reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2016

Co do ginekologów to mnie babka zawsze bada na fotelu (sprawdza długość szyjki macicy, ogląda wydzielinę czy nie jest zapalna i na późniejszym etapie sprawdza czy czasem rozwarcia nie ma) + zawsze USG.

Ja w poprzedniej ciąży też smarowałam kremem z Ziaja i żaden rozstęp się nie pojawił mimo, że tendencję mam bo dużo mi ich zostało po okresie dojrzewania i wahań wagi na udach i boczkach. Ale fakt, że w ciąży przytyłam tylko 10 kg i nie miałam zbyt dużego brzucha, nawet moja ginekolog się zastanawiała gdzie to 3,5kg dziecko się tam mieści :)

Oczekująca, trzymam kciuki będzie dobrze, spójrz na Lunkę też się martwiła, a mały kropek odrobił straty i w ciągu tygodnia przegonił wszystkie inne fasolki :)

U mnie samopoczucie bez zmian, nadal dogorywam, jutro wizyta, dyskomfort wydzielinowy się powiększa, więc chyba rzeczywiście coś jest na rzeczy :(

Klaudyna nie przemęczaj się i odpoczywaj!
 
reklama
Oczekująca ja tydzień temu też się martwiłam. Byłam w szóstym tygodniu i ginekolog stwierdziła pęcherzyk i zawiązek zarodka bez akcji serca. Tydzień później w ten poniedziałek już biło serce. Wtedy w 6 tyg. zarodek miał 5,6mm.Także głowka do góry.
 
Ale naskrobałyście !
Ja po wizycie. Jak się okazuje najprawdopodobniej ciąż pojedyncza jednak. Ten zarodek któremu biło serduszko, rośnie prawidłowo do wieku ciąży i wszystko jest ok. Drugi niestety nie urósł ani zarodek ani nawet pęcherzyk. Serduszko bije ale bardzo bardzo słabo. Trzeci pęcherzyk pusty tak jak tydzień temu. Pani gin stwierdziła że te dwa najprawdopodobniej się wchłoną. Może jestem wyrodna ale poczułam ulgę że jednak będzie jedno a nie bliźniaki. W czwartek mam przyjść jeszcze raz to założy mi kartę ciąży.

Ktoś pisał o złych wynikach moczu. Ja zrobiłam swoje badania i też mam bakterie i coś tam jeszcze nie tak. Zaleciła mi urosept, powiedziała że na tak wczesnym etapie ciąży nie można nic innego.
Za pakiet badań bez oznaczenia grupy krwi płaciłam 170 zł, także ceny porównywalne.

Co do wizyt to cały czas mam usg dopochwowe. Pamiętam że w pierwszej ciąży ostatnie dopochwowe miałam w 13 tyg na prenatalnym usg. Potem dopiero przez brzuch. No i na samolocie co wizyta :-)

Aha mój dzidziolek ma 15 mm i dostałam pierwsze zdjęcie.
 
Schauma ja tez mam więcej wydzieliny, nawet myślałam ze to normalne na poczatku ciąży...

Dantek widocznie tak miało być :-) najważniejsze ze to jedno serduszko moje idealnie.
 
Martita29 to samo powiedziała mi lekarka :-) że widocznie tak miało być i żeby cieszyć się prawidłową ciążą. Myślałam że będe podłamana że ten drugi zarodek obumiera a nie jestem, czuję ulgę. Bliźnięta to jednak dla mnie chyba za dużo by było. Jest w tym co napisałam coś okropnego.
 
Dantek masz prawo odczuwać, to co odczuwasz ... Jesteśmy tylko ludźmi. Ja w poprzedniej ciąży też brałam urosept ale mimo, to infekcja się zaostrzyła i lekarz przepisał mi Monural. Lek w saszetkach, najpierw brałam jedną a po 48 godz drugą saszetkę i tyle. Urosept, to ziołowe tabletki dostępne bez recepty. Monural to lek tylko na receptę ale bardzo skuteczny. Dziwne, że Twój lekarz mówi, że nic poza uroseptem nie wolno.... Byłam w 10 tc jak go brałam więc też wczesna ciąża.
 
Martita, ja oprócz zwiększenia wydzieliny zauważyłam jej inną konsystencję i taki dyskomfort czuję, jeszcze nie pieczenie ale coś tam jest nie tak jeśli wiesz co mam na myśli :) samo zwiększenie wydzieliny chyba rzeczywiście jest normalne w ciąży.

dantek, nie zadręczaj się, nie masz wpływu na to co czujesz i nikt nie będzie Cię oceniał. Widocznie los tak chciał. Ja nawet się nie dziwię, bo bliźniaki to naprawdę duże wyzwanie. Ciesz się ciążą tak jak Ci mówi lekarka, a masz już jakieś starsze dzieci czy to pierworodne będzie? I twoja dzidziuchna ma 15 mm czyli dokładnie tylko ile pokazuje twój komentarz pod paskiem na 8 tydzień :)

Ja na zapalenie pęcherza brałam furaginę, ale chyba rzeczywiście dopiero w II trymestrze.
 
Ostatnia edycja:
Dantek ja wcale Ci się nie dziwię, ze odczuwasz to co odczuwasz, jestem pewna, ze ja czułabym się tak samo - bliźniaki to podwójna miłość, ale też podwójna praca.
Gratuluję pierwszej sesji foto :-D

dziewczyny, chyba doszedł mi nowy objaw, oprócz bolu piersi - senność. wczoraj o 18 padłam jak kawka i tak spalam do 22! a potem i tak przespalam cala noc :-)
 
reklama
Witam sie i ja:) z terminem na 12 kwietnia...wczoraj potwierdzone ze zaczynam 7 tydzien. Dostalam duphaston bo pecherzyk w jedbym miejscu troche odklejony...moze ktos mi to wyjasni co to oznacza?

Coz wiecej o mnie? Lat 29, mam juz corke 3 letnia, jestem po rozwodzie. Prowadze swoja dzialalnosc.

Mam nadzieje ze milo nam sie bedzie dzielic wspolnymi wrazeniami.

Pozdrawiam serdecznie.
 
Do góry