reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2017

witam, jestem nowa choć czytam was od kilku tygodni. Jestem 12+6. Może coś doradzicie. badanie prenataln w 12w1d wynik przezierność kark 0,16cm, kość nosowa obecna 0,17cm. crl 5.51cm, tętno chyba 161. chodzi mi o kosć nosową i przezierność czy to nie za małe wartości? wszyscy mają powyżej 1 lub 2 i wiem jakie są maksymalne ale o minimalnych nic nie ma. co myślicie o tych wynikach, ktoś miał takie małe 0,16 i 0,17?
 
reklama
Ja nie moge ogarnac grupy. Nie wiem gdzie piszecie? W co tam wejść? Nic mi nie wchodzi...
Widze cos takiego:
1475670601898.png
 

Załączniki

  • 1475670601898.png
    1475670601898.png
    52,8 KB · Wyświetleń: 448
Post byl o.pierwszym trymestrze. No ale pewnie czym wieksze Dzieciatko tym lepiej.
Na jej profilu jest wszystko opisane tylko trzeba poszukac☺ potrzebuje zdjecia z odpowiednim przekrojem i ona nie chce kasy za to chyba☺


Wiesz , wczoraj się pokusiłam i znalazłam Mameginekolog na facebooku ;) pooglądałam zdjęcie USG i przyjrzałam się swojemu z przekroju ale chyba poczekam co mi moja pani ginekolog powie ;) Z tego co czytałam Mamaginekolog też raczej pewna płci nie jest tylko raczej strzela ;)
 
witam, jestem nowa choć czytam was od kilku tygodni. Jestem 12+6. Może coś doradzicie. badanie prenataln w 12w1d wynik przezierność kark 0,16cm, kość nosowa obecna 0,17cm. crl 5.51cm, tętno chyba 161. chodzi mi o kosć nosową i przezierność czy to nie za małe wartości? wszyscy mają powyżej 1 lub 2 i wiem jakie są maksymalne ale o minimalnych nic nie ma. co myślicie o tych wynikach, ktoś miał takie małe 0,16 i 0,17?

Dokładnie, Twoje 0,16 cm to 1,6 mm. Dla porównania u mnie było 0,6mm więc o 1 mm mniejsze i lekarz powiedzieł, że praktycznie nie ma fałdu. Ryzyko wyszło 1:17000 więc dość niskie. To nie znaczy, że mam 100% pewności, że wszytsko będzie ok, ale ryzyko jest niskie. generalnie im mniejsze tym lepsze podobno, ale pewnośc daje tylko amniopunkcja.
Lekarz próbowal mi "zasugerować" pappa, ale sie nie zgodziłam.
 
reklama
Cala sie trzese. Zadzwonili z poradni genetycznej. mam się stawić jutro. Usg wyszło super. Pappa źle. Brzuch mnie boli ze zdenerwowania. Ratujcie dobrym słowem bo osiwieje do reszty :( nic wiecej nie wiem

Ps. Nie umiem dodać się do tej grupy...

Kochanie, żadne z nas (o ile nie robiła amniopunkcji) nei jest na 100 % pewna, że wszytsko będzie ok.
Dziewczyny dobrze mówią, to statystyka. Przed moim badaniem usg przeczytałam chyba wszytsko co bylo w inernecie na temat badan w 12 tygodniu i wszysy zgodnie pisali, że dla pewnego wieku ststystyki tak wpływają na wyniki, że zawsze wypadają źle.
Jakie mialaś wynik usg?
 
Do góry