienie, a jako powód podać to co nam i myśle, że gin nie będzie robił problemów.

Ale jestem ostatnio cały czas zmęczona, chyba zdrzemnę się chwilę.
 
Słuchajcie nie wiem co zrobić bo pracuje w takiej pracy ze ciągle jestem na nogach, często w biegu i po 10 godzin. Mecze się jak diabli i brzuch mnie boli po takiej pracy czy jest szansa na to ze na pierwszej wizycie mogę dostać zwolnienie? Boję się żebym się nie przeforsowala. A druga rzecz nie wiem jak powiedzieć o ciąży w pracy bo oni są tam do tego sceptycznie nastawieni. Jedna dziewczyna jakiś czas temu poszła na zwolnienie to komentarzy było jakby zrobiła nie wiem jak straszna rzecz. Nie wiem czemu ale strasznie mnie to stresuje, wręcz nie wiem jakich słów użyć. Pracuje tam pol roku. Jak Wy to zalatwilyscie? Czuję się trochę z tym jak sierota ale cóż. .. mam nadzieje ze rozumiecie.

Nie martw się, większość z nas tak się czuje... Dziwne jest to że jak kobieta zachodzi w ciążę to w środowisku pracy traktowana jest jak intruz, to smutne... Przeciez kazda z nas pragnie dziecka i nigdy nie ma idealnego momentu. Dbaj teraz o siebie i nie myśl o nikim tylko o dziecku. Zwolnienie na pewno dostaniesz skoro tak zle to znosisz. A lekarza zawsze można zmienić ☺ wszystko jest do załatwienia!
 
Słuchajcie nie wiem co zrobić bo pracuje w takiej pracy ze ciągle jestem na nogach, często w biegu i po 10 godzin. Mecze się jak diabli i brzuch mnie boli po takiej pracy czy jest szansa na to ze na pierwszej wizycie mogę dostać zwolnienie? Boję się żebym się nie przeforsowala. A druga rzecz nie wiem jak powiedzieć o ciąży w pracy bo oni są tam do tego sceptycznie nastawieni. Jedna dziewczyna jakiś czas temu poszła na zwolnienie to komentarzy było jakby zrobiła nie wiem jak straszna rzecz. Nie wiem czemu ale strasznie mnie to stresuje, wręcz nie wiem jakich słów użyć. Pracuje tam pol roku. Jak Wy to zalatwilyscie? Czuję się trochę z tym jak sierota ale cóż. .. mam nadzieje ze rozumiecie.
Ja obecnie mam od ogólnego l4 ale to 80% zeby w pracy nie wiedzieli. A od poniedziałku może pojde na normalne.
 
Hej, witam wszystkie nowe dziewczyny :)

Allysa87- czy po macierzyńskim chcesz wracać do tej samej pracy? jeśli nie, to powiedz i olej co pomyślą. Jeśli masz pracę fizyczną to możesz poprosić lekarza o zwolnienie, a jako powód podać to co nam i myśle, że gin nie będzie robił problemów.

Ale jestem ostatnio cały czas zmęczona, chyba zdrzemnę się chwilę.
Ja tez nie wiem czy dostane l4, choć u mnie w pracy od razu powiedzieli ze mam isc i siedze w domu bo dali mi wolne. Choc pracuje tez na nogach w gastronomik, zapierdziel jak 150..
Ja na razie jako tako objawów nie mam, czasami mnie zaboli brzuch jak na okres, do tego jest duzy:p no a senność... Spałabym caly dzien :)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
 
Dziewczyny! Od chwili gdy poinformujecie pracodawce o ciazy jestescie chronione. Poczytajcie o tym. Internet jest pelen informacji. Nie mozecie! -pracowac w nocy i ponad 8 godzin. To tak m.in.
Oczywiscie pracodawca moze wymagac zaswiadczenia o ciazy od lekarza, ale powinien je wam wydac wasz lekarz bez problemu. Z L4 juz gorzej. Lekarze przewaznie wypisuja je gdy widac juz serduszko albo/i gdy zakladaja karte ciazy.
 
Spytam o to moja lekarke.
Apropo L4 - czasem wystarczy poinformowac lekarza o sytuacji i je wypisze. Ale samo zaswiadczenie tez duzo daje.
 
reklama
Do góry