reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie maluszkow

oglądałam ostatnio na TVN jak Reni Jusis mówiła ze w pewnym momencie jej syn odmówił jedzenia łyżeczką i zaczął jeść rękoma. Wy próbowałam na mojej córci z kawałkiem rozdrobnionego jabłuszka i o dziwo zjadła cokolwiek pierwszy raz w życiu! Ale z drugiej strony nie chcę jej uczyć jedzenia wszystkiego rączkami...
 
reklama
dziewczyny kochane Wy, a powiedzcie mi jak po kilku podejściach jabłuszka ze słodką marchewką pjawiła się wysypka w formie kropeczek na buźce i brzuszku to odstawić ten słoiczek całkiem, tak? a czy mogę pdać Fipowi cś innego czy poczekać aż ta wysypka zniknie?

U nas też pojawiła się wysypka! Ale jak poszliśmy do pediatry, to powiedziała, że to raczej nie po jabłuszku, tylko może po proszku do prania? pościeli z inną fakturą? itp.. Proszku cały czas używam tego samego (Lovela), a pościel rzeczywiście zmieniłam kilka dni wcześniej i myślałam, że to to. Ale wyjechaliśmy na 3 dni i mała spała w innej pościeli, a wysypka się utrzymywała.. Więc może to faktycznie po marchewce ze słoiczka? Hm...
 
Podobno marchewka bardzo często uczula.Koleżanka-mama 3 chłopczyków-poradziła mi podanie jako pierwszy posiłek-owoc-banan. Podobno mniej po nim reakcji alergicznych.

A mnie miło zakomunikować, że przeszliśmy już zupełnie na NAN pro HA . Helenka wypija NAN bez mieszania z pepti od ok.1.5 tyg.i jest super. Stopniowo będziemy próbowali przejść na zwykły NAN pro, bo ten HA jest okropnie drogi -28 zł za puszkę :-(. Tylko ile mam odczekać? Ktoś już robił takie próby?

Od wczoraj też pierwszy raz podałam Helence pierwszą kaszkę-Sinlac.Podaję na mleku NAN HA-by była smaczniejsza. Z wodą jest okropna- jak dla mnie ;-)

Dziś Helence podałam trzy łyżeczki i...wyraźnie chciała więcej...i rozglądała się za swoim tależykiem ;-)
Aha i jeszcze jedna ważna informacja...od kiedy przeszliśmy na NAN, Helenka wypija wyraźnie więcej-nawet 970 ml! Co przy Pepti było czymś niemozliwym-max-700ml...i przyrosty wagowe znów zaczęły wzrastać...po ok.20g na dobę...co to będzie? ;-) Obecnie Helenka waży 8040 i ma 69 cm :-)
 
co mogłabym z warzyw podać, próbowaliśmy brokuły, niestety Łukaszek nie chce ich jeść.
zyraffko u nas warzywko nr 1 to dynia, mala ja ubostwia, jest lekko slodka wiec pewnie dlatego. bardzo lubi tez krem z cukinii z odrobina kleiku ryzowego (dzis i wczoraj zajadala)

nie zniechecaj sie jak nie chce jesc brokulow to nie rezygnuj czasami dopiero za 6 razem maluch w czyms zasmakuje :)
 
a ja sie dzisiaj wkurzylam na sloikowe jedzenie
kupilismy Jasiowi gruszke z jablkiem, sprawdzam sklad a tam owocow tylko 60%, reszta to sok winogronowy (!) i maka ryzowa
sama bede mu trzec owoce
tylko jak to sie robi?
blender da rade zmielic na taka papke surowy owoc?
 
reklama
Do góry